وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان: تسری خدمات توانبخشی درتمامی سطوح نظام سلامت ضروری است

شناسه خبر: 152608 سرویس: اجتماعی ، گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۴۷ : ۲۳ : ۰۰
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان:  تسری خدمات توانبخشی درتمامی سطوح نظام سلامت ضروری است
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با فرارسیدن 12 آذرماه و روز جهانی افراد دارای ناتوانی با صدور پیامی بر ضرورت تسری خدمات توانبخشی در تمامی سطوح نظام سلامت تاکید کرد.
۵۵آنلاین :

در متن این پیام قاضی زاده هاشمی آمده است: 12 آذر مصادف با 3 دسامبر، روز جهانی افراد دارای ناتوانی است؛ این نام‏گذاری در سال 1992 توسط سازمان ملل متحد و بر اساس یک توافق بین‎المللی صورت گرفت و از آن پس، همه ساله در همه کشورها این روز گرامی داشته می‎شود. 
یکی از مهمترین دلایل این توجه جهانی، افزایش درک جوامع نسبت به مسائل مرتبط با ناتوانی و معلولیت همنوعان و بسیج عمومی برای حمایت از عزت، احقاق حقوق و افزایش رفاه اجتماعی کم‌توانان و ناتوانان است.
این روز همچنین فرصت مغتنمی است برای توجه بیشتر به ایجاد فرصت‎های برابر و فراهم کردن فضای مشارکت افراد دارای ناتوانی در کاهش موانع اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... در مسیر فعالیت این گروه در جامعه.
در همین راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال‎های اخیر، برای ارائه خدمات گوناگون در سطوح مختلف پیشگیری، درمان و درمان‌های تخصصی، برنامه‎ریزی‎های متعددی انجام داده و از سوی کارشناسان و مجریان، تلاش‌های فراوانی صورت گرفته است. 
البته نتایج این تلاش‎ها هنوز به حد کفایت نرسیده و بین وضعیت مطلوب و موجود فاصله بسیاری وجود دارد؛ لذا برای حرکت سریع‎تر در این مسیر، ضروری است خدمات توانبخشی در تمامی سطوح نظام سلامت تسری پیدا کند و با برقراری پیوندی مستحکم میان برنامه ‏های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با سایر وزارتخانه‎ها و دستگاه‎های دولتی و غیر دولتی مرتبط، در قالب یک عزم ملی، خدمات این حوزه گسترش یابد.
بدون شک حضور فعال و مشارکت افراد دارای ناتوانی، خانواده‎های آنها و سازمان‎های مردم نهاد، در محقق شدن این امر مهم از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است.
اینجانب با آرزوی تحقق کامل برنامه‎های ارائه خدمات مورد نیاز به هموطنان گران‎قدر دارای کم‎توانی و ناتوانی، این روز مبارک را به همه آنها و خانواده‎های عزیز و صبورشان تبریک می‎گویم و از خداوند متعال می‎خواهم گام‎های ما را در راه خدمت رسانی به این عزیزان، بیش از پیش استوار فرماید.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سوری‌هایی که از اروپا به سوریه فرار می‌کنند!

اکتبر، بیرون از سفارت سوریه در برلین، مریم با عصبانیت از اینکه شوهرش با دو تا از چهار فرزند خردسالشان به شهر ساحلی لاذقیه در سوریه بازگشته، اشک می‌ریزد. او به یاد دارد که چگونه به همراه پسر و دخترش که فقط ۸ و ۵ سال داشتند، از مرز‌های یونان و ترکیه و سوریه با پای پیاده گذشته‌اند.

دولت داماد ها

امروز طی حکمی داماد حسن روحانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی شد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر