پرونده ثبت جهانی تاق بستان در دست بررسی است

شناسه خبر: 99522 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶, ۱۴ : ۱۱ : ۰۰
پرونده ثبت جهانی تاق بستان در دست بررسی است
زهرا احمدی‌پور گفت: پرونده ثبت جهانی شدن مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان در دست بررسی است.
۵۵آنلاین :

زهرا احمدی‌پور گفت: پرونده ثبت جهانی شدن مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان در دست بررسی است.

 زهرا احمدی‌پور امروز سه‌شنبه (۸ فروردین) در ادامه سفر یک‌روزه‌اش به استان کرمانشاه از محوطه تاریخی تاق‌بستان بازدید کرد و در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایران همواره به هویت تاریخی کرمانشاه ارج نهاده است. کرمانشاه محور تاریخ است و تداوم این تاریخ در استان کرمانشاه به‌خوبی قابل‌رؤیت است.

معاون رئیس جمهور افزود: همان‌گونه که کرمانشاه در طول تاریخ از خود مقاومت نشان داده، در جغرافیای ایران نیز سعی کرده هویت تاریخی‌اش را حفظ کند و ایران همواره به این هویت تاریخی ارج نهاده است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: خوشبختانه در نوروز امسال کرمانشاه برای میزبانی از مسافران نوروزی به‌خوبی آماده شده و برنامه‌ریزی‌های مناسبی در این استان صورت گرفته است.

او افزود: در بازدیدهایی که امروز از بخش‌های مختلف کرمانشاه داشتم، مسافران نوروزی از آمادگی استان برای میزبانی در نوروز ۹۶ رضایت داشتند و از این بابت به همه دست‌اندرکاران در استان کرمانشاه دست‌مریزاد می‌گویم.

معاون رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به وضعیت مطلوب سفر در نوروز ۹۶ گفت: در هفته اول فروردین ۲۴میلیون نفرشب‌ اقامت در استان‌های مختلف کشور ثبت شده است.

احمدی‌پور همچنین درباره ثبت‌جهانی شدن تاق‌بستان گفت: این مجموعه تاریخی در فهرست موقت ثبت شده و از آنجاکه محدودیت ارسال پرونده به یونسکو داریم، این پرونده در فرصت‌های بعدی بررسی خواهد شد و هم‌اکنون پرونده‌هایی از قبل تهیه و ارسال شده‌اند.

وی در بازدید از محوطه تاریخی تاق‌بستان، از نقش‌برجسته اردشیر و نیز از دهکده گردشگری عشایری، سیاه‌چادرهای عشایری و بازارهای صنایع‌دستی در محوطه تاریخی تاق‌بستان بازدید کرد و با حضور در یکی از سیاه‌چادرهای عشایری با عشایر کرمانشاه دیدار و گفت‌وگو کرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان