نتیجه‌ای یافت نشد.

پاپ فرانسیس: گفت‌وگو را بر خشونت مقدم بدانید

شناسه خبر: 170131 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۱ : ۲۱ : ۰۰
پاپ فرانسیس: گفت‌وگو را بر خشونت مقدم بدانید
رهبر کاتولیک‌های جهان در مراسم عید پاک، با نکوهش خشونت فراگیر در سطح دنیا از همگان خواست در کشمکش‌ها به دنبال راه‌حلی مسالمت‌جویانه باشند.
۵۵آنلاین :

امروز (یک‌شنبه) میدان سن پیتر رم، صحنه حضور ده‌ها هزار کاتولیک بود که در آئین نیایش عید پاک شرکت کردند. پاپ فرانسیس امسال نیز در این مراسم به موضوع صلح پرداخت. او از مسیحی‌ها خواست جنگ سوریه را از یاد نبرند و نسبت به آن بی‌تفاوت نشوند. او در این زمینه بیان کرد: اندکی به تعهد در یافتن راه‌حلی سیاسی بیندیشید؛ تعهدی برای آرمان‌های مبتنی بر آزادی، صلح و عدالت.

او هم‌چنین مسئولان کشورها را فراخواند تا برای پایان دادن به مسابقه تسلیحاتی و جلوگیری از افزایش نگران‌کننده سلاح در جهان بکوشند.

پاپ فرانسیس به منازعات دیگر جهان نیز اشاره کرد و پیش از همه به خاورمیانه و سودان جنوبی پرداخت. او با یادآوری تشدید جنگ در لیبی از طرفین کشمکش‌ها خواست تا به گفت‌وگو روی آورند و زخم‌های یک دهه جنگ و بی‌ثباتی سیاسی را باز نکنند. پاپ برای اوکراین نیز آرزوی صلح پایدار و بشردوستانه کرد.

به گزارش دویچه وله، رهبر کاتولیک‌های جهان در ابراز همدردی با جامعه مسیحیان سریلانکا گفت: با بازماندگان قربانیان و همه کسانی که برای عبادت دور هم جمع شده بودند و هدف چنین خشونت ظالمانه‌ای قرار گرفتند، همدردی دارم.

به گزارش یورو نیوز، او اظهار کرد: با درد و اندوه خبر این حملات شدیدی را دریافت کردم که امروز و در عید پاک، برای مردم حاضر در کلیساها و چند مکان دیگر در سریلانکا رنج و ماتم به همراه داشت.

مراسم عبادی عید پاک در میدان سن پیتر رم با تدابیر امنیتی شدیدی برگزار شد. تعداد پرشماری مأمور پلیس شرکت‌کنندگان در این مراسم را با دقت و همانند مقررات فرودگاه‌ها کنترل می‌کردند. حال و هوای مراسم اما مسالمت‌آمیز و آرام بود.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر