پرونده ثبت جهانی تاق بستان در دست بررسی است

شناسه خبر: 99522 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶, ۱۴ : ۱۱ : ۰۰
پرونده ثبت جهانی تاق بستان در دست بررسی است
زهرا احمدی‌پور گفت: پرونده ثبت جهانی شدن مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان در دست بررسی است.
۵۵آنلاین :

زهرا احمدی‌پور گفت: پرونده ثبت جهانی شدن مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان در دست بررسی است.

 زهرا احمدی‌پور امروز سه‌شنبه (۸ فروردین) در ادامه سفر یک‌روزه‌اش به استان کرمانشاه از محوطه تاریخی تاق‌بستان بازدید کرد و در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایران همواره به هویت تاریخی کرمانشاه ارج نهاده است. کرمانشاه محور تاریخ است و تداوم این تاریخ در استان کرمانشاه به‌خوبی قابل‌رؤیت است.

معاون رئیس جمهور افزود: همان‌گونه که کرمانشاه در طول تاریخ از خود مقاومت نشان داده، در جغرافیای ایران نیز سعی کرده هویت تاریخی‌اش را حفظ کند و ایران همواره به این هویت تاریخی ارج نهاده است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: خوشبختانه در نوروز امسال کرمانشاه برای میزبانی از مسافران نوروزی به‌خوبی آماده شده و برنامه‌ریزی‌های مناسبی در این استان صورت گرفته است.

او افزود: در بازدیدهایی که امروز از بخش‌های مختلف کرمانشاه داشتم، مسافران نوروزی از آمادگی استان برای میزبانی در نوروز ۹۶ رضایت داشتند و از این بابت به همه دست‌اندرکاران در استان کرمانشاه دست‌مریزاد می‌گویم.

معاون رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به وضعیت مطلوب سفر در نوروز ۹۶ گفت: در هفته اول فروردین ۲۴میلیون نفرشب‌ اقامت در استان‌های مختلف کشور ثبت شده است.

احمدی‌پور همچنین درباره ثبت‌جهانی شدن تاق‌بستان گفت: این مجموعه تاریخی در فهرست موقت ثبت شده و از آنجاکه محدودیت ارسال پرونده به یونسکو داریم، این پرونده در فرصت‌های بعدی بررسی خواهد شد و هم‌اکنون پرونده‌هایی از قبل تهیه و ارسال شده‌اند.

وی در بازدید از محوطه تاریخی تاق‌بستان، از نقش‌برجسته اردشیر و نیز از دهکده گردشگری عشایری، سیاه‌چادرهای عشایری و بازارهای صنایع‌دستی در محوطه تاریخی تاق‌بستان بازدید کرد و با حضور در یکی از سیاه‌چادرهای عشایری با عشایر کرمانشاه دیدار و گفت‌وگو کرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امکان پذیری و مطلوبیت هدایت نقدینگی: یک تحلیل انتقادی

چند هفته پیش در مطلب مشترکی با آقای دکتر شهرام معینی (دانشگاه اصفهان) اشاره کردیم که سیاستمداران ایرانی هر وقت می‌خواهند یک راه حل ظاهراً معقول و آسان ولی در واقع سهل و ممتنع برای مشکلات اقتصادی پیشنهاد کنند سراغ «هدایت نقدینگی سرگردان» به سمت «تولید» می‌روند. هر زمانی که تورم مساله اقتصادی کشور باشد، می‌خواهند از این هدایت برای «جذب و دفن» نقدینگی استفاده کنند (گویی نقدینگی در جایی خارج از بانک قابل هدم و دفن است) و هر زمان که مساله رکود مطرح است، می‌خواهند با آن رونق و اشتغال ایجاد کنند.

سراب «وام بدون سود»!

یکی از بانک‌ها در ترفندی تازه ادعا می‌کند تسهیلات با بهره صفر‌درصد می‌دهد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر