وزیر انرژی سابق آمریکا همکاری در پروژه ابَرشهر عربستان سعودی را تعلیق کرد

شناسه خبر: 147427 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷, ۴۹ : ۰۰ : ۰۰
وزیر انرژی سابق آمریکا همکاری در پروژه ابَرشهر عربستان سعودی را تعلیق کرد
وزیر انرژی دولت اوباما مشورت‌دهی در طرح بزرگ ابَرشهر عربستان را تا روشن شدن ماجرای ناپدید شدن و احتمالاً ترور روزنامه‌نگار سعودی منتقد بن سلمان، به حال تعلیق درآورد.
۵۵آنلاین :

 ارنست مونیز، وزیر انرژی دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، مشورت‌دهی در طرح بزرگ ابَرشهر عربستان را تا روشن شدن ماجرای ناپدید شدن و احتمالاً ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، به حال تعلیق درآورد.

ارنست مونیز در این باره گفت از سوی سعودی ها برای پیوستن به اعضای هیأت بین المللی مشاوران پروژه «نئوم» عربستان دعوت شده بود. هزینه این طرح حدود 500 میلیارد دلار برآورد شده است. این ابرشهر (مگاشهر) صنعتی و تجاری قرار است در در زمینی به مساحت 26 هزار و 495 کیلومتر مربع ساخته شود. مساحت این شهر در صورت ساخت، 33 برابر مساحت نیویورک خواهد بود.

زمان اعلام اسامی اعضای هیأت مشاوران پروژه نئوم (روز سه شنبه) با ماجرای ناپدید شدن خاشقجی مصادف شده است. به همین دلیل، وزیر انرژی سابق آمریکا در پیامی، با اعلام اینکه «در نگرانی بسیاری دیگر درباره ناپدید شدن و ترور احتمالی جمال خاشقی در کنسولگری عربستان در استانبول، شریک هستم»، از تعلیق همکاری خود در پروژه نئوم خبر داد.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حمایت از کالای ایرانی فقط با حرف امکانپذیر نیست

بعد از بحث تحریم ها یی که چند سالی است زندگی تمامی اقشار جامعه اعم از فقیر و غنی را تحت تاثیر قرار داده و این تاثیر هرروز سنگین تر از قبل احساس میشود،دولت به این فکر افتاد که کالای داخلی را قویتر و متنوع تر از قبل ارائه کند بلکه بتواند اندکی جامعه را به قبول کالای داخلی ترغیب کند.

ستاد تدبیری ها ، اصولگرایان و اصلاح طلبان علیه فقرا

صحبت کردن در مورد حجاب و فیلترینگ و تلگرام به جای بودجه منافع تدبیری ها اصولگرایان و اصلاح طلبان را تامین می کند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن روابط عمومی راه آهن اعلام کرد با تلاش مامورین فنی قطار مسیر بازگشایی شد و قطار به مسیر خود ادامه داد.

ویدیو : متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید!

متفاوت ترین سالن کنسرتی که تا به حال دیده اید! کمپانی Gala Systems سیستم برقی-مکانیکی برای این سالن تعریف کرده تا بتوان از فضای بیشتری برای کارهای مختلف بهره گرفت.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر