وزارت امورخارجه فضای سبز باغ ملی تهران را به روی مردم بازکند

شناسه خبر: 140555 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون يكشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷, ۰۳ : ۱۵ : ۰۰
وزارت امورخارجه فضای سبز باغ ملی تهران را به روی مردم بازکند
عضو شورای اسلامی شهر تهران از وزارت امور خارجه خواست که با پایان ساعت کاری درهای باغ ملی پایتخت را به روی مردم نبندد چرا که فضای سبز این محدوده از سوی شهرداری برای استفاده مردم فراهم شده است.
۵۵آنلاین :

احمد مسجدجامعی روز یکشنبه در هفتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی گفت:شهرداری تهران برای بهسازی فضا سبز در باغ ملی 20 میلیارد تومان هزینه کرده و این فضای شهری برای استفاده عموم مردم فراهم شده است.
وی افزود: وزارت امور خارجه در مورد فضای عمومی باغ ملی دچار سوءتفاهم شده‌ در حالیکه فضای عمومی باغ باید مورد استفاده شهروندان باشد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران کرد: درهای باغ ملی بعد از پایان ساعت کاری بسته می‌شود و این در حالی است که بسیاری از مراکز دیدنی و موزه‌ها در این راستا قرار دارد و مردم پشت درهای بسته می‌مانند.
مسجدجامعی یادآور شد: باز شدن درهای مجموعه باغ ملی می‌تواند گام موثری در راستای احیاء حیات شبانه تهران داشته باشد.
وی نسبت به حادثه بزرگراه بابایی نیز تذکر داد و گفت: پیگیری حقوقی جان باختن پنج کارگر فضای سبز بسیار مهم است.
مسجد جامعی گفت: معمولا این افراد کسانی را که پیگیر حق و حقوق‌شان باشند ندارند اما نباید این افراد فراموش شوند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر