پایان کار پیشرانه‌های درون‌سوز در فولکس‌واگن نزدیک است

شناسه خبر: 153212 سرویس: تصویر ، توسعه ، اقتصادی ، گوناگون شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷, ۰۲ : ۲۰ : ۰۰
پایان کار پیشرانه‌های درون‌سوز در فولکس‌واگن نزدیک است
فولکس‌واگن پس از رسوایی دیزل‌گیت برنامه‌های زیادی را برای توسعهٔ خودروهای الکتریکی تدارک دیده که این موضوع نهایتاً به مرگ کامل پیشرانه‌های درون‌سوز در این غول خودروسازی می‌انجامد. البته این فرایند به‌یک‌باره روی نمی‌دهد اما در آینده‌ای نه‌چندان دور نهایتاً دوران موتورهای بنزینی و دیزلی در فولکس‌واگن به پایان خواهد رسید زیرا به گزارش بلومبرگ، نسل آیندهٔ پیشرانه‌های درون‌سوز این شرکت، آخرین سری از این نوع موتورها خواهد بود.
۵۵آنلاین :

 

موتورهای بنزینی و دیزلی جدید فولکس‌واگن در سال 2026 ارائه خواهند شد و پس‌ازآن پایان یک دورهٔ مهم در این شرکت رقم خواهد خورد. استراتژیست ارشد فولکس‌واگن آقای «مایکل جاست» دراین‌باره گفته است:

«ما به‌تدریج استفاده از موتورهای درون‌سوز را کاهش داده و نهایتاً آن‌ها را به‌طور کامل کنار خواهیم گذاشت. هم‌اکنون همکاران من در حال کار بر روی جدیدترین پلت‌فرم‌ها برای محصولات آینده هستند که هیچ دی‌اکسید کربنی تولید نمی‌کنند».

برنامه‌های الکتریکی فولکس‌واگن هم‌اکنون در حال انجام است و هنگامی‌که نسخهٔ تولیدی کانسپت ID معرفی شود وارد فاز جدیدی خواهد شد. این خودرو که احتمالاً ID Neo نام خواهد داشت، از اواخر سال آینده راهی خط تولید خواهد شد. البته حتی بعدازآنکه فولکس‌واگن کل خانوادهٔ محصولات الکتریکی ID را به بازار عرضه کند، محصولات با پیشرانه‌های سنتی همچنان در کنار آن‌ها تولید خواهند شد هرچند که بسیاری از آن‌ها به قوای محرکهٔ هیبریدی مجهز خواهند شد. همچنین آقای جاست گفته است موتورهای بنزینی و دیزلی حتی بعد از سال 2050 هم ارائه خواهند شد زیرا ممکن است در بازارهای خاصی مثل کشورهای درحال‌توسعه زیرساخت‌های شارژ لازم برای پشتیبانی از خودروهای الکتریکی وجود نداشته باشد.

در همین حال، آئودی هم به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه فولکس‌واگن اعلام کرده است که تا پایان سال 2023 حدود 15.8 میلیون دلار روی قوای محرکهٔ الکتریکی و همین‌طور تکنولوژی‌های رانندگی خودکار سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این سرمایه‌گذاری برای تأمین بودجهٔ توسعهٔ محصولات سازگاربامحیط‌زیست صورت خواهد گرفت به‌گونه‌ای که تا سال 2025 آئودی حدود 20 خودروی الکتریکی-هیبریدی را به بازار عرضه خواهد کرد که تقریباً نیمی از آن‌ها به قوای محرکهٔ تمام الکتریکی مجهز خواهند بود.

البته با وجود این سرمایه‌گذاری عظیم، آئودی هنوز هم برای توسعهٔ محصولات الکتریکی خود از دیگر برندهای گروه فولکس‌واگن کمک خواهد گرفت. مثلاً این شرکت هم‌اکنون در حال توسعهٔ مشترک یک معماری الکتریکی پریمیوم با پورشه است که از آن برای ساخت محصولات الکتریکی بزرگ استفاده می‌شود. مدل‌های الکتریکی کوچک‌تر مثل مدل پایهٔ E-Tron هاچ‌بک نیز روی پلت‌فرم MEB فولکس‌واگن ساخته خواهند شد.


منبع : پدال
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر