نتیجه‌ای یافت نشد.

وزیر صنعت: خط تولید خودرو روزی ۴ هزار دستگاه می‌سازد

شناسه خبر: 165762 سرویس: اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷, ۱۴ : ۲۲ : ۰۰
وزیر صنعت: خط تولید خودرو روزی ۴ هزار دستگاه می‌سازد
وزیر صنعت، معدن و تجارت: میزان تولید ۲ خوروساز بزرگ کشور چند ماه پیش ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه در روز بود اما با اقدامات و اصلاحات انجام شده میزان تولید اکنون از چهار هزار دستگاه در روز عبور کرده است.
۵۵آنلاین :

رضا رحمانی امروز (دوشنبه) در حاشیه آخرین نشست هیات دولت در سال ۹۷، گفت: قرار بود چهار هزار میلیارد تومان به قطعه سازان پرداخت شود که تاکنون بیش از سه هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی افزود: البته اقدامات دیگری نیز انجام شده که از جمله آنها می توان به آغاز اصلاحات ساختاری و مدیریتی، فروش املاک مازاد و داخلی سازی قطعات وارداتی اشاره کرد که آثار مثبت اجرای این طرح ها را نیز مشاهده می کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با افزایش تولید خودرو، توان خودروسازان برای ایفای تعهدات افزایش یافته و میزان تحویل خودرو چند برابر شده است.

رحمانی با بیان اینکه قطعه سازانی که مشکل جدی داشتند، اکنون فعال شده اند، اضافه کرد: سیاست هایی که شروع کرده ایم شامل یک بسته ۱۰ یا ۱۱ محوری است که به تدریج آثار خود را نشان خواهد داد.

رحمانی اظهار داشت: قیمت خودرو در این هفته نسبت به هفته های قبل حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره ارزیابی فضای کاری سال آینده گفت: برای سال آینده فرصت های جدیدی وجود دارد و پروژه هایی نیز بر مبنای اقتصاد مقاومتی تعریف کرده ایم.

رحمانی با بیان اینکه تحریم ها علاوه بر ایجاد مشکلات، فرصت هایی را نیز فراهم کرده اند، اضافه کرد: در برخی صنایع مانند لوازم خانگی، پوشاک، صنایع معدنی، شرکت های دانش بنیان و فناوری فرصت های جدیدی ایجاد شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: با این نگاه می توان گفت که سال آینده برای بخش صنعت و تولید، سال فرصت زایی باشد.

وی با بیان اینکه باید سال آینده از فرصت ها بهتر استفاده کنیم، اضافه کرد: تلاش می کنیم بجای اتاق ها و کلینیک های بحران، کلینیک های درمان را راه اندازی کنیم تا از ظرفیت های واحدهای تولیدی بیشتر استفاده شود.

رحمانی گفت: تولید در کشور با تلاش مردم و صنعتگران جریان دارد؛ تولید ما همانند سال قبل بوده و حتی در بخش هایی بهتر نیز شده است.

وی افزود: البته مشکلاتی مانند نوسان نرخ ارز و تلاطم های بازار را داشتیم که تلاش شده است این مشکلات رفع شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به ادعای یکی از نمایندگان مجلس که اعلام کرده بود ۶۰ درصد خودروهای تولیدی به افراد خاص واگذار شده است، گفت: با توجه به اینکه همه افراد می توانند از طریق کد ملی و اینترنتی ثبت نام کنند، این اتفاق رخ نمی دهد.

رحمانی افزود: اگر فروش از طریق نمایندگی ها انجام می شد، شاید امکان وقوع اینگونه تخلفات وجود داشت اما وقتی که ثبت نام به صورت اینترنتی است مراقبت می شود که این اتفاق رخ ندهد.


منبع : خبر آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تاثیر ارتباطات جدید بر ابعاد زندگی بشری

قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر تاثیرات ابزارهای ارتباطی نوین بر ابعاد مختلف زندگی بشری در عصر حاضر.

مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد

نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد آقای استورات گفته است: "من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می کردم، اشتباه بود." "روری استوارت، نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا، به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرد

ویدیو : درگیری خرس و روستاییان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر