پرونده ثبت جهانی تاق بستان در دست بررسی است

شناسه خبر: 99522 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶, ۱۴ : ۱۱ : ۰۰
پرونده ثبت جهانی تاق بستان در دست بررسی است
زهرا احمدی‌پور گفت: پرونده ثبت جهانی شدن مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان در دست بررسی است.
۵۵آنلاین :

زهرا احمدی‌پور گفت: پرونده ثبت جهانی شدن مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان در دست بررسی است.

 زهرا احمدی‌پور امروز سه‌شنبه (۸ فروردین) در ادامه سفر یک‌روزه‌اش به استان کرمانشاه از محوطه تاریخی تاق‌بستان بازدید کرد و در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایران همواره به هویت تاریخی کرمانشاه ارج نهاده است. کرمانشاه محور تاریخ است و تداوم این تاریخ در استان کرمانشاه به‌خوبی قابل‌رؤیت است.

معاون رئیس جمهور افزود: همان‌گونه که کرمانشاه در طول تاریخ از خود مقاومت نشان داده، در جغرافیای ایران نیز سعی کرده هویت تاریخی‌اش را حفظ کند و ایران همواره به این هویت تاریخی ارج نهاده است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: خوشبختانه در نوروز امسال کرمانشاه برای میزبانی از مسافران نوروزی به‌خوبی آماده شده و برنامه‌ریزی‌های مناسبی در این استان صورت گرفته است.

او افزود: در بازدیدهایی که امروز از بخش‌های مختلف کرمانشاه داشتم، مسافران نوروزی از آمادگی استان برای میزبانی در نوروز ۹۶ رضایت داشتند و از این بابت به همه دست‌اندرکاران در استان کرمانشاه دست‌مریزاد می‌گویم.

معاون رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به وضعیت مطلوب سفر در نوروز ۹۶ گفت: در هفته اول فروردین ۲۴میلیون نفرشب‌ اقامت در استان‌های مختلف کشور ثبت شده است.

احمدی‌پور همچنین درباره ثبت‌جهانی شدن تاق‌بستان گفت: این مجموعه تاریخی در فهرست موقت ثبت شده و از آنجاکه محدودیت ارسال پرونده به یونسکو داریم، این پرونده در فرصت‌های بعدی بررسی خواهد شد و هم‌اکنون پرونده‌هایی از قبل تهیه و ارسال شده‌اند.

وی در بازدید از محوطه تاریخی تاق‌بستان، از نقش‌برجسته اردشیر و نیز از دهکده گردشگری عشایری، سیاه‌چادرهای عشایری و بازارهای صنایع‌دستی در محوطه تاریخی تاق‌بستان بازدید کرد و با حضور در یکی از سیاه‌چادرهای عشایری با عشایر کرمانشاه دیدار و گفت‌وگو کرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

گام‌هایی برای داشتن ذهن خلاق

مرحله‌ی نهایی که شما برای حقیقی و عملی کردن رویا و آرزوی خود باید سپری کنید تغییر نوع نگرش و ذهنیت خودتان است.

آب‌وهوای ایران در پایان قرن ۲۱

گزارشی که روز گذشته در سازمان هواشناسی کشور و در جلسه مشترک با هیات بین‌الدولی تغییر اقلیم (IPCC) مستقر در سازمان ملل متحد از تغییرات اقلیمی ایران ارائه شد، ضمن تشریح آنچه که در نیم‌قرن اخیر بر سر اقلیم ایران آمده است، چشم‌انداز وضعیت آب‌وهوای کشور در پایان قرن حاضر را بر اساس سناریوهای محتمل مبتنی بر مطالعات این هیات بین‌المللی ترسیم کرد. این گزارش تنها به اقلیم ایران محدود نیست،‌ بلکه برای مردم و سیاست‌گذاران دولتی در تمام کشورهای جهان و در تمام قاره‌ها، سه پیام دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، چراکه بی‌توجهی به آن می‌تواند منجر به گرم شدن کره زمین فراتر از حد خطر (۲ درجه سانتی‌گراد) در ۳۰ سال آینده شود و ساکنان این سیاره را با بحران‌های جدی زیست‌محیطی روبه‌رو کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد

توله سگ شکنجه شده، دستاویز کارزار انتخاباتی ترکیه شد | اردوغان اعلام کرده است: در صورت پیروزی اش در انتخابات 24 ماه ژوئن قوانین حقوق حیوانات در ترکیه تغییر می یابد

ویدیو: اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی در سفارت ایران در مسکو

اجرای قطعه ای توسط شهرداد روحانی با یک پیانوی قدیمی در سفارت ایران در مسکو/ اینستاگرام مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان