نتیجه‌ای یافت نشد.

وزیر انرژی سابق آمریکا همکاری در پروژه ابَرشهر عربستان سعودی را تعلیق کرد

شناسه خبر: 147427 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷, ۴۹ : ۰۰ : ۰۰
وزیر انرژی سابق آمریکا همکاری در پروژه ابَرشهر عربستان سعودی را تعلیق کرد
وزیر انرژی دولت اوباما مشورت‌دهی در طرح بزرگ ابَرشهر عربستان را تا روشن شدن ماجرای ناپدید شدن و احتمالاً ترور روزنامه‌نگار سعودی منتقد بن سلمان، به حال تعلیق درآورد.
۵۵آنلاین :

 ارنست مونیز، وزیر انرژی دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، مشورت‌دهی در طرح بزرگ ابَرشهر عربستان را تا روشن شدن ماجرای ناپدید شدن و احتمالاً ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، به حال تعلیق درآورد.

ارنست مونیز در این باره گفت از سوی سعودی ها برای پیوستن به اعضای هیأت بین المللی مشاوران پروژه «نئوم» عربستان دعوت شده بود. هزینه این طرح حدود 500 میلیارد دلار برآورد شده است. این ابرشهر (مگاشهر) صنعتی و تجاری قرار است در در زمینی به مساحت 26 هزار و 495 کیلومتر مربع ساخته شود. مساحت این شهر در صورت ساخت، 33 برابر مساحت نیویورک خواهد بود.

زمان اعلام اسامی اعضای هیأت مشاوران پروژه نئوم (روز سه شنبه) با ماجرای ناپدید شدن خاشقجی مصادف شده است. به همین دلیل، وزیر انرژی سابق آمریکا در پیامی، با اعلام اینکه «در نگرانی بسیاری دیگر درباره ناپدید شدن و ترور احتمالی جمال خاشقی در کنسولگری عربستان در استانبول، شریک هستم»، از تعلیق همکاری خود در پروژه نئوم خبر داد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر