نتیجه‌ای یافت نشد.

پلاتینی از فیفا شکایت کرد

شناسه خبر: 147620 سرویس: ورزشی ، گوناگون شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, ۵۶ : ۱۶ : ۰۰
پلاتینی از فیفا شکایت کرد
میشل پلاتینی رییس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، با اتهامات «توطئه» و «افترا» شکایتی را علیه فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) تنظیم و تسلیم مراجع قضایی کرد.
۵۵آنلاین :

خبرگزاری رویترز نوشت: رئیس اسبق یوفا در راستای اثبات این موضوع که وی قربانی توطئه سازمان یافته مقامات فیفا بوده است، با اتهامات «افترا» و «توطئه» شکایت خود را تسلیم مراجع قضایی کرده است.
پلاتینی که در فاصله سال های 2007 تا 2015 ریاست یوفا را بر عهده داشت به دنبال دریافت مبلغ 2 میلیون دلار از حساب درآمدهای فیفا از رییس اسبق این نهاد یعنی «سپ بلاتر» تحت عنوان دستمزد خدمات مشاوره؛ به اتهام سوء رفتار مالی از سوی فیفا با محرومیت مواجه شد.
این در حالی است که بازیساز اسبق تیم ملی فرانسه و باشگاه یوونتوس حالا با این ادعا که هدف توطئه سازمان یافته مقامات وقت فیفا قرار گرفته است، شکایتی را تنظیم و تسلیم مراجع ذیربط کرده است.
ویلیام بوردن وکیل پلاتینی در این خصوص اظهار داشت که «شواهد مستدلی از توطئه علیه موکلش وجود دارد».
بوردون علاوه بر این خاطرنشان کرده است که 2 میلیون دلاری دریافت شده توسط پلاتینی به دلیل خدماتی بوده که وی در فاصله سال هاس 1998 تا 2002 برای بلاتر انجام داده و «کاملا شفاف و مطابق مقررات بوده است در حالی که برخی افراد موضوع را طوری جلوه داده اند که این تصور به وجود آید که مبلغ مذکور کاملا بی دلیل پرداخت شده و اصطلاحا نوعی درآمد مخفیانه بوده است.»
مطابق گزارش روزنامه فرانسوی لو موند، پلاتینی، «مارکو ویلیجر» رییس اسبق دایره حقوقی فیفا، بازرس اسبق این نهاد، «دومنیکو اسکالا» رییس کمیته تطبیق و همچنین بلاتر را به هدایت توطئه براندازی خود متهم کرده است.
پلاتینی پیش از ورود به عرصه سیاست فوتبالی، فوتبالیست ماهری بوده و بازوبند کاپیتانی تیم یوونتوس را بر عهده داشت، تیمی که در سال 1985 با گل تعیین کننده او در فینال، عنوان قهرمانی جام قهرمانان اروپا را از آن خود کرد؛ فینالی که فاجعه ورزشگاه هیسل (فاجعه‌ای که قبل از شروع مسابقهٔ فینال جام باشگاه‌های اروپا 1985 بین تیم‌های یوونتوس و لیورپول در ورزشگاه هیسل بروکسل رخ داد و به کشته شدن 39 هوادار یوونتوس انجامید) طعم شیرین قهرمانی را برای همگان، تلخ کرد.
علاوه بر این، پلاتینی در سال 1984 هم گل قهرمانی تیم ملی کشورش را در رقابت های یورو به ثمر رساند.
لازم به یادآوری است، پلاتینی اوایل سال جاری در اظهار نظری اذعان داشت که در جریان جام جهانی 1998 فرانسه که در آن به صورت مشترک سمت ریاست کمیته برگزاری را بر عهده داشت، به صورت عامدانه به گونه ای برنامه ریزی کرده بودند تا تیم میزبان شانس بیشتری برای برخورد با مدافع عنوان قهرمانی آن سال یعنی برزیل داشته باشد تا بدین ترتیب هیجان فینال این رقابت مهیج افزایش یافته و در ذهن فوتبال دوستان به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر