ویدئو: لغو کلیه پروازهای فرودگاه بالی به علت فوران آتش‌فشان

شناسه خبر: 119113 سرویس: اخبار ویدئویی ، ویدئو جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶, ۴۵ : ۱۹ : ۰۰
ویدئو: لغو کلیه پروازهای فرودگاه بالی به علت فوران آتش‌فشان
فوران آتشفشان کوه آگونگ در جزیره بالی اندونزی در روز دوشنبه باعث شد که مقامات بالاترین سطح اخطار را در منطقه صادر کنند. آنها گفته اند که امکان دارد شاهد فوران بزرگی از این کوه آتشفشانی باشیم. به ساکنان اطراف این کوه آتشفشانی که در فاصله ۸ تا ۱۰ کیلومتری این کوه زندگی می کنند اعلام شده است که هر چه زودتر خانه هایشان را ترک و از منطقه دور شوند. مقامات بالی گفته اند که ۱۰۰ هزار نفر باید از اطراف آتشفشان تخلیه شوند با این حال تاکنون حدود ۴۰ هزار نفر منطقه را ترک کرده اند. دهها هزار نفر در حالی در منطقه مانده اند که یا بخاطر فاصله با کوه احساس امنیت می کنند و یا به دلیل تخلیه نشدن حیوانات مزرعه شان در منطقه مانده اند و ماموران امنیتی در حال متقاعد کردن مردم برای تخلیل خانه هایشان هستند. بدنبال افزایش دود و غبار از دهانه این آتشفشان و گسترش آن در آسمان منطقه، فرودگاه این جزیره بسته و با لغو پرواز ها هزاران توریست برای بازگشت به کشورهایشان به مشکل برخورد کرده اند و برخی از آنها در فرودگاه چادر زده اند. فعالیت های توریستی این جزیره از ماه سپتامبر هنگامی که لرزش های این کوه آتشفشانی افزایش یافت، مختل شده است. کوه آگونگ که در شرق جزیره بالی واقع است کمی بیشتر از ۳۰۰۰ متر ارتفاع دارد و آخرین فوران این آتشفشان به ۱۹۶۳ باز می گردد که در جریان آن دست کم ۱۰۰۰ نفر کشته و چندین روستا بکلی نابود شد. جزیره بالی یکی از توریستی ترین مناطق جنوب شرقی آسیا است. بیش از ۵ میلیون جهانگرد سال گذشته از این جزیره بازدید کرده اند.
۵۵آنلاین :

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مافیا چه می‌خواهد «معدل» یا «کنکور»؟

با وجود مخالفت تعداد زیادی از دانش‌آموزان، همچنان تکلیف تاثیر قطعی یا مثبت معدل بر نتیجه کنکور نامشخص است

دلایل خوبی و بدی تابعیت دوم

هنگامی که رومن آبراموویچ در تمدید ویزای بریتانیایی اش با مشکل مواجه شد به سوئیس روی آورد. اما پس از آنکه پلیس سوئیس اعلام کرد او ریسک شهرت دارد دولت در خواست اقامت او را نپذیرفت این میلیارد روس و مالک باشگاه فوتبال چلسی هم اکنون یک پاسپورت اسرائیلی دارد که با آن می تواند بدون ویزا به بریتانیا برود و یک هتل قدیمی را نیز به اقامتگاه تفریحی خود در تل آویو تبدیل کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر