نتیجه‌ای یافت نشد.

پروژه Kuiper: اینترنت ماهواره‌ای آمازون

شناسه خبر: 169318 سرویس: توسعه ، فناوری ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۳۴ : ۱۰ : ۰۰
پروژه Kuiper: اینترنت ماهواره‌ای آمازون
اینترنت ماهواره‌ای آمازون با نام پروژه کوئیپر Kuiper در راه است.
۵۵آنلاین :

شرکت آمازون هم به جمع رقبای اینترنت پرسرعت ماهواره‌ای پیوسته و قصد دارد ۳۲۳۶ ماهواره را در مدار پایینی زمین مستقر کند. آنچه در عمل به‌دست می‌آید اینترنت پرسرعت برای تمام جهان است. آنچه باعث لو رفتن این پروژه شده تقاضای این شرکت از رگولاتوری (اتحادیه جهانی مخابرات) بوده است. بر اساس آنچه آمازون درخواست داده ماهواره‌ها قرار است بین ۳۶۷ تا ۳۹۱ مایلی بالای زمین مستقر شوند.
اینترنت ماهواره‌ای آمازون از مدار ۵۶ درجه‌ای شمالی تا مدال ۵۶ درجه جنوبی را در برمی‌گیرد که شامل ۹۵ درصد جمعیت کل کره زمین می‌شود. سخنگوی آمازون با تایید این موضوع به PCMag گفته است: این یک پروژه بلند‌مدت است و ده‌ها میلیون نفری که دسترسی به اینترنت ندارند را به این شبکه متصل می‌کند. آمازون می‌گوید به دنبال شراکت با شرکت‌های دیگر در زمینه ارائه اینترنت ماهواره‌ای است. آمازون جزئیات پروژه Kuiper را فاش نکرده؛ از جمله مشخص نیست سرعت دسترسی و هزینه احتمالی آن چقدر خواهد بود. تنها چیزی که آمازون درباره اینترنت ماهواره‌ای‌اش گفته این است که هنوز چند سال با ارائه سرویس فاصله داریم.

بازار اینترنت ماهواره‌ای
اینترنت ماهواره‌ای چیز جدیدی نیست و هم اکنون نیز ارائه می‌شود اما تعدادی از شرکت‌ها به دنبال این موضوع هستند که با قراردادن ماهواره‌ها در مدار پایینی زمین به سرعت بیشتر و تاخیر کمتری در این زمینه دست پیدا کنند. به‌عنوان مثال شرکت اسپیس‌ایکس در حال توسعه سیستم ماهواره‌ای است که اینترنت را با سرعت یک گیگابیت برثانیه از طریق ۱۲ هزار ماهواره به کل کره زمین عرضه می‌کند. تاخیر اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس که سال گذشته نسخه دموی آن راه‌اندازی شد بین ۲۵ تا ۳۵ میلی ثانیه است. دیگر بازیگر این عرصه شرکت تلست (Telesat) است که با شراکت با آلفابت (گوگل) و پروژه Loon می‌خواهد نسل بعدی اینترنت پرسرعت را در سال ۲۰۲۲ عرضه کند. اینترنت ماهواره‌ای فیسبوک هم یک پروژه رقیب دیگر در این زمینه است. ایرباس هم اعلام کرده قرار است برای شرکت OneWeb حدود ۹۰۰ ماهواره را تولید کند تا اینترنت عرضه کنند. آمازون می‌خواهد ماهواره‌های خود را از طریق شرکت بلواورجین که آن مهم متعلق به جف بزوس است به فضا پرتاب کند. سال گذشته AWS (بخش سرویس‌های وب‌آمازون) به دنبال مهندسان فضا و ماهواره بود. آمازون نام این پروژه را از جرارد کویپر اخترشناس هلندی – آمریکایی گرفته است.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر