پلاتینی از فیفا شکایت کرد

شناسه خبر: 147620 سرویس: ورزشی ، گوناگون شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, ۵۶ : ۱۶ : ۰۰
پلاتینی از فیفا شکایت کرد
میشل پلاتینی رییس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، با اتهامات «توطئه» و «افترا» شکایتی را علیه فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) تنظیم و تسلیم مراجع قضایی کرد.
۵۵آنلاین :

خبرگزاری رویترز نوشت: رئیس اسبق یوفا در راستای اثبات این موضوع که وی قربانی توطئه سازمان یافته مقامات فیفا بوده است، با اتهامات «افترا» و «توطئه» شکایت خود را تسلیم مراجع قضایی کرده است.
پلاتینی که در فاصله سال های 2007 تا 2015 ریاست یوفا را بر عهده داشت به دنبال دریافت مبلغ 2 میلیون دلار از حساب درآمدهای فیفا از رییس اسبق این نهاد یعنی «سپ بلاتر» تحت عنوان دستمزد خدمات مشاوره؛ به اتهام سوء رفتار مالی از سوی فیفا با محرومیت مواجه شد.
این در حالی است که بازیساز اسبق تیم ملی فرانسه و باشگاه یوونتوس حالا با این ادعا که هدف توطئه سازمان یافته مقامات وقت فیفا قرار گرفته است، شکایتی را تنظیم و تسلیم مراجع ذیربط کرده است.
ویلیام بوردن وکیل پلاتینی در این خصوص اظهار داشت که «شواهد مستدلی از توطئه علیه موکلش وجود دارد».
بوردون علاوه بر این خاطرنشان کرده است که 2 میلیون دلاری دریافت شده توسط پلاتینی به دلیل خدماتی بوده که وی در فاصله سال هاس 1998 تا 2002 برای بلاتر انجام داده و «کاملا شفاف و مطابق مقررات بوده است در حالی که برخی افراد موضوع را طوری جلوه داده اند که این تصور به وجود آید که مبلغ مذکور کاملا بی دلیل پرداخت شده و اصطلاحا نوعی درآمد مخفیانه بوده است.»
مطابق گزارش روزنامه فرانسوی لو موند، پلاتینی، «مارکو ویلیجر» رییس اسبق دایره حقوقی فیفا، بازرس اسبق این نهاد، «دومنیکو اسکالا» رییس کمیته تطبیق و همچنین بلاتر را به هدایت توطئه براندازی خود متهم کرده است.
پلاتینی پیش از ورود به عرصه سیاست فوتبالی، فوتبالیست ماهری بوده و بازوبند کاپیتانی تیم یوونتوس را بر عهده داشت، تیمی که در سال 1985 با گل تعیین کننده او در فینال، عنوان قهرمانی جام قهرمانان اروپا را از آن خود کرد؛ فینالی که فاجعه ورزشگاه هیسل (فاجعه‌ای که قبل از شروع مسابقهٔ فینال جام باشگاه‌های اروپا 1985 بین تیم‌های یوونتوس و لیورپول در ورزشگاه هیسل بروکسل رخ داد و به کشته شدن 39 هوادار یوونتوس انجامید) طعم شیرین قهرمانی را برای همگان، تلخ کرد.
علاوه بر این، پلاتینی در سال 1984 هم گل قهرمانی تیم ملی کشورش را در رقابت های یورو به ثمر رساند.
لازم به یادآوری است، پلاتینی اوایل سال جاری در اظهار نظری اذعان داشت که در جریان جام جهانی 1998 فرانسه که در آن به صورت مشترک سمت ریاست کمیته برگزاری را بر عهده داشت، به صورت عامدانه به گونه ای برنامه ریزی کرده بودند تا تیم میزبان شانس بیشتری برای برخورد با مدافع عنوان قهرمانی آن سال یعنی برزیل داشته باشد تا بدین ترتیب هیجان فینال این رقابت مهیج افزایش یافته و در ذهن فوتبال دوستان به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زعفران،طلای مغفول مانده

تولیدات زعفران ایران در جهان چه نقشی دارد؟

درد داره!

ماه عسل با همسرتان به یک رستوران شیک یا یک کنسرت رفته اید، وسط غذا یا کنسرت، از شما می پرسد که هزینه اش چقدر شد؟ به هیچ وجه آن زمان پاسخ ندهید. دلیلش را خواهم گفت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: توهین به پرچم ایران توسط ناخدای چینی

تیزر مستند دریابست "روایتی از زندگی صیادان مظلوم جنوب کشور"

ویدیو: یک سارق موبایل در شهر ری توسط مردم دستگیر می شود

یک سارق موبایل در شهر ری توسط مردم دستگیر می شود .

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر