ویدئو: لغو کلیه پروازهای فرودگاه بالی به علت فوران آتش‌فشان

شناسه خبر: 119113 سرویس: اخبار ویدئویی ، ویدئو جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶, ۴۵ : ۱۹ : ۰۰
ویدئو: لغو کلیه پروازهای فرودگاه بالی به علت فوران آتش‌فشان
فوران آتشفشان کوه آگونگ در جزیره بالی اندونزی در روز دوشنبه باعث شد که مقامات بالاترین سطح اخطار را در منطقه صادر کنند. آنها گفته اند که امکان دارد شاهد فوران بزرگی از این کوه آتشفشانی باشیم. به ساکنان اطراف این کوه آتشفشانی که در فاصله ۸ تا ۱۰ کیلومتری این کوه زندگی می کنند اعلام شده است که هر چه زودتر خانه هایشان را ترک و از منطقه دور شوند. مقامات بالی گفته اند که ۱۰۰ هزار نفر باید از اطراف آتشفشان تخلیه شوند با این حال تاکنون حدود ۴۰ هزار نفر منطقه را ترک کرده اند. دهها هزار نفر در حالی در منطقه مانده اند که یا بخاطر فاصله با کوه احساس امنیت می کنند و یا به دلیل تخلیه نشدن حیوانات مزرعه شان در منطقه مانده اند و ماموران امنیتی در حال متقاعد کردن مردم برای تخلیل خانه هایشان هستند. بدنبال افزایش دود و غبار از دهانه این آتشفشان و گسترش آن در آسمان منطقه، فرودگاه این جزیره بسته و با لغو پرواز ها هزاران توریست برای بازگشت به کشورهایشان به مشکل برخورد کرده اند و برخی از آنها در فرودگاه چادر زده اند. فعالیت های توریستی این جزیره از ماه سپتامبر هنگامی که لرزش های این کوه آتشفشانی افزایش یافت، مختل شده است. کوه آگونگ که در شرق جزیره بالی واقع است کمی بیشتر از ۳۰۰۰ متر ارتفاع دارد و آخرین فوران این آتشفشان به ۱۹۶۳ باز می گردد که در جریان آن دست کم ۱۰۰۰ نفر کشته و چندین روستا بکلی نابود شد. جزیره بالی یکی از توریستی ترین مناطق جنوب شرقی آسیا است. بیش از ۵ میلیون جهانگرد سال گذشته از این جزیره بازدید کرده اند.
۵۵آنلاین :

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ورود آقایان هم به ورزشگاه‌ها ممنوع می‌شود؟

کشف حقیقت میان هاله ای از ابهام، شایعات و تخیل کار دشواری است و با حدس و گمان نمی توان نظر قطعی داد اما این اوضاع طبیعی نیست.

واقعیت هایی در مورد سهم ایران در دریای مازندران ‎

سیاست خارجی هر کشوری انعکاس بیرونی توان داخلی کشور ها و ملت ها است . وقتی ما نمی توانیم اقتصادمان را درست اداره کنیم کشورمان را درست اداره کنیم فرهنگ عمومی مردم تضعیف شده باشد . بحران های آب ، حاشیه نشینی ،کاهش ارزش پول ملی ، مصرف بالای انرژی ،بهره وری پایین دولت و مردم ، اجتماعی ،سیاسی،فرهنگی و...لاینحل مانده باشد معلوم است سیاست خارجی قدرتمندانه و عزتمندانه ای نخواهیم داشت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر