پروژه جدید اسپیس ایکس کلید خورد

شناسه خبر: 131215 سرویس: جهان ، سیاست پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷, ۴۵ : ۱۸ : ۰۰
پروژه جدید اسپیس ایکس کلید خورد
مدیر اجرایی پروژه اسپیس ایکس اعلام کرد در عرض یک دهه اتی این شرکت ، قادر خواهد بود سفرهایی سرعتی را به مقصد مریخ و یا حتی نقطه ای از جهان ترتیب دهد.
۵۵آنلاین :

 

مدیر اجرایی پروژه اسپیس ایکس اعلام کرد در عرض یک دهه اتی این شرکت ، قادر خواهد بود سفرهایی سرعتی را به مقصد مریخ و یا حتی نقطه ای از جهان ترتیب دهد.

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از ورج،پروژه های بلندپروازانه ایلان ماسک هر لحظه رنگ و بویی جذاب تر به خود می گیرد.

 طی ماه های گذشته ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس نیز با انتشار تصاویری از مقاصد جدی خود برای سفر های داخلی و از کشوری به کشور دیگر از طریق موشک خبر داده بود و اکنون این خبرها رنگ واقعیت به خود گرفته اند.

امروز، جریان یک سخنرانی در کنفرانس TED ونکوور، رئیس فضای مجازی و مدیر اجرایی شرکت این برنامه ها را تایید کرد و گفت تا یک دهه دیگر اجرایی می شوند.

اما این یک رویای جذاب است . تصور کنید در خانه نشسته اید و ناگهان هوس می کنید بلیط سفر به مریخ، کره ماه و حتی شانگهای را بخرید و به سرعت به آن جا بروید. چه راهکاری پیش روی شما وجود دارد ؟

به نظر می رسد برنامه جدید اسپیس ایکس این سودا را حل کرده است و این شرکت در حال طراحی یک موشک بسیار بزرگ است که قادر به حمل 100 نفر است و سفر نقطه به نقطه را روی زمین بسیار سریع تر از یک هواپیما انجام می دهد . بنابراین شاید سفرهای بین کشورهای مختلف حدود 30 تا 40 دقیقه، طول می کشد.

شوتول (مدیر مجازی این بخش) تخمین زده که هزینه بلیط این موشک ها  چندان بالاتر از حد انتظار نخواهد بود  . او گفت: "من شخصا برای چنین سفری سرمایه گذاری می کنم، چون یک سفر فوق العاده است و از طریق آن می توان صبحانه را در امریکا و عصرانه را در ریاض خورد.

شوتول ادامه داد که ؛  زمانی که بهره وری این سیستم ها تثبیت شود ،؛ می تواند در روز 10 تا 12 بار مسافر جا به جا کند و در نتیجه قیمت های پرواز می شکند.

جزئیات دقیق تری در این مورد منتشر نشده است. نظر شما چیست ؟ یک سفر هیجان انگیز به نظر می رسد .این طور نیست ؟


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بستن راه رانت مهم‌تر است یا شفاف‌سازی رانت؟

در حدود 40 سال عمر نظام جمهوری اسلامی ایران، فقط در مقطع کوتاهی در سال 1372 و کمتر از 10 سال بین سال‌های 1381 تا 1391، ارز تک‌نرخی در کشور حاکم بوده است.

غرضی: بحث پارازیت فعلا حل نمی شود

روزنامه اعتماد با محمد غرضی، وزیر اسبق پست وتلگراف و تلفن در مورد نصب نمایشگر تشعشعات و امواج که آذری جهرمی، وزیر جوان کابینه خبر داده، گفت وگو کرده است. او معتقد است مساله پارازیت ها تا زمانی که از حوزه سیاسی به حوزه تخصصی و فنی منتقل نشود قابل حل نیست.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر