ویروس ابولا به شهر بزرگ مبانداکا در جمهوری کنگو رسید

شناسه خبر: 134100 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۴۹ : ۱۲ : ۰۰
ویروس ابولا به شهر بزرگ مبانداکا در جمهوری کنگو رسید
مسئولان جمهوری دموکراتیک کنگو به حالت آماده‌باش درآمده‌اند. چندین مورد ابتلا به ویروس ابولا در شهر ساحلی مبانداکا و منطقه "بی‌کورو" تایید شده است. مسئولان جمهوری کنگو نگران شیوع گسترده این بیماری در کشور هستند.
۵۵آنلاین :

سازمان بهداشت جهانی نگران شیوع بیماری ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو است. این سازمان هفته گذشته درباره احتمال شیوع مجدد بیماری ابولا به مسئولان کنگو اطلاع‌رسانی کرده بود. تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، گفته است که این سازمان در پی یافتن همه کسانی در شهر مبانداکا است که با فرد مبتلا به این بیماری در تماس بوده‌اند.

سازمان "پزشکان بدون مرز" نیز در همین رابطه هشدار داده ‌است. ابتلای یک نفر در شهر بزرگ ساحلی مبانداکا موضوعی بسیار جدی و حساس است. شهر مبانداکا بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 

 

بنا بر اظهارات هنری گری، مدیر بخش موارد اضطراری "پزشکان بدون مرز"، این سازمان در بیمارستان بزرگ این شهر و همچنین در کلینیک منطقه‌ی "بی‌کورو" اقدام به ایجاد قرنطینه و همچنین بخش‌های مربوط به مداوای بیماران کرده‌اند.

جست‌وجوی گسترده

تا کنون حداقل دو مورد از ابتلا به بیماری ابولا در منطقه‌ی "بی‌کورو" واقع در ۱۵۰ کیلومتری شهر ساحالی مبانداکا تایید شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، از اوایل ماه مه تا کنون، ۴۲ نفر با علائم مربوط به ابتلا به بیماری ابولا شناسایی شده‌اند. ۲۳ نفر از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند.

حمل نخستین محموله واکسن ابولا به کنگو

حمل نخستین محموله واکسن ابولا به کنگو

گفته می‌شود تا کنون بیش از ۵۰۰ نفر از کسانی که می‌توانسته‌اند با افراد مبتلا به ابولا در تماس بوده باشند، از سوی مسئولان امور پزشکی منطقه "بی‌کورو" شناسایی شده و تحت نظارت هستند. این در حالی است که احتمال اینکه صدها نفر دیگر نیز با افراد مبتلا به این بیماری در تماس بوده‌اند نیز منتفی نیست.

واکسیناسیون سراسری

سازمان بهداشت جهانی بر آن است که در هفته جاری اقدام به واکسیناسیون گسترده مردم در جمهوری دموکراتیک کنگو بکند.

اولی ایلونگا کالنگا، وزیر بهداشت کنگو، گفته است که این وزارتخانه همه‌ی تلاش خود را به کار خواهد بست تا مانع از شیوع این بیماری شود. تا کنون ۵۴۰۰ دوز واکسن برای مقابله با این بیماری به کنگو تحویل داده شده است. قرار بر این است که این واکسن‌ها به‌منظور پیشگیری در اختیار شاغلین مراکز بهداشتی‌ای قرار گیرد که با بیماران مبتلا به ابولا در تماس هستند.

از سال‌های دهه ۱۹۷۰ میلادی تا کنون، این نهمین باری است که بیماری ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو شیوع می‌یابد.

شدیدترین و مرگبارترین نمونه شیوع این بیماری در آفریقا به سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ مربوط می‌شود. در آن زمان، بیش از ۱۱ هزار نفر در گینه، سیرالئون و لیبریا در اثر ابتلا به این بیماری جان باختند.


منبع : دویچه له
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاست خارجی ایران چیست؟

دکتر روح‌اله اسلامیسیاست خارجی یعنی جهت‌گیری‌هایی که دولت در سطح منطقه و بین‌الملل انجام می‌دهد تا در محیط پرهرج‌ومرج جهان بتواند با رویکرد واقع‌گرایانه منافع ملی کشور را حفظ کند.

چهار عامل نکبت

فرانس پرسپیروزی نیکلاس مادورو در انتخابات روز یکشنبه ونزوئلا به احتمال بسیار زیاد تغییرات بزرگی در خط‌مشی و سیاست‌های او در آینده ایجاد نخواهد کرد اما در درون ونزوئلا اتفاقات بسیار بزرگی روی خواهد داد. سال گذشته میلادی ارزش بولیوار ۹۹ درصد کاهش یافت و نرخ تورم در سطح ۱۴۰۰۰ درصد قرار داشت که افزایش پیدا خواهد کرد. مادورو ثابت کرده اهل تغییر نیست و این به معنای وخیم‌تر شدن شرایط است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان

یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان بیش از 100 ساعت برای ساخت آن زمان صرف شده است.

ویدیو: سوختن هاوایی در زیر مواد مذاب

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان