پله‌های «جوکر»؛ جاذبه توریستی جدید شهر نیویورک سیتی و محبوب کاربران اینستاگرام

شناسه خبر: 195193 سرویس: تصویر ، توسعه ، جهان ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۹ : ۰۰
پله‌های «جوکر»؛ جاذبه توریستی جدید شهر نیویورک سیتی و محبوب کاربران اینستاگرام
آیا پله های «جوکر» (Joker) سرنوشتی مشابه پله های «راکی» (Rocky) خواهند داشت؟ شاید! طرفداران فیلم «جوکر» که اوایل ماه جاری میلادی وارد سینماها شد، در حال گرفتن عکس روی پله های معروف این فیلم و انتشار آن ها در شبکه های اجتماعی هستند. این روزها همه در ایالات متحده این پله ها را می شناسند. جوکر که در فیلم نقش او را خواکین فینیکس بازی می کند، در حالی که آهنگ «Rock and Roll Part 2» گری گلیتر در پس زمینه در حال پخش است، رقص کنان از این پله ها پایین می آید. این صحنه چنان عالی و تاثیرگذار بوده که اکنون به طور گسترده به عنوان یک گیف به کار گرفته می شود.
۵۵آنلاین :

همچنین ظاهراً این پله ها که خیابان های شکسپیر و اندرسون را در خیابان ۱۶۷ غربی شهر نیویورک سیتی به هم متصل می کند، به یک جاذبه گردشگری مشهور تبدیل شده که می تواند آزردگی ساکنان منطقه برانکس را در پی داشته باشد. دسوس نایس، کمدین آمریکایی که یکی از مجریان برنامه «Desus & Mero» است در توئیتی در مورد هجوم مردم برای دیدن این پله ها چنین گفته است: «به عنوان یک فرد ساکن برانکس به شکل قانونی اجازه دارید و تشویق می شوید که از هر کسی که از این پله ها دیدن می کند مالیات بگیرید».

ط³ع©ط§ظ†ط³ ط¬ط°ط§ط¨ ط±ظ‚طµ ط®ظˆط§ع©غŒظ† ظپغŒظ†غŒع©ط³ ط¯ط± ظپغŒظ„ظ… آ«ط¬ظˆع©ط±آ» (Joker) ط±ظˆغŒ ظ¾ظ„ظ‡ ظ‡ط§غŒغŒ ط¯ط± ظ†غŒظˆغŒظˆط±ع© ط³غŒطھغŒ ط¨ط§ط¹ط« ط´ط¯ظ‡ ع©ظ‡ ط§غŒظ† ظ¾ظ„ظ‡ ظ‡ط§ ط¨ظ‡ غŒع© ط¬ط§ط°ط¨ظ‡ ع¯ط±ط¯ط´ع¯ط±غŒ ط¬ط¯غŒط¯ ط¨ط±ط§غŒ ط§غŒظ† ط´ظ‡ط± طھط¨ط¯غŒظ„ ط´ظˆظ†ط¯.

اما بر کسی پوشیده نیست که محله برانکس اعتبار ناخوشایندی دارد، اعتباری که این محله سعی در خلاص شدن از آن داشته است. اگر چه مترادف بودن نام این محله با آتش سوزی های عمدی و جنایت در سال های اخیر کمرنگ تر از گذشته شده اما هنوز هم منطقه ای است گردشگران علاقه زیادی به رفتن به آنجا ندارند هرچند باغ وحش مشهور برانکس، باغ های گیاه شناسی نیویورک و استادیوم یانکی ها در همین محله از شهر نیویورک واقع شده اند. اکنون ممکن است این موضوع به لطف فیلم «جوکر» تغییر کرده باشد و عکس های منتشر شده در اینستاگرام و توئیتر موید این مطلب هستند.

 

ط³ع©ط§ظ†ط³ ط¬ط°ط§ط¨ ط±ظ‚طµ ط®ظˆط§ع©غŒظ† ظپغŒظ†غŒع©ط³ ط¯ط± ظپغŒظ„ظ… آ«ط¬ظˆع©ط±آ» (Joker) ط±ظˆغŒ ظ¾ظ„ظ‡ ظ‡ط§غŒغŒ ط¯ط± ظ†غŒظˆغŒظˆط±ع© ط³غŒطھغŒ ط¨ط§ط¹ط« ط´ط¯ظ‡ ع©ظ‡ ط§غŒظ† ظ¾ظ„ظ‡ ظ‡ط§ ط¨ظ‡ غŒع© ط¬ط§ط°ط¨ظ‡ ع¯ط±ط¯ط´ع¯ط±غŒ ط¬ط¯غŒط¯ ط¨ط±ط§غŒ ط§غŒظ† ط´ظ‡ط± طھط¨ط¯غŒظ„ ط´ظˆظ†ط¯.

فیلم «جوکر» علاوه بر مورد توجه قرار گرفتن به عنوان یکی از بهترین فیلم های سال و یکی از شانس های اصلی کسب جایزه اسکار و البته ستایش بازی خیره کننده و هیستریک فینیکس که او را از رقبای جدی اسکار می سازد، در باکس آفیس نیز بسیار خوب عمل کرده و رکوردهای فروش بسیاری را شکسته است. این فیلم در هفته اول اکران خود ۹۶ میلیون دلار فروش داشت که بیشترین فروش باکس آفیس برای فیلم هایی بوده که در ماه اکتبر به نمایش درآمده اند.

در هفته دوم نیز هیجان و سروصدای اطراف «جوکر» نخوابیده و این فیلم در هفته دوم تنها در ایالات متحده بیش از ۵۵ میلیون دلار نیز فروش داشت. تا پایان هفته دوم اکران، فروش این فیلم در سطح جهانی به ۵۴۳ میلیون دلار رسیده است. این فیلم برنده جایزه شیر طلایی فستیوال فیلم ونیز شده و انتظار می رود که در مراسم اسکار ۲۰۲۰ نیز جوایز متعددی دریافت نماید.
منبع : روزیاتو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بار اضافی جدید فرهنگی

اخیرا در فضای مجازی و در فضای رسانه، همایش ها و برنامه هایی در راستای چگونگی مدیریت خانواده چند همسری و به نوعی ستایش این امر منتشر شده است. این برنامه ها به نوعی القا کننده این امر است که چند همسری یک تکنیک و یک عملی است که باید ترویج پیدا کند و مردان و زنان با این مسئله کنار بیایند. این مبحث جنجال و سر و صدای زیادی در رسانه های داخلی و حتی خارجی ایجاد کرده است. میخواهیم با نگاهی دیگر و از زوایای دیگری به مبحث چند همسری و رسانه ای شدن آن بپردازیم.

زندان ها خلوت ميشوند؟

در جريان محاكمات،يكى از متداول ترين مجازات هاى در نظر گرفته شده،فرستادن مجرمان به زندان است كه بر حسب نوع و شدت جرم مرتكب شده زمان حضور در زندان متفاوت ميشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر