واکنش مقام ارشد دولت اردن به برقراری روابط تجاری با ایران

شناسه خبر: 126370 سرویس: جهان دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶, ۱۲ : ۲۲ : ۰۰
واکنش مقام ارشد دولت اردن به برقراری روابط تجاری با ایران
منابع خبری مدعی شدند که یک مقام ارشد دولت اردن احتمال از سرگیری روابط تجاری و اقتصادی با تهران را رد کرده است.
۵۵آنلاین :

 یک مقام ارشد دولت اردن احتمال برقراری روابط تجاری و اقتصادی با ایران را به خاطر اختلاف سیاسی موجود بین دو طرف رد کرد.

وبگاه «میدل ایست مانیتور» مدعی شد که یک مقام ارشد اردنی گفته که هیچگونه توافقنامه تجاری بین دو کشور وجود ندارد .ایران عضو سازمان تجارت جهانی نبوده و بنابراین، امکان از سرگیری روابط تجاری و اقتصادی بین تهران و امان میسر نیست.

این در حالی است که «مجتبی فردوسی پور» سفیر ایران در اردن چندی قبل نسبت به از سرگیری کار کمیته مشترک بین ایران و اردن و تقویت روابط دوجانبه ابراز امیدواری کرده بود. این کمیته آخرین جلسه خود را 12 سال قبل برگزار کرد.

برخی منابع رسانه‌ای اردن نیز چندی قبل اعلام کرد‌ند که هیأت پارلمانی اردن به ریاست «عاطف الطروانه» به‌زودی به تهران سفر می‌کند .

به گفته منابع پارلمانی اردن، الطروانه آخرین بررسی‌ها درباره این سفر و پرونده‌هایی که قرار است در تهران بررسی شود را مورد ارزیابی قرار داده و هدف از این سفر نیز بررسی امکان توسعه همکاری دو کشور و اطلاع یافتن از دیدگاه‌های ایران عنوان شده است.

در همین رابطه «محمد الظهراوی» نماینده پارلمان اردن و یکی از اعضای این هیأت گفت که اردن به طور رسمی عملیات جستجوی متحدان راهبردی جدید را آغاز کرده است.

الطراونه اخیرا در جلسه پارلمان تاکید کرد بررسی توسعه گزینه‌ها و ائتلاف‌های اردن بدون تحت تأثیر قرار دادن روابط استراتژیک این کشور با کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس، ضروری و مهم است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا زنگنه به الجزایر نرفت؟شکستی دیگر ؟

چرا جلسه JMMC مهم است؟

حجم سه رانت‌پاشی در نیمه اول

«دلار جهانگیری»، «سکه قربانی» و «فولاد سرقینی» سه منبع اصلی رانت در نیمه اول سال ۹۷ بودند که سفره اهل رانت را آبادتر کردند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر