وزیر انرژی روسیه: وضعیت و میزان تولید نفت دست ترامپ نیست

شناسه خبر: 153016 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷, ۴۹ : ۱۷ : ۰۰
وزیر انرژی روسیه: وضعیت و میزان تولید نفت دست ترامپ نیست
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که وضعیت بازار ملاک بررسی و میزان استخراج نفت است و این رئیس جمهوری آمریکا نیست که با دیدگاه یا اهداف خود وضعیت بازار را مشخص کند.
۵۵آنلاین :

الکساندر نوواک اعلام کرد: اعضا و شرکت کنندگان نشست اوپک در بررسی کاهش احتمالی استخراج نفت بر اساس پیام ها و اظهار نظرات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گیری نمی کنند.
وی با اشاره به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی روسیه به خصوص در فصل زمستان افزود: کاهش استخراج نفت برای روسیه نسبت به دیگر کشورها سخت تر است.
روز چهارشنبه در وین نشست کمیته نظارت وزرای اوپک تشکیل شد و هدف از آن تهیه طرح اولیه برای وضعیت کاهش استخراج نفت و میزان آن به منظور تنظیم بازار نفت اعلام شد.
این طرح امروز پنجشنبه در کنفرانس اوپک مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 
وزیر انرژی روسیه دیروز نیز با محمد بارکیندو دبیر کل اوپک در وین دیدار کرد. 
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز در پیامی ابراز امیدواری کرد که اعضای اوپک با طرح کاهش استخراج نفت موافقت نکنند.
گفته می شود، اوپک کاهش از قبل برنامه ریزی شده استخراج نفت را منوط به همکاری روسیه کره است.
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران نیز درباره مواضع ایران در نشست 175 اوپک به سابقه تاریخی ایران در حمایت از اوپک و مواضع آن برای ثبات بازار اشاره کرد و گفت: همانطور که پیشتر نیز گفتم، در این مقطع و تا زمانی که تحریم‌ها ادامه دارد، ایران در هیچ توافقی درخصوص تولید نفت اوپک شرکت نمی‌کند و باید از هر تصمیمی درخصوص سطح تولید مستثنی باشد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دانشگاه‌های پرشمار، دانش‌آموخته‌های بیکار

تعداد دانشگاه‌ها در اغلب کشورهای پیشرفته جهان زیر ٥٠٠ است به‌طوری که آلمان ٤١٢، انگلیس ٢٩١، کانادا ٣٢٩، ایتالیا ٢٣٦ و هلند ٤٢٣ دانشگاه دارند و برخی کشورهای اروپایی نظیر نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند و ... زیر ١٠٠ دانشگاه تأسیس کرده‌اند در دو سال گذشته، ایران با ۵۱ هزار و ۶۰۰ دانشجوی اعزامی جزو ۱۰ کشور نخست اعزام کننده دانشجو به دانشگاه‌های خارج قرار گرفته است

مدگرایی؛فرهنگی خالی و پوچ

در واقع مدگرایی اگر افراطی نباشد و از روی چشم و هم چشمی و رقابت های کودکانه و به سمت فرهنگ غربی و از بین بردن عزت نفس و ارزش‌های انسانی نباشد ایرادی ندارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: بعد از بی آرتی ها، ال آرتی ها هم به تهران می آیند

ویدیو: خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن

خروج قطار مسافربری تهران به زاهدان از ریل راه آهن به علت طوفان شن روابط عمومی راه آهن اعلام کرد با تلاش مامورین فنی قطار مسیر بازگشایی شد و قطار به مسیر خود ادامه داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر