وعده حمایت مالی 9.7 میلیارد دلاری کنفرانس بروکسل برای سوریه

شناسه خبر: 100187 سرویس: جهان پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶, ۱۳ : ۱۵ : ۰۰
وعده حمایت مالی 9.7 میلیارد دلاری کنفرانس بروکسل برای سوریه
بر اساس گزارش مرکز اخبار سازمان ملل متحد در روز پنجشنبه، کشورهای شرکت کننده در کنفرانس سوریه در بروکسل وعده حمایت مالی 9.7 میلیارد دلاری به سوریه را ارائه کردند.
۵۵آنلاین :

 

41 کشور اهدا کننده متعهد شدند در مجموع شش میلیارد دلار برای برنامه های انسان دوستانه ضروری در سال 2017 و 3.7 میلیارد دلار دیگر برای سال 2018 به منظور کمک به مردم سوریه که از سال 2011 از جنگ داخلی رنج می برند اختصاص دهند.
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز در این کنفرانس که در پایتخت بلژیک برگزار شد بر لزوم توجه بیشتر به رنجهای مردم این کشور از سوی جامعه جهانی تاکید کرده و خواهان افزایش حمایت کشورهای دنیا از آنها شد.
کنفرانس بروکسل که به طور مشترک از سوی سازمان ملل، اتحادیه اروپا، آلمان، کویت، نروژ، قطر و آمریکا برگزار شد روز سه شنبه در بروکسل با تمرکز بر موضوعاتی مانند نیازهای انساندوستانه مردم سوریه و روش های مقاومت پناهندگان و کشورهای میزبان آنها آغاز و شامگاه چهارشنبه با انتشار بیانیه ای به کار خود پایان داد.
' فدریکا موگرینی' مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر بر ضرورت تعامل و راه حل سیاسی در موضوع سوریه تاکید کرد. وی همچنین خواستار تداوم مذاکرات سیاسی در ژنو شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ایران بیش از هر زمان دیگری بر منطقه مسلط شده

المانیتور در گزارشی به جدایی آمریکا از اسرائیل برای مقابله با ایران پرداخت.

آیا ناسیونالیسم ترکی را می‌توان به راه آورد؟

تجاوز ترکیه به سرزمین‌های کردنشین سوریه و عراق تازگی ندارد. هربار به بهانه ضربه‌زدن، تعقیب و بازگشت برای مقابله با شورشیان بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : مسابقه پرسرعت‌ترین خودروهای خورشیدی جهان در استرالیا

ویدئو : نخست وزیر هند زباله‌های ساحل را جمع‌آوری کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر