نتیجه‌ای یافت نشد.

واکنش چین به ادعای آمریکا: توقف پرداخت وام‌ به ونزوئلا صحت ندارد

شناسه خبر: 161569 سرویس: اقتصادی ، گوناگون جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷, ۱۴ : ۱۰ : ۰۰
واکنش چین به ادعای آمریکا: توقف پرداخت وام‌ به ونزوئلا صحت ندارد
'هوا، چون اینگ' سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به ادعای 'الیوت آبرام' فرستاده آمریکا در امور ونزوئلا مبنی بر اختلال در پرداخت وام‌های اعتباری چین به کاراکاس گفت: اصلا چنین مسایلی صحت ندارد. مقام آمریکایی مدعی شده بود با توجه به اینکه ونزوئلا توان بازپرداخت این وام‌ها را ندارد، چین احتمالا اعطای این کمک‌ها را متوقف خواهد کرد.
۵۵آنلاین :

چین یک بار دیگر با تکذیب ادعا‌های آمریکا مبنی بر توقف همکاری‌های پکن با ونزوئلا تاکید کرد: همکاری‌های دو کشور همچنان بر اساس احترام متقابل ادامه دارد.

'هوا، چون اینگ' سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه در پکن به خبرنگاران گفت: اصول همکاری از سوی چین با ونزوئلا شکسته نشده است و این همکاری‌ها ادامه دارد.
وی با اشاره به ادعای 'الیوت آبرام' فرستاده آمریکا در امور ونزوئلا مبنی بر اختلال در پرداخت وام‌های اعتباری چین به کاراکاس گفت: اصلا چنین مسایلی صحت ندارد.
مقام آمریکایی مدعی شده بود با توجه به اینکه ونزوئلا توان بازپرداخت این وام‌ها را ندارد، چین احتمالا اعطای این کمک‌ها را متوقف خواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین تصریح کرد: همکاری این کشور و ونزوئلا بر اساس اصول منافع و احترام متقابل و برای رشد طرفین است و چین به این اصول و توسعه همکاری‌ها با آن کشور در زمینه‌های مختلف پایبند است.
این سخنگو درباره برخی گزارش‌های رسانه‌ای در غرب مبنی بر اینکه چین با گروه‌های مخالف در ونزوئلا در حال رایزنی است، گفت: بهتر است رسانه‌ها از داستان پردازی و ساخت گزارش‌های جعلی و ساختگی دست بردارند.
این چندمین بار در هفته‌های گذشته پس از بروز برخی تنش‌های سیاسی در ونزوئلا است که چین از دولت 'نیکلاس مادورو' رییس جمهوری آن کشور حمایت می‌کند.
از حدود سه هفته پیش، 'خوان گوایدو' رئیس مجلس ونزوئلا با فراخوان مخالفان دولت به خیابان، خود را رئیس جمهوری این کشور خواند و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم بلافاصله او را به رسمیت شناخت.
تا کنون حدود ۲۰ کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله بریتانیا، آلمان، فرانسه و اسپانیا با آمریکا در به رسمیت شناختن 'خوان گوایدو' رهبر مخالفان به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا و تحت فشار قرار دادن 'نیکلاس مادورو' رئیس جمهوری این کشور برای برگزاری انتخابات جدید همسو شده اند.
چین در یک دهه گذشته بیش از ۵۰ میلیارد دلار به منظور سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز این کشور، به ونزوئلا قرض داده است.

 

 

 

 
 
 
 

منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

نمی‌گوییم چقدر حقوق می‌گیریم

ده درخواست برای انتشار اطلاعات دستمزد مدیران 10 دستگاه گوناگون کشور بی‌پاسخ ماند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد

دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد برج 16 هزار تنی «مارتین»، به قدمت 47 سال چند سالی خالی از سکنه شده بود. برج 21 طبقه علی رغم جوان بودن برج، در دفتر آثار ملی آمریکا به ثبت رسیده بود.

ویدیو: لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته

لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته انفجار تاکسی سمند از مکانیکی در حادثه امروز در بزرگراه اشرفی اصفهانی تهران/ ۳ نفر که دو مکانیک و ۱ راننده خودرو بودند فوت کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر