پلیس مخالف نمایشگاه کتاب در مصلی بود

شناسه خبر: 132744 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۳۶ : ۱۳ : ۰۰
پلیس مخالف نمایشگاه کتاب در مصلی بود
رییس پلیس راهور تهران بزرگ به تشریح تمهیدات پلیس برای برگزاری نمایشگاه کتاب پرداخت وگفت: ‌نمایشگاه کتاب از 12 اردیبهشت در مصلای تهران برگزار خواهد شد و نیروی انتظامی از همان زمانی که بحث برگزاری نمایشگاه در مصلی مطرح شد مخالف بود؛ اما با توجه به تصمیمات اتخاذ شده نمایشگاه در مصلی برگزار خواهد شد.
۵۵آنلاین :

رییس پلیس راهور تهران بزرگ به تشریح تمهیدات پلیس برای برگزاری نمایشگاه کتاب پرداخت وگفت: ‌نمایشگاه کتاب از 12 اردیبهشت در مصلای تهران برگزار خواهد شد و نیروی انتظامی از همان زمانی که بحث برگزاری نمایشگاه در مصلی مطرح شد مخالف بود؛ اما با توجه به تصمیمات اتخاذ شده نمایشگاه در مصلی برگزار خواهد شد.

سردار مهماندار در نشست خبری خود با بیان اینکه نمایشگاه کتاب در محدوده زوج و فرد و در شاهراه ترافیکی جنوب به شمال  و شرق به غرب است، ادامه داد: این امر باعث می‌شود حجم ترافیک در اطراف مصلی افزایش پیدا کرده و سبب مزاحمت برای شهروندان شود که در نهایت با اصرار مسئولان نمایشگاه دراین محل برگزار می شود.

وی با بیان اینکه باحداکثر توانمان در زمان برگزاری نمایشگاه دراطراف مصلی حضور خواهیم داشت گفت: چیزی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که امسال هیچ پارکینگی در اطراف مصلی پیش‌بینی نشده و اتفاقا این نظر خوبی از طرف شهرداری است که تا ما تمرین کنیم و از خودروی شخصی کمتر استفاده کنیم.

سردار مهماندار با بیان اینکه تمامی مراجعین به نمایشگاه کتاب باید از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند تصریح کرد: برای روانسازی ترافیک محل سوار و پیاده شدن به خودروها در داخل مجموعه مصلی پیش بینی شده تا شاهد سرریز مراجعین به خیابان ها نباشیم و طبق هماهنگی زمان حرکت قطارهای مترو نیز کاهش پیدا خواهد کرد و از نقاط مختلف شهر اتوبوس به سمت مصلی حرکت خواهد کرد.

وی درباره بازدید کننده‌های شهرهای دیگر گفت‌: پیشنهاد ما این است که افرادی که از شهرهای دیگر به تهران می آیند در محدوده پارکینگ حرم مطهر و پارکینگ آزادی توقف کرده و با مترو به این محل بیایند و در مورد کاروان‌ها و اردوهای دانش آموزی می توان با هماهنگی به مجموعه مصلی وارد شوند اما هیچ پارکینگی برای مصلی وجود ندارد.

رییس پلیس راهور تهران همچنین گفت: افرادی که بخواهند خودرو در اطراف  محدوده مصلی پارک کرده و موجب مزاحمت برای شهروندان شود پلیس نسبت به جابه بجایی خودرویشان اقدام خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره وضع ترافیکی تهران گفت: روزانه حدود 1000 خودرو به تهران اضافه می‌شود و این نشان می دهد حجم ترافیک در تهران روز به روز افزایش یافته وقابل مقایسه با گذشته نیست و تنها راه مدیریت آن ارتقاء حمل و نقل عمومی است.

وی همچنین از نبود پلیس و معاونت حمل ونقل شهرداری در کمیسیون ماده 5 انتقاد کرد و گفت: این کمیسیون مجوز ساخت وساز می دهد و ما می بینیم که با مجوز این کمیسیون ساختمان‌های بلند  مراکز تجاری در خیابان‌های باریک ساخته می‌شود و در ساختمان هیچ نظری از پلیس گرفته نمی شود.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دل کندن از شهر برای نجات روستا

گزارشی از دو خانه بومگردی که دو زن به امید کمک به زنان روستایی آنها را راه اندازی و اقتصاد محلی‌ها را دگرگون کرده‌اند

مردم مقصرند یا مسوولان؟

تلاطم در بازار ارز که از پاییز سال گذشته آغاز شد و به دلیل اتخاذ سیاست های نادرست شدت یافت، مجموعه متغیرهای اقتصادی کلان و فضای کسب و کار را به هم ریخت و موجب نگرانی کم سابقه مردم نسبت به آینده شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر