نتیجه‌ای یافت نشد.

پاپ فرانسیس: گفت‌وگو را بر خشونت مقدم بدانید

شناسه خبر: 170131 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۱ : ۲۱ : ۰۰
پاپ فرانسیس: گفت‌وگو را بر خشونت مقدم بدانید
رهبر کاتولیک‌های جهان در مراسم عید پاک، با نکوهش خشونت فراگیر در سطح دنیا از همگان خواست در کشمکش‌ها به دنبال راه‌حلی مسالمت‌جویانه باشند.
۵۵آنلاین :

امروز (یک‌شنبه) میدان سن پیتر رم، صحنه حضور ده‌ها هزار کاتولیک بود که در آئین نیایش عید پاک شرکت کردند. پاپ فرانسیس امسال نیز در این مراسم به موضوع صلح پرداخت. او از مسیحی‌ها خواست جنگ سوریه را از یاد نبرند و نسبت به آن بی‌تفاوت نشوند. او در این زمینه بیان کرد: اندکی به تعهد در یافتن راه‌حلی سیاسی بیندیشید؛ تعهدی برای آرمان‌های مبتنی بر آزادی، صلح و عدالت.

او هم‌چنین مسئولان کشورها را فراخواند تا برای پایان دادن به مسابقه تسلیحاتی و جلوگیری از افزایش نگران‌کننده سلاح در جهان بکوشند.

پاپ فرانسیس به منازعات دیگر جهان نیز اشاره کرد و پیش از همه به خاورمیانه و سودان جنوبی پرداخت. او با یادآوری تشدید جنگ در لیبی از طرفین کشمکش‌ها خواست تا به گفت‌وگو روی آورند و زخم‌های یک دهه جنگ و بی‌ثباتی سیاسی را باز نکنند. پاپ برای اوکراین نیز آرزوی صلح پایدار و بشردوستانه کرد.

به گزارش دویچه وله، رهبر کاتولیک‌های جهان در ابراز همدردی با جامعه مسیحیان سریلانکا گفت: با بازماندگان قربانیان و همه کسانی که برای عبادت دور هم جمع شده بودند و هدف چنین خشونت ظالمانه‌ای قرار گرفتند، همدردی دارم.

به گزارش یورو نیوز، او اظهار کرد: با درد و اندوه خبر این حملات شدیدی را دریافت کردم که امروز و در عید پاک، برای مردم حاضر در کلیساها و چند مکان دیگر در سریلانکا رنج و ماتم به همراه داشت.

مراسم عبادی عید پاک در میدان سن پیتر رم با تدابیر امنیتی شدیدی برگزار شد. تعداد پرشماری مأمور پلیس شرکت‌کنندگان در این مراسم را با دقت و همانند مقررات فرودگاه‌ها کنترل می‌کردند. حال و هوای مراسم اما مسالمت‌آمیز و آرام بود.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر