نتیجه‌ای یافت نشد.

پرخشونت‌ترین شهرهای جهان در ۲۰۱۸

شناسه خبر: 165437 سرویس: جهان ، اجتماعی ، گوناگون شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷, ۱۷ : ۱۰ : ۰۰
پرخشونت‌ترین شهرهای جهان در ۲۰۱۸
در سال ۲۰۱۸، آمریکای لاتین با اختلاف زیاد پرخشونت‌ترین منطقه جهان بود. براساس گزارشی که هفته گذشته «شورای شهروندان امنیت عمومی مکزیک‌» منتشر کرد، از میان ۵۰ شهر خشن جهان در سال ۲۰۱۸، ۴۲ شهر واقع در آمریکای لاتین هستند: ۱۵ شهر در مکزیک، ۱۴ شهر در برزیل و ۶ شهر در ونزوئلا.
۵۵آنلاین :


به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه دنیای اقتصاد، کلمبیا و هندوراس هر کدام با دو شهر و السالوادور، گوآتمالا و جاماییکا هر کدام با یک شهر از دیگر کشورهای این منطقه هستند که در ۵۰ شهر پرخشونت جهان سهم دارند. از میان ۸ شهر باقیمانده این فهرست، ۴ شهر نیز در آمریکا واقع هستند:‌ سنت‌لوئیس، بالتیمور، دیترویت و نیواورلئان. به گزارش «بیزینس اینسایدر» این فهرست محدود به شهرهای بیش از ۳ هزار نفر است و شهرهایی درگیر جنگ نظیر آنهایی را که واقع در سوریه و اوکراین هستند، شامل نمی‌شود. براساس یافته‌های این گزارش، عمده خشونت در آمریکای لاتین ناشی از قاچاق موادمخدر و جرم‌های سازمان‌یافته بوده است. ناامنی‌های این منطقه همچنین به‌واسطه بی‌ثباتی سیاسی، فقر و شرایط اقتصادی ضعیف تشدید شده است. فساد، سوءاستفاده از پست‌های دولتی و مصون بودن از محاکمه از دیگر عواملی هستند که بر حجم گسترده خشونت این منطقه اثرگذار بوده‌اند. در سال‌های اخیر، مکزیک به دنبال چند شاخه شدن گروه‌های مجرمان شاهد افزایش چشمگیر در جرائم و خشونت بوده است. در همین رابطه، این کشور در فهرست خشونت‌بارترین مناطق جهان امسال جای برزیل را در رده نخست گرفته است؛ به‌رغم اینکه برزیل ۸۰ میلیون نفر جمعیت بیشتر دارد. یکی از مشهورترین شهرهای توریستی مکزیک، لوس کابوس که در رده‌های نخست رتبه‌بندی سال گذشته قرار داشت، امسال از فهرست پرخشونت‌ترین شهرهای جهان خارج شده است.

براساس این رتبه‌بندی، پرخشونت‌ترین شهرهای جهان در ۲۰۱۸ به این قرارند: ا) تیجوآنا در مکزیک با جمعیت حدود ۲ میلیون نفری شاهد ۲۶۴۰ قتل در ۲۰۱۸ بود که معادل ۲۶/ ۱۳۸ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است. ۲) آکاپولکو در مکزیک با جمعیت بیش از ۸۵۰ هزار نفری در مجموع شاهد ۹۴۸ قتل در ۲۰۱۸ بود که معادل ۵/ ۱۱۰ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است. ۳) کاراکاس پایتخت ونزوئلا با جمعیت حدود ۳ میلیون نفری در مجموع شاهد ۲۹۸۰ قتل در ۲۰۱۸ بود که معادل ۹۸/ ۹۹ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است. سال‌ها است پایتخت ونزوئلا به‌عنوان یکی از پرخشونت‌ترین شهرها در جهان معرفی می‌شود. ۴) سیوداد ویکتوریا با ۳۶۵ هزار نفر جمعیت واقع در مکزیک شاهد ۳۱۴ قتل در ۲۰۱۸ بود که معادل ۰۱/ ۸۶ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است. ۵) سیوداد خوآرز با جمعیت حدود ۵/ ۱ میلیون نفری در مکزیک شاهد ۱۲۵۱ قتل در ۲۰۱۸ بود که معادل ۵۶/ ۸۵ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است. ۶) ایراپوآتا با جمعیت ۵۸۰ هزار نفری شاهد ۴۷۳ قتل در ۲۰۱۸ بود که معادل ۴۴/ ۸۱ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است. ۷) سیوداد گوآیانا با جمعیت بیش از ۸۰۰ هزار نفری شاهد بیش از ۶۴۵ قتل در ۲۰۱۸ بود که معادل ۳۰/ ۷۸ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است. ۸) ناتال با جمعیت بیش از ۵/ ۱ میلیون نفری در برزیل در ۲۰۱۸ شاهد ۱۱۸۵ قتل بود که معادل ۶۷/ ۷۴ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است. ۹) فورتالزا با جمعیت حدود ۴ میلیون نفری در برزیل شاهد ۲۷۲۴ قتل در ۲۰۱۸ بود که معادل ۱۵/ ۶۹ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است. ۱۰) سیوداد بولیوار با جمعیت بیش از ۳۸۲ هزار نفری در ونزوئلا شاهد ۲۶۴ قتل در ۲۰۱۸ بود که معادل ۰۹/ ۶۹ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر است.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاهراه انرژی جهان

یک دریانورد کارکشته انگلیسی سال ها پیش از کشف نفت و در روزگاری که خورشید در سرزمین ‌های بریتانیای کبیر غروب نمی‌کرد،گفته است کشوری که دریاهای جهان را کنترل کند، دنیا را و کشوری که تنگه ‌های مهم را در اختیار داشته باشد کل آب های دنیا را تحت سیطره خواهد داشت.

نگاهی به مجموعه درحال پخش «برادرجان »

سریالی از شبکه سه سیما درحال پخش است که بر خلاف اغلب آثار تولیدی، حرف هایی برای گفتن دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر