وقتی مقتدی صدر از یک ترانه خوشش آمد

شناسه خبر: 147276 سرویس: جهان ، سیاست سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷, ۴۳ : ۱۹ : ۰۰
وقتی مقتدی صدر از یک ترانه خوشش آمد
کاظم الساهر معروف به "قیصر ترانه عربی" در دوره حکمرانی صدام از عراق خارج شد
۵۵آنلاین :

 

مقتدی صدر روحانی شیعه پرنفوذ عراقی از کاظم الساهر خواننده عراقی تعریف کرده و خواسته یکی از ترانه های او سرود ملی عراق شود.

 "سنان العزاوی" هنرمند عراقی که به تازگی با مقتدی صدر دیدار داشته اظهار داشت که مقتدی از ترانه " سلام علیک" کاظم الساهر خواننده عراقی خوشش آمده و آماده تامین امنیت و پشتیبانی از اجرای کنسرت این ترانه در شهر موصل عراق است. او همچنین این ترانه را لایق سرود ملی عراق دانسته است.

العزوای که بازیگر و کارگردان تئاتر است در فیس بوک نوشت که در گفتگوی اخیرش با مقتدی صدر، وی از آمادگی خود برای میزبانی از کاظم الساهر در عراق و فراهم کردن همه نیازهای لجستیک و امنیتی برای ارائه این ترانه در موصل اعلام کرده است.

ترانه کاظم الساهر معروف به " سلام علیک ... علی رافدیک ... عراق القیم" که درباره عراق و ویژگی های مختلف آن است در سال 2008 ضبط شد زمانی که عراق درگیر جنگ داخلی و مذهبی بود. در بخش هایی از این ترانه

کاظم الساهر معروف به "قیصر ترانه عربی" در دوره حکمرانی صدام از عراق خارج شد و از آن زمان تاکنون تنها یک بار به عراق سفر داشت.

این دعوت مقتدی صدر از کاظم الساهر با استقبال جامعه عراق روبه رو شده و بسیاری معتقدند این اقدام منجر به باز شدن فضای فرهنگی عراق می شود.


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

باز کردن گره‌های زندگی با دست

در این مطلب فهرستی از این راهکارها که ساده اما موثر و کاربردی می‌باشند را ارائه می‌دهیم تا با انجام آنها بتوانید تغییراتی را در زندگی‌تان ایجاد کنید.

اتحادیه اروپا 12 هزار جوان 18 ساله را رایگان راهی سفر می‌کند

مقامات اروپایی از امکان سفر رایگان ۱۲ هزار جوان اروپایی در منطقه شنگن خبر دادند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر