وزیر انرژی سابق آمریکا همکاری در پروژه ابَرشهر عربستان سعودی را تعلیق کرد

شناسه خبر: 147427 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷, ۴۹ : ۰۰ : ۰۰
وزیر انرژی سابق آمریکا همکاری در پروژه ابَرشهر عربستان سعودی را تعلیق کرد
وزیر انرژی دولت اوباما مشورت‌دهی در طرح بزرگ ابَرشهر عربستان را تا روشن شدن ماجرای ناپدید شدن و احتمالاً ترور روزنامه‌نگار سعودی منتقد بن سلمان، به حال تعلیق درآورد.
۵۵آنلاین :

 ارنست مونیز، وزیر انرژی دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، مشورت‌دهی در طرح بزرگ ابَرشهر عربستان را تا روشن شدن ماجرای ناپدید شدن و احتمالاً ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، به حال تعلیق درآورد.

ارنست مونیز در این باره گفت از سوی سعودی ها برای پیوستن به اعضای هیأت بین المللی مشاوران پروژه «نئوم» عربستان دعوت شده بود. هزینه این طرح حدود 500 میلیارد دلار برآورد شده است. این ابرشهر (مگاشهر) صنعتی و تجاری قرار است در در زمینی به مساحت 26 هزار و 495 کیلومتر مربع ساخته شود. مساحت این شهر در صورت ساخت، 33 برابر مساحت نیویورک خواهد بود.

زمان اعلام اسامی اعضای هیأت مشاوران پروژه نئوم (روز سه شنبه) با ماجرای ناپدید شدن خاشقجی مصادف شده است. به همین دلیل، وزیر انرژی سابق آمریکا در پیامی، با اعلام اینکه «در نگرانی بسیاری دیگر درباره ناپدید شدن و ترور احتمالی جمال خاشقی در کنسولگری عربستان در استانبول، شریک هستم»، از تعلیق همکاری خود در پروژه نئوم خبر داد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

باز کردن گره‌های زندگی با دست

در این مطلب فهرستی از این راهکارها که ساده اما موثر و کاربردی می‌باشند را ارائه می‌دهیم تا با انجام آنها بتوانید تغییراتی را در زندگی‌تان ایجاد کنید.

اتحادیه اروپا 12 هزار جوان 18 ساله را رایگان راهی سفر می‌کند

مقامات اروپایی از امکان سفر رایگان ۱۲ هزار جوان اروپایی در منطقه شنگن خبر دادند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر