ویدئو: لغو کلیه پروازهای فرودگاه بالی به علت فوران آتش‌فشان

شناسه خبر: 119113 سرویس: اخبار ویدئویی ، ویدئو جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶, ۴۵ : ۱۹ : ۰۰
ویدئو: لغو کلیه پروازهای فرودگاه بالی به علت فوران آتش‌فشان
فوران آتشفشان کوه آگونگ در جزیره بالی اندونزی در روز دوشنبه باعث شد که مقامات بالاترین سطح اخطار را در منطقه صادر کنند. آنها گفته اند که امکان دارد شاهد فوران بزرگی از این کوه آتشفشانی باشیم. به ساکنان اطراف این کوه آتشفشانی که در فاصله ۸ تا ۱۰ کیلومتری این کوه زندگی می کنند اعلام شده است که هر چه زودتر خانه هایشان را ترک و از منطقه دور شوند. مقامات بالی گفته اند که ۱۰۰ هزار نفر باید از اطراف آتشفشان تخلیه شوند با این حال تاکنون حدود ۴۰ هزار نفر منطقه را ترک کرده اند. دهها هزار نفر در حالی در منطقه مانده اند که یا بخاطر فاصله با کوه احساس امنیت می کنند و یا به دلیل تخلیه نشدن حیوانات مزرعه شان در منطقه مانده اند و ماموران امنیتی در حال متقاعد کردن مردم برای تخلیل خانه هایشان هستند. بدنبال افزایش دود و غبار از دهانه این آتشفشان و گسترش آن در آسمان منطقه، فرودگاه این جزیره بسته و با لغو پرواز ها هزاران توریست برای بازگشت به کشورهایشان به مشکل برخورد کرده اند و برخی از آنها در فرودگاه چادر زده اند. فعالیت های توریستی این جزیره از ماه سپتامبر هنگامی که لرزش های این کوه آتشفشانی افزایش یافت، مختل شده است. کوه آگونگ که در شرق جزیره بالی واقع است کمی بیشتر از ۳۰۰۰ متر ارتفاع دارد و آخرین فوران این آتشفشان به ۱۹۶۳ باز می گردد که در جریان آن دست کم ۱۰۰۰ نفر کشته و چندین روستا بکلی نابود شد. جزیره بالی یکی از توریستی ترین مناطق جنوب شرقی آسیا است. بیش از ۵ میلیون جهانگرد سال گذشته از این جزیره بازدید کرده اند.
۵۵آنلاین :

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چهار عامل نکبت

فرانس پرسپیروزی نیکلاس مادورو در انتخابات روز یکشنبه ونزوئلا به احتمال بسیار زیاد تغییرات بزرگی در خط‌مشی و سیاست‌های او در آینده ایجاد نخواهد کرد اما در درون ونزوئلا اتفاقات بسیار بزرگی روی خواهد داد. سال گذشته میلادی ارزش بولیوار ۹۹ درصد کاهش یافت و نرخ تورم در سطح ۱۴۰۰۰ درصد قرار داشت که افزایش پیدا خواهد کرد. مادورو ثابت کرده اهل تغییر نیست و این به معنای وخیم‌تر شدن شرایط است.

خطر بیخ گوش زردکوه

زردکوه قربانی جاده‌سازی! مگر می‌توان به جان منبع تولید آب شیرین در زاگرس به بهانه احداث جاده‌ عشایری موسوم به «پنبه کال» افتاد؟ مگر می‌توان با لودرها و بولدوزرها بر یال‌های پر شیب زردکوه بختیاری خراش انداخت؟ مگر می‌توان ارتفاعات برف‌گیر را به مسیر ترانزیتی تبدیل کرد؟ اینها سوالاتی است که طی مدت اخیر فعالان زیست‌محیطی بارها و بارها به آن پرداخته‌اند. آنها توقع دارند که اداره محیط‌زیست، استانداری چهارمحال و بختیاری و وزارت نیرو خنثی عمل کرده و واکنشی درخور نشان ‌دهند. آن‌چنان که زردکوه به‌عنوان مهم‌ترین کوهستان تولیدکننده آب در زاگرس مورد تهدید قرار گرفته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان

یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان بیش از 100 ساعت برای ساخت آن زمان صرف شده است.

ویدیو: سوختن هاوایی در زیر مواد مذاب

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان