وزیر خارجه قزاقستان در دیدار ظریف عنوان کرد نقش مثبت ایران در مبارزه با تروریسم

شناسه خبر: 104662 پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶, ۴۲ : ۱۸ : ۰۰
وزیر خارجه قزاقستان در دیدار ظریف عنوان کرد  نقش مثبت ایران در مبارزه با تروریسم
وزیر خارجه قزاقستان در دیدار ظریف با محکوم کردن اقدامات تروریستی چهارشنبه در تهران گفت: همه باید در مبارزه با تروریسم متحد شویم. ما معتقدیم ایران نقشی مثبت در مبارزه با تروریسم داشته است.
۵۵آنلاین :

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در افتتاح نمایشگاه بین المللی اکسپو ٢٠١٧ و اجلاس سازمان همکاری های شانگهای به قزاقستان سفر کرده با عبدالرحمانف وزیر امور خارجه قزاقستان ملاقات کرد. 

در ابتدای این دیدار وزیر امور خارجه قزاقستان با محکومیت اقدامات تروریستی دیروز در تهران با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد و به پیام نورسلطان نظربایف در این ارتباط اشاره و گفت: همه باید در مبارزه با تروریسم متحد شویم. ما معتقدیم ایران نقشی مثبت در مبارزه با تروریسم داشته است. 

وزیر امور خارجه قزاقستان اعلام کرد که اجلاس سران سازمان کنفرانس اسلامی در سپتامبر تحت عنوان" علم و فن آوری " در آستانه برگزار می شود و ابراز امیدواری کرد که حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در آن نشست شرکت کند. 

در ادامه این ملاقات طرفین از روند رو به توسعه مناسبات دو کشور ابراز خرسندی کرده و بر رفت و آمدها در سطوح بالا تاکید کردند. 

وزیر امور خارجه قزاقستان عنوان کرد: عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای آثار مثبتی در تمام عرصه هابرای این سازمان به همراه خواهد داشت. 

در ادامه این دیدار در خصوص افزایش همکاری های بانکی، تدوین رژیم حقوقی دریای خزر و همکاری در سازمان های بین المللی گفتگو و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آتشکدۀ پارسیها در کلکته

سالها پیش در یک روز آفتابی چندین کشتی کوچک به کرانه های غربی هندوستان رسیدند در چشمان سرنشینان کشتیها ترس دیده می شد،ترس از نبود شناخت نسبت به جایی که به آن وارد شده اند و ترس از آینده ای ناروشن.

۲۰۳۰؛ سال تحول مشاغل و مهارت‌ها

دنیای تکنولوژی‌محوری که در آن زندگی می‌کنیم، دنیایی است مملو از وعده‌ها و البته چالش‌ها. خودروهایی که خودشان راه می‌روند، دستگاه‌هایی که اشعه ایکس را تشخیص می‌دهند و الگوریتم‌هایی که به درخواست‌های خدمات مشتری واکنش نشان می‌دهند، همگی جلوه‌هایی از اشکال جدید اتوماسیون هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: کانکس و صندلی برای دانش‌آموزان روستای زلزله‌زده

دانش‌آموزان یک مدرسه در روستای الیاس سرپل ذهاب که تخریب شده بود، با همت یک فرد خیر صاحب کانکس و صندلی شدند.

ویدئو: سفر مهم پوتین به ترکیه

ولادیمیر پوتین به ترکیه سفر کرد. با توجه به اختلافات بین دو کشور، این رخداد بسیار مهم تلقی می‌شود.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان