واکنش ظریف به حکم دادگاه عالی آمریکا برای اعطای مجوز اجرای قانون منع مهاجرتی

شناسه خبر: 119433 سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶, ۱۲ : ۱۷ : ۰۰
واکنش ظریف به حکم دادگاه عالی آمریکا برای اعطای مجوز اجرای قانون منع مهاجرتی
محمدجواد ظریف، اعطای مجوز اجرایی شدن قانون منع مهاجرتی دونالد ترامپ علیه ایران و 5 کشور دیگر از سوی دادگاه عالی آمریکا را «غم‌انگیز» و «متعصبانه» خواند.
۵۵آنلاین :

 وزیر خارجه ایران به حکم اخیر دادگاه عالی آمریکا برای اعطای قانون منع مهاجرتی ترامپ علیه 6 کشور چاد، لیبی، سوریه، ونزوئلا، یمن و ایران واکنش نشان داد.

بامداد امروز سه شنبه بود که دیوان عالی آمریکا اجازه داد قانون منع مهاجرتی ترامپ  علیه 6 کشور ایران، چاد، لیبی، سوریه، ونزوئلا و یمن به طور کامل اجرا شود.

دیوان عالی آمریکا با 7 رای موافق و 2 رای مخالف، درخواست دولت را برای برداشتن دو حکم ممنوعیت توسط دادگاه‌های پایین دستی که مانع اجرای این قانون شده بودند، اجابت کرد.

حالا محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران با انتشار توئیتی به این اقدام تبعیض آمیز عالی ترین نهاد قضایی آمریکا واکنش نشان داد.

او در توئیتر خود نوشت: دادگاه عالی آمریکا از ممنوعیت ترامپ برای ورود مسلمانان(به آمریکا) دفاع کرد و اجازه داد به طور کامل اجرایی شود و مجوز کامل تعصب در آمریکا را صادر کرد. (این) غم انگیز است».


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

افغانهای دوست داشتنی

در ایران اکثریت مهاجران را همسایگان افغانستانی ما شکل می‌دهند و آمار جرم‌خیزی آنان بسیار پایین‌تر از افراد جامعه میزبان است

چگونه عادت خودنمایی را کنار بگذاریم

این روزها کوچک‌ترین اشتباه در شبکه‌های اجتماعی تبدیل به اسناد آنلاین می‌شود. بنابراین بهتر است پیش از انتشار هر خبری خودنمایی را کنار بگذاریم و در مورد نحوه‌ی بیان آن به خوبی فکر کنیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: گداهای متفاوت در اندونزی

بعضی گداها در اندونزی لباس عروسک به تن می کنند و در خیابان همراه موزیک می رقصند. آنها قر می دهند، چشمک می زنند و زبان درازی می کنند تا مردم بخندند و پول بدهند.

ویدیو: نجات راننده تایوانی از مرگ در پی سقوط سنگ از کوه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان