وهابیت، فتنه‌ امروز جهان اسلام است

شناسه خبر: 85575 سرویس: سیاست پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۵, ۵۲ : ۱۰ : ۰۰
وهابیت، فتنه‌ امروز جهان اسلام است
«وهابیت با ابزارهای تبلیغی عظیم، پول‌های حرام و مفتی‌های حرام‌خواری که فتواهایی خلاف شرع و انسانیت می‌دهند، به جان اسلام افتاده‌ و وضعیت تاسف باری را برای کشورهای اسلامی رقم زده‌ است.»
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

«وهابیت با ابزارهای تبلیغی عظیم، پول‌های حرام و مفتی‌های حرام‌خواری که فتواهایی خلاف شرع و انسانیت می‌دهند، به جان اسلام افتاده‌ و وضعیت تاسف باری را برای کشورهای اسلامی رقم زده‌ است.»

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رضوی در دیدار با اعضای مجمع اهل بیت(ع) اندونزی که روز چهارشنبه - ۲۴ شهریورماه - در حرم مطهر رضوی برگزار شد،‌ وهابیت را فتنه‌ امروز جهان اسلام برشمرد و اظهار کرد: افکار انحرافی وهابیت و سلفی‌گری در جهان اسلام فتنه ایجاد می‌کند و رمز مصون‌سازی در برابر این فتنه‌ها آشنا کردن هرچه بیشتر جوامع با سیره و اندیشه اهل بیت عصمت و طهارت‌(ع) است.

وی اهل سنت را محبان ائمه اطهار(ع) معرفی کرد و با تاکید بر اینکه داعش را نمی‌توان به هیچ عنوان اهل سنت دانست، تصریح کرد: وهابیت با ابزارهای تبلیغی عظیم، پول‌های حرام و مفتی‌هایی حرام خواری که فتواهایی خلاف شرع و انسانیت می‌دهند، به جان اسلام افتاده‌ و وضعیت تاسف باری را برای کشورهای اسلامی رقم زده‌ است.

عضو مجلس خبرگان رهبری‌ با بیان اینکه اندونزی کشوری با جمعیت بالا و مردمی خوش قلب است، گفت: مجمع اهل بیت(ع) اندونزی باید از این ظرفیت برای روشنگری و مصون‌سازی در برابر تفکرات انحرافی و افراطی وهابیت استفاده کند و راه این مصون سازی اشاعه سیره اهل بیت(ع)، بصیرت آفرینی، روشنگری درباره چهره استکبار و آشکار کردن حامیان حقیقی داعش و وهابیت است.

رئیسی بر اهمیت موضوع روشنگری اذهان عمومی تاکید و اظهار کرد: مقاومت، مجاهدت و ایستادگی مسلمانان در طول تاریخ مایه پیشرفت و بقای اسلام بوده است و امروز نیز مسلمانان باید در برابر موانع و مشکلات ایستادگی داشته باشند و در این راه از خداوند متعال و حضرات معصومین(ع) یاری بجویند.

در این دیدار چند تن از اعضای مجمع اهل بیت(ع) اندونزی، به ارائه گزارش عملکرد این مجمع پرداختند و دیدگاه‌های خود را درباره وحدت جهان اسلام مطرح کردند.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها
اسلاموهابیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
رحمت ۱۳۹۵/۰۶/۲۵ ۱۰:۴۷
چیزی به نام وهابیت وجود نداره و کسی رو تو دنیا پیدا نمیکنید که بگه من وهابی هستم و عبدالوهاب و پیروانش پونصد سال پیش منقرض شدند و وهابیت برچسبی هست که به اهل سنت وصل میکنند در حالی که هیچ مسلمان واقعی طبق نص صحیح قرآن حق ریختن خون بقیه مومنان رو نداره و هر کس کلام خدا رو زیر پا بگذاره مسلمون نیست چه برسه به وهابی بودن و عبدالوهاب شخصی بود که به دستورش همه مسلمانان به جای جدا جدا نماز خوندن توی خانه خدا، همه با هم و پشت سر یک امام نماز میخوندن پس نه تنها باعث فرقه فرقه شدن اسلام نشد بلکه وحدت رو به ارمغان آورد.
90 61 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

ویدئو : دو سال زندان برای نقض قوانین نگهداری از حیوانات برای خواننده پاکستانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر