وزیر صنعت: گرانی کالاها قابل پیش بینی است

شناسه خبر: 174024 سرویس: سیاست ، گوناگون دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۴ : ۲۲ : ۰۰
وزیر صنعت: گرانی کالاها قابل پیش بینی است
وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه هجوم مردم برای خرید کالاهایی که در حال گران شدن است، مشکل ساز است، گفت: گرانی خرما، گوشت، شکر و خرما قابل پیشگیری بود.
۵۵آنلاین :

از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت  در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار گفت: دشمنان در شرایط جنگ اقتصادی  هر کجا زمینه را برای ایجاد بحران فراهم ببیند، بحران سازی می کنند بنابراین در این شرایط، هر کس در خاکریز خودش باید به خوبی ایستادگی کند.

هجوم مردم برای خرید کالاهای گران مشکل ساز است

وی در سی و هفتمین کارگروه تنظیم بازار بیان داشت: وقتی کالایی گران می شود، مردم برای خرید آن هجوم می آورند، این فرهنگ باید با کار فرهنگی و به کمک رسانه‌ها اصلاح شود تا مشکل ساز نشود.

اولین حلقه کنترل قیمت در مرحله توزیع، اصناف هستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود اولین حلقه کنترل قیمت در مرحله توزیع را خود اصناف دانست و گفت: اتحادیه‌ها و صنوف نقش مهمی در تنظیم بازار به خصوص در شرایط فعلی دارند و هر اتحادیه و صنفی باید شرایط جنگ اقتصادی کنونی را برای اعضایش تبیین و تشریح کند و نقش خود را به خوبی انجام دهد.

رحمانی اضافه کرد: هر کس در خاکریز خودش باید محکم بایستد و کار خود را به درستی، دلسوزانه و متعهدانه و برای خدمت به مردم به پیش ببرد تا از این شرایط به خوبی و با موفقیت عبور کنیم.

وی همچنین اظهار داشت:  سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بسیج اصناف برای تنظیم بازار در این شرایط جنگ اقتصادی پس از صنوف در رده بعدی هستند و نقش و جایگاه مهمی دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در خصوص تنظیم بازار برخی کالا، بیان کرد: با توجه به بارندگی‌های خوب امسال وضعیت علوفه دام بهتر شده است، اما واردات دام برای جلوگیری از افزایش قیمت گوشت در بازار باید تسهیل شود.

وی با بیان اینکه به صورت کلی علیرغم رکود و کاهش خرید مردم از لحاظ تامین بازار مشکلی نداشته ایم، تصریح کرد: اما لازم است در یک‌جلسه و کارگروه کوچکی مسؤولین ذی‌ربط بنشینند و بررسی کنند که چرا وضعیت گوشت، شکر و خرما به این شکل شده است؟ این موارد قابل پیشگیری بود و با بررسی بیشتر و شناسایی علل، شرایط را برای بروز اینگونه موارد کاهش می دهیم.

فرآیندهای کنترل بازار باید قبل از وقوع بحران کنترل شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اعلام اینکه فرآیندهای کنترل بازار باید قبل از وقوع بحران کنترل شود، گفت: فرآیند تعرفه واردات و عوارض صادرات، باید تسریع و چابک سازی شود.

گفتنی است سی و هفتمین کارگروه تنطیم بازار امروز دوشنبه به میزبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و در آن گزارش آخرین وضعیت تغییرات قیمت کالاهای اساسی و جدیدترین وضعیت نقل و انتقال، تخصیص و تامین ارز و ترخیص کالاهای اساسی و ضروری مورد بررسی قرار گرفت.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
احمد ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ ۱۹:۴۴
اگه قابل پیش بینی هست چرااقدامی صورت نمیگیرد -کارخانه ها هم دراین بین یکی ازعاملین فرصت جویی هستن تا از اب گل الود بالاترازماهی کوسه شکارکنن اینها ازطریق ویزیتورها ابتدا با گفتن ازهفته اینده اینقدرمیره بالا روی مردم تاثیر میزارن یعنی اینکه به نوعی ملت رو به پذیرش گرانی این نوع کالا ازهفته اینده راضی میکنن ویک سری افراد جیب به دست نسبت به جمع اوری این قلم کالا ازبازار میپردازن و تولید کننده براحتی برای خودش تقاضا رو میبره بالا وبا قیمت جدید شروع میکنه به تولید واین وسط هم تولید کننده وهم اون دلال جیب به دست سودهای کلانی رو به دست میارن وبه ریش دولت وملت میخندن ولی اگه دولت بخواهد جلوگیری کنه باید درتمامی کارخانه ها وعاملین پخش افرادش رو مستقر کنه ونذاره براحتی قیمت رو ببرن بالا درضمن ازاین به بعد ویزیتورها قبل ازاستخدام حتما کارت دارایی داشته باشن و بابت کارسفته وچک به اداره دارایی بپردازن که احیانا بخوان بازارگرمی کرده وموجب احتکارافرادسودجو بشن سریعا ازکاربرکنارکرده وسفته وچک ویزیتور رو اجرا بزارن درکل دولت براحتی میتونه جلو گرانی رو بگیره اگه بخواد....
6 1 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

استعمارگر پیر

در واقع انگلیسی ها در مقایسه با دیگر کشورهای استعمارگر همچون آمریکایی‌ها، شیوه و ترفند خاص و تا حدودی متفاوت در استعمارگری دارند و با حیله فراوانی که دارند همیشه چند قدم جلوتراز سایر کشور های استعمار گر هستند،

مسئولیت های اجتماعی بانک‌ ها

باید به این پرسش پاسخ داده شود که چه تفاوتی میان موسسات ارائه دهنده اعتبارات خرد و ارائه دهندگان وام های بهره ای وجود دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر