واکنش مقام ارشد دولت اردن به برقراری روابط تجاری با ایران

شناسه خبر: 126370 سرویس: جهان دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶, ۱۲ : ۲۲ : ۰۰
واکنش مقام ارشد دولت اردن به برقراری روابط تجاری با ایران
منابع خبری مدعی شدند که یک مقام ارشد دولت اردن احتمال از سرگیری روابط تجاری و اقتصادی با تهران را رد کرده است.
۵۵آنلاین :

 یک مقام ارشد دولت اردن احتمال برقراری روابط تجاری و اقتصادی با ایران را به خاطر اختلاف سیاسی موجود بین دو طرف رد کرد.

وبگاه «میدل ایست مانیتور» مدعی شد که یک مقام ارشد اردنی گفته که هیچگونه توافقنامه تجاری بین دو کشور وجود ندارد .ایران عضو سازمان تجارت جهانی نبوده و بنابراین، امکان از سرگیری روابط تجاری و اقتصادی بین تهران و امان میسر نیست.

این در حالی است که «مجتبی فردوسی پور» سفیر ایران در اردن چندی قبل نسبت به از سرگیری کار کمیته مشترک بین ایران و اردن و تقویت روابط دوجانبه ابراز امیدواری کرده بود. این کمیته آخرین جلسه خود را 12 سال قبل برگزار کرد.

برخی منابع رسانه‌ای اردن نیز چندی قبل اعلام کرد‌ند که هیأت پارلمانی اردن به ریاست «عاطف الطروانه» به‌زودی به تهران سفر می‌کند .

به گفته منابع پارلمانی اردن، الطروانه آخرین بررسی‌ها درباره این سفر و پرونده‌هایی که قرار است در تهران بررسی شود را مورد ارزیابی قرار داده و هدف از این سفر نیز بررسی امکان توسعه همکاری دو کشور و اطلاع یافتن از دیدگاه‌های ایران عنوان شده است.

در همین رابطه «محمد الظهراوی» نماینده پارلمان اردن و یکی از اعضای این هیأت گفت که اردن به طور رسمی عملیات جستجوی متحدان راهبردی جدید را آغاز کرده است.

الطراونه اخیرا در جلسه پارلمان تاکید کرد بررسی توسعه گزینه‌ها و ائتلاف‌های اردن بدون تحت تأثیر قرار دادن روابط استراتژیک این کشور با کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس، ضروری و مهم است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چشم ترامپ به پومپئو و بولتون

سرانجام گمانه زنی ها به حقیقت پیوست و جان بولتون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل به جای مک مستر به عنوان متصدی سمت مشاور امنیت ملی ترامپ معرفی شد. با توجه به اینکه اخیرا نیز پومپئو به جای تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا شده بسیاری تاکید دارند که تیم تهاجمی ترامپ تکمیل شده که افزایش بودجه نظامی آمریکا حلقه تکمیلی آن است. حال این سوال مطرح می شود که ترامپ با این اقدامات چه اهدافی را دنبال می کند و چرا به دنبال چینش چنین تیمی است؟

قفل‌هاي دروازه فساد

در رسانه‌هاي عمومي و اجتماعي در سال جاري، ادعاهاي مختلفي درباره فساد در صندوق‌هاي بازنشستگي، به‌ويژه سازمان تأمين اجتماعي و صندوق بازنشستگي کشوري، منتشر شده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

شان پن برای هدف قرار دادن ترامپ، رمان نوشت

شان پن در رمانی با عنوان «باب هانی تنها کسی که کار کرد» به ماجراهای روز دنیا پرداخته و با نقد دونالد ترامپ و توجه به جنبش «من هم همین طور»، به تجربه درگیر شدنش در ماجرای ال چاپو، سلطان مواد مخدر هم اشاره کرده است.

ویدیو: تبریک متفاوت نوروز توسط سفیر آلمان در ایران

اقدام جالب سفیر آلمان در تهران؛ تبریک نوروز به زبان فارسی با خواندن شعری از حافظ، کنار سفره هفت سین

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان