نتیجه‌ای یافت نشد.

ونزوئلا مرز خود با برزیل را می بندد

شناسه خبر: 162497 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷, ۱۱ : ۲۳ : ۰۰
ونزوئلا مرز خود با برزیل را می بندد
رئیس جمهوری ونزوئلا دستور بستن مرز این کشور با برزیل را صادر کرد و در حال بررسی بستن مرز کلمبیا است.
۵۵آنلاین :

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که مرز این کشور با برزیل را می بندد.
در حالی که تنش میان ونزوئلا و آمریکا به دلیل ارسال آنچه واشنگتن کمک های بشردوستانه می نامد در حال افزایش است، مادورو گفت که بستن مرز کشورش با کلمبیا را نیز بررسی می کند.
مادورو که در برنامه زنده تلویزیونی سخنرانی می کرد، ارسال کمک های بشردوستانه آمریکا به شهر مرزی کوکوتا در کلمبیا را «اقدام تحریک آمیز» توصیف کرد.
وی همچنین برنامه مخالفان دولت ونزوئلا برای دریافت کمک های بین المللی را «نمایشی بی ارزش» برای تضعیف حکومت این کشور دانست.
دولت برزیل پیشتر اعلام کرده بود که کمک های بشردوستانه برای مردم ونزوئلا ارسال می کند.
آمریکا و متحدانش در منطقه که «خوان گوایدو» رئیس مجلس ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهوری این کشور به رسمیت شناخته اند، در تلاش برای سرنگونی دولت قانونی کاراکاس هستند.
این اقدام مداخله‌جویانه، محکومیت دیگر کشورها از جمله چین و روسیه به عنوان اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد را به همراه داشته است.
مادورو که به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا، مورد حمایت ارتش و نیروهای مسلح این کشور است، گفته تا پایان دوره ریاست جمهوری (سال 2025) از سمتش کناره ‌گیری نخواهد کرد.
انتخابات ونزوئلا در ماه مه (اردیبهشت ماه) برگزار شد و مادورو برای یک دوره شش ساله دیگر به عنوان رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد، مخالفان او را به تقلب در انتخابات متهم می کنند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بچه بازی را تمام کنید .

مدیران ارشد صدا و سیما بهتر است همین امشب این بچه بازی تمام کنند و علی فروغی را به کلاس اصلاح رفتار کیش شخصیت بفرستند و فروسی پور را هم توبیخ کنند اما نود را با عادل فردوسی پور ادامه دهند .

قانون پایستگی مدیریت

ما در شرایطی هستیم که نسل پیشین مدیران که چهل سال است در سطح اول مدیریت جا خوش کرده‌اند، توان اجرایی خود را به شکل آشکاری از دست داده‌اند و در عین حال، پشتوانه‌سازی وسیع برای جایگزینی این مدیران هم صورت نگرفته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تعقیب و گریز گشت پلیس آگاهی پایتخت

ویدیو: کار خوب یک کودک

امروز شما چی کار کردی؟ -آشغالای روی زمین که آدم بدا ریختنو جمع کردم.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر