ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا : میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018

شناسه خبر: 135537 سرویس: تصویر دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷, ۴۲ : ۱۷ : ۰۰
ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا : میزبان مسابقات جام جهانی روسیه 2018
ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا واقع در شهر یکاترینبورگ میزبان چهار بازی اول گروه‌های A، C، H و F  در جام جهانی 2018 روسیه خواهد بود.
۵۵آنلاین :

 

برخی از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸، در شهر یکاترینبورگ برگزار می‌شود و کسانی که در تورهای جام جهانی روسیه یا تورهای ترکیبی روسیهشرکت می‌کنند، از این شهر بازدید خواهند کرد. ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا یکی از ورزشگاه‌هایی است که بازی‌های جام جهانی در آن برگزار می‌شود.

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا در شهر یکاترینبورگ تنها استادیومی است که در قسمت آسیایی روسیه قرار دارد و در جام جهانی 2018 استفاده می‌شود. این ورزشگاه پس از صرف هزینه‌های زیاد برای بازسازی توانست به عنوان میزبان بازی‌های جام جهانی معرفی شود.

نمای بیرونی ورزشگاه اکاترینبورگ

اطلاعات کلیدی

  • باشگاه: اف سی اورال (FC Ural)
  • زمان بازگشایی: سال ۱۹۵۷
  • ظرفیت: ۴۵,۰۰۰ صندلی

تاریخچه و توضیحات ورزشگاه

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا که امروزه هم با نام استادیوم مرکزی شناخته می‌شود، بین سال‌های ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۷ میلادی ساخته شده است. این ورزشگاه در ابتدا به عنوان یک استادیوم چند منظوره مورد بهره‌بردای قرار گرفت و ورزش‌هایی نظیر دو میدانی و اسکی روی یخ نیز در آن انجام می‌شدند.

این ورزشگاه با ظرفیت ۲۷,۰۰۰ نفر به مدت چند دهه مورد استفاده قرار گرفت؛ اواسط سال ۲۰۰۰ میلادی، برنامه‌ی گسترده‌ای برای بازسازی و تعمیرات این ورزشگاه مطرح شد. کارهای مربوط به بازسازی این ورزشگاه در سال ۲۰۰۷ آغاز شد و در سال ۲۰۱۱، پس از چندین ماه تأخیر، به پایان رسید. به این ترتیب استادیوم چند منظوره‌ی یکاترینبورگ با ظرفیت و امکانات قبلی دوباره شروع به فعالیت کرد.

هم‌زمان با بازگشایی ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا، روسیه برای میزبانی مسابقات جام جهانی 2018 انتخاب شد؛ کمی بعد در سال ۲۰۱۲ شهر یکاترینبورگ به عنوان یکی از شهرهای میزبان مسابقات انتخاب و تأیید شد.

ورزشگاه اکاترینبورگ در حال بازسازی

متأسفانه استادیوم مرکزی تازه بازسازی شده، با استانداردهای فیفا مطابقت نداشت و بنابراین برنامه‌ی بازسازی دوباره‌ی این ورزشگاه در دستور کار قرار گرفت. بر اساس این برنامه، نمای خارجی ورزشگاه باید بدون تغییر باقی می‌ماند، اما فضای داخلی ورزشگاه باید به‌طور کامل بازسازی می‌شد و ظرفیت آن نیز به ۴۵,۰۰۰ صندلی افزایش می‌یافت.

انجام این پروژه مدت زمان زیادی طول کشید و حتی شک و تردیدهایی درباره‌ی وضعیت این شهر برای میزبانی جام جهانی ایجاد شد؛ اما در نهایت در بهار سال ۲۰۱۵ میلادی این ورزشگاه تکمیل شد.

ورزشگاه تازه بازسازی شده و جدید یکاترینبورگ در تاریخ اول آوریل سال ۲۰۱۸ هم‌زمان با یک بازی از لیگ بین اف‌سی اورال و روبن کازان، با ظرفیت محدود ۲۰,۰۰۰ نفر، دوباره بازگشایی شد.

نمای داخلی ورزشگاه اکاترینبورگ

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا در طول جام جهانی 2018 میزبان چهار بازی اول گروهی خواهد بود. پس از جام جهانی نیز با حذف صندلی‌های موقت تعبیه شده در پشت دروازه‌ها، ظرفیت آن به ۳۵,۰۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.

راه‌های دسترسی به ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا

موقعیت ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا روی نقشه گوگل

مقاله‌های مرتبط:

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا در شهر یکاترینبورگ مرکزی و در شرق مرکز شهر واقع شده است و پیاده‌روی از میدان اصلی تا ورزشگاه حدود ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید.

ایستگاه اصلی قطار یکاترینبورگ در شمال مرکز شهر قرار دارد و کمی از ورزشگاه دور است. فاصله‌ی این مسیر حدود ۴ کیلومتر یا ۴۵ دقیقه پیاده‌روی است.

ترامواهای ۳، ۵، ۷، ۲۱، ۲۳، ۲۷ و ۳۲ همگی به میدان Kommunarov متصل می‌شوند که به ورزشگاه نزدیک است و پیاده‌روی کوتاهی دارد.

آدرس ورزشگاه: ul. Repina, Yekaterinburg, 620028

خوردن، نوشیدن و خواب در نزدیکی ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا

ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا در محله‌ای شلوغ قرار دارد. این محله ترکیبی از بافت مسکونی و اداری است. چند کافه و رستوران محلی در اطراف استادیوم و در مرکز شهر وجود دارند، اما انتخاب‌های محدودی هستند. شما می‌توانید پس از ۵ دقیقه پیاده‌روی، به فروشگاه‌های مواد غذایی در خیابان Malysheva برسید و مواد لازم برای تهیه‌ی یک غذای سریع را فراهم کنید.

هتل گورو

پیاده‌روی در مرکز شهر ۳۰ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد و با عبور از شرق خیابان مالیشوا، انتخاب‌های زیادی برای کافه یا رستوران خواهید داشت. اکثر رستوران‌های مدرن در بخش شرقی و در اطراف خیابان‌های مالیشوا و لنین قرار دارند.

هتل‌ها و آپارتمان‌های اجاره‌ای بسیاری در اطراف ورزشگاه یکاترینبورگ آرنا هستند. فاصله‌ی اکثر این هتل‌ها تا ورزشگاه تنها چند دقیقه پیاده‌روی است. این هتل‌ها شامل هتل گورو، هتل وش و هتل ارزان‌قیمت هاستل چمپیون می‌شود.

هتل دابل تری

با این حال، اگر قصد دارید در نزدیکی مرکز شهر یکاترینبورگ مستقر شوید، شاید هتل‌های امرالد، دابل‌تری یکاترینبورگ و الیمپ را ترجیح دهید. همه‌ی این هتل‌ها تا ورزشگاه حدود ۱۵ دقیقه پیاده‌روی دارند و به مرکز شهر نیز نزدیک هستند.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ده نکته درباره قاجار، پهلوی، وطن‌پرستی و خزر

برخی خوشحال می‌شوند که جمهوری اسلامی خاک بدهد تا مثلا خزر را در ردیف ترکمنچای و بحرین بگذارند، اما وطن‌پرست هرگز از تاراج وطنش خوشحال نمی‌شود. شما چه؟ خوشحال می‌شوید؟

متخلفان در تور «طرح جامع مالیاتی»

تیرماه ‌سال ٩٤، زمانی بود که ماده ۲۷۴ الحاقی قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شد و براساس آن مواردی چون تنظیم دفاتر، اسناد و مدارک خلاف واقع و استناد به آن؛ اختفای فعالیت اقتصادی و کتمان درآمد حاصل از آن؛ تنظیم معاملات و قراردادهای خود به نام دیگران، استفاده از کارت بازرگانی اشخاص دیگر به منظور فرار مالیاتی، ممانعت از دسترسی ماموران مالیاتی به اطلاعات مالیاتی و اقتصادی خود یا اشخاص ثالث، جرم شناخته شد و براساس قانون مرتکب یا مرتکبان جرایم مالیاتی حسب مورد به مجازات‌های درجه ششم یعنی ٦ماه تا ٢‌سال محکوم می‌شوند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات

جالب ترین رونمایی در پنجره تابستانى فصل نقل و انتقالات. رونمایی دیوید کاپرفیلدی "ویارئال" از سانتی کازورلا. این دومین بازگشت او به ویارئال است.

ویدیو: روش های نوین پخت نان

روش های نوین پخت نان که توسط یک گروه نانوای ترک ارائه می شود. با این روش می توان ۵۰۰ قرص نان در هر ساعت تولید کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر