پرونده ثبت جهانی تاق بستان در دست بررسی است

شناسه خبر: 99522 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶, ۱۴ : ۱۱ : ۰۰
پرونده ثبت جهانی تاق بستان در دست بررسی است
زهرا احمدی‌پور گفت: پرونده ثبت جهانی شدن مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان در دست بررسی است.
۵۵آنلاین :

زهرا احمدی‌پور گفت: پرونده ثبت جهانی شدن مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان در دست بررسی است.

 زهرا احمدی‌پور امروز سه‌شنبه (۸ فروردین) در ادامه سفر یک‌روزه‌اش به استان کرمانشاه از محوطه تاریخی تاق‌بستان بازدید کرد و در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایران همواره به هویت تاریخی کرمانشاه ارج نهاده است. کرمانشاه محور تاریخ است و تداوم این تاریخ در استان کرمانشاه به‌خوبی قابل‌رؤیت است.

معاون رئیس جمهور افزود: همان‌گونه که کرمانشاه در طول تاریخ از خود مقاومت نشان داده، در جغرافیای ایران نیز سعی کرده هویت تاریخی‌اش را حفظ کند و ایران همواره به این هویت تاریخی ارج نهاده است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: خوشبختانه در نوروز امسال کرمانشاه برای میزبانی از مسافران نوروزی به‌خوبی آماده شده و برنامه‌ریزی‌های مناسبی در این استان صورت گرفته است.

او افزود: در بازدیدهایی که امروز از بخش‌های مختلف کرمانشاه داشتم، مسافران نوروزی از آمادگی استان برای میزبانی در نوروز ۹۶ رضایت داشتند و از این بابت به همه دست‌اندرکاران در استان کرمانشاه دست‌مریزاد می‌گویم.

معاون رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به وضعیت مطلوب سفر در نوروز ۹۶ گفت: در هفته اول فروردین ۲۴میلیون نفرشب‌ اقامت در استان‌های مختلف کشور ثبت شده است.

احمدی‌پور همچنین درباره ثبت‌جهانی شدن تاق‌بستان گفت: این مجموعه تاریخی در فهرست موقت ثبت شده و از آنجاکه محدودیت ارسال پرونده به یونسکو داریم، این پرونده در فرصت‌های بعدی بررسی خواهد شد و هم‌اکنون پرونده‌هایی از قبل تهیه و ارسال شده‌اند.

وی در بازدید از محوطه تاریخی تاق‌بستان، از نقش‌برجسته اردشیر و نیز از دهکده گردشگری عشایری، سیاه‌چادرهای عشایری و بازارهای صنایع‌دستی در محوطه تاریخی تاق‌بستان بازدید کرد و با حضور در یکی از سیاه‌چادرهای عشایری با عشایر کرمانشاه دیدار و گفت‌وگو کرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

20 راه برای تلاش موثر و موفقیت

برای آموزش موثر، باید قوانینی وضع و پیشنهاداتی ارائه گردد.

بحران شرم‌آوری که خارِ چشم گردشگری ایران شده

پروژه سرویس‌های بهداشتی بیشتر از ۱۵ سال است که در ایران به شوخی گرفته شده، از همان موقع که اسفندیار رحیم مشایی، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود و از ساخت «یک هزار سرویس بهداشتی در هر ۲۵ کیلومتر از جاده‌های ایران و سرویس‌های فوق‌العاده پاکیزه‌ای که اگر عسل روی کف آن ریخته شود، از خوردن آن منصرف نمی‌شوید»، سخن گفت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: هدیه بشار اسد به پوتین

بشار اسد هنگام دیدار با پوتین در شهر سوچی، یک تابلو نفیس را به همتای روس خود اهدا کرد.

ویدئو: دیدار پوتین و بشار اسد در سوریه

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در شهر سوچی روسیه با ولادیمیر پوتین دیدار کرد. روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه قرار است نشست صلح در سوریه را در این شهر برگزار کنند.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان