نتیجه‌ای یافت نشد.

وضعیت وخیم آثار سنگی و سنگ نوشته‌ها/ خمره‌ها نم کشیدند؛ سنگ‌ها تکیه‌گاه فرغون شدند!

شناسه خبر: 152722 سرویس: تصویر ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷, ۳۵ : ۲۲ : ۰۰
وضعیت وخیم آثار سنگی و سنگ نوشته‌ها/ خمره‌ها نم کشیدند؛ سنگ‌ها تکیه‌گاه فرغون شدند!
: روی بنر زرد رنگی خبر از طرح ساماندهی موزه باستان شناسی گرگان داده‌اند اما پایین آن د‌ه‌ها اثر سنگی چند صد ساله زیر باد و باران رها شده است. حیاط موزه گرگان که در حال ساماندهی است تبدیل به قتلگاه آثار تاریخی شده و مصالح ساختمانی این طرح ارج و قرب بیشتری از صد‌ها اثر سنگی این موزه دارند.
۵۵آنلاین :
.
روی بنر زرد رنگی خبر از طرح ساماندهی موزه باستان شناسی گرگان داده‌اند اما پایین آن د‌ه‌ها اثر سنگی چند صد ساله زیر باد و باران رها شده است. حیاط موزه گرگان که در حال ساماندهی است تبدیل به قتلگاه آثار تاریخی شده و مصالح ساختمانی این طرح ارج و قرب بیشتری از صد‌ها اثر سنگی این موزه دارند.
اینجا موزه باستان شناسی گرگان است ؛ فرغون را به سنگ‌های چند صد ساله تکیه داده‌اند    مسئولان طرح ساماندهی موزه باستان شناسی گرگان ترجیح داده‌اند وسایل عمرانی خود را روی ده‌ها اثر ارزشمند قرار دهند. فرغون را به سنگ‌های چند صد ساله تکیه داده‌اند و روی سنگ‌نوشته‌ای بزرگ و زیبا آجر چیده‌اند.
 
.اینجا موزه باستان شناسی گرگان است ؛ روی سنگ‌نوشته‌ای بزرگ و زیبا آجر چیده‌اند

مسئولان طرح ساماندهی موزه باستان شناسی گرگان ترجیح داده‌اند وسایل عمرانی خود را روی ده‌ها اثر ارزشمند قرار دهند بسیاری از آثار نیز بدون هیچ حفاظتی در گوشه و کنار‌ حیاط موزه و لابه‌لای زباله‌ها و مصالح ساختمانی رها شده‌اند.

 

 
 
بسیاری از آثار تاریخی بدون هیچ حفاظتی در گوشه و کنار‌ حیاط موزه و لا به لای زباله‌ها و مصالح ساختمانی رها شده‌اند
 

 
 
در ورودی این موزه نیز چندین خمره بزرگ سفالی که از سایت‌های باستان شناسی استان گلستان کشف شده نگه‌داری می‌شوند. این خمره‌ها که نیمی از آنها زیر باران قرار دارند، به وضوح دچار نم کشیدگی شده‌اند.
 
 
 
اسکان موزه باستان شناسی گرگان به تازگی در حال اجرا طرح ساماندهی است. طرحی که هر چند سالن موزه را به استاندارد‌های موزه‌ای نزدیک کرده و چیدمان خوبی برای گردشگران دارد اما در پشت پرده این ساماندهی، صدها اثر سنگی و سفالی خارج از مخزن موزه و زیر باد و باران رها شده‌اند.
 
 
 منبع : اسکان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زمین خواری،یکی از هدایای رانت

تعريف خاص و قانونی از زمين خواری به عمل نيامده است، قانون خاصی نيز در ارتباط با زمين خواری پيش بينی و به تصويب نرسيده است.

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی

حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی آرنولد در حال گرفتن عکس بود که مردی از پشت جفت پا به کمر وی زد. ستاره هالیوود در فستیوال آرنولد کلاسیک افریقا در سندتون شرکت کرده بود که مردی از پشت به قهرمان ترمیناتور حمله کرد و او را به سوی جمعیت انداخت.

ویدیو : ادبیات مجری را مشاهده می کنید

ادبیات مجری را مشاهده می کنید . مرتضی فاطمی، سردبیر سابق نشریه اصولگرای پنجره و پسر سیدعباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استانهای رسانه ملی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر