نتیجه‌ای یافت نشد.

واکنش ترکیه به گزارش سالانه حقوق بشر آمریکا

شناسه خبر: 165351 سرویس: گوناگون جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷, ۲۲ : ۱۴ : ۰۰
واکنش ترکیه به گزارش سالانه حقوق بشر آمریکا
وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه‌ای گزارش آمریکا از وضعیت حقوق بشر کشور در سال 2018 را بی اساس و حاوی اطلاعات غیرواقعی و پیش داوری خواند.
۵۵آنلاین :

به گزارش خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به گزارش آمریکا از وضعیت حقوق بشر کشور در سال 2018 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دفاع از حقوق بشر و گسترش آن همواره در زمره اولویت‌هایمان بوده و تلاش‌های صوررت گرفته برای مبارزه با نقض حقوق بشر گواه این واقعیت است.
در ادامه این بیانیه آمده است:

''گزارش وزارت امور خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر ترکیه همانند سال‌های گذشته حاوی ادعاهای بی اساس، اطلاعات غیرواقعی و پیش داوری است.

در گزارش امسال آمریکا نیز شاهد عدم درک مبارزه برحق ما با گروه‌های تروریستی از جمله پ.ک.ک، فتو/پ.ی.د، داعش و د.ح. ک.پ- ج هستیم.

مبارزه ترکیه با تروریسم که به منظور تامین امنیت کشور و منطقه در چارچوب حقوق بین الملل و احترام به حقوق بشر صورت گرفته به عنوان نقض حقوق بشر مطرح شده است.

در این گزارش از حامیان تروریست و عاملان کودتای ناکام 15 جولای به عنوان «زندانی سیاسی»‌ تعبیر شده که خود نشان‌دهنده جانبدارانه بودن گزارش مذکور است.

اتهامات وارده به نیروهای مسلح ترکیه که به گواه مردم منطقه در چارچوب عملیات شاخه زیتون نهایت حساسیت را برای آنکه آسیبی به غیرنظامیان وارد نشود، به خرج دادند، به هیچ وجه قابل قبول نیست.''


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تبعات سیاسی و اجتماعی رکود تورمی در ایران چیست؟

اقتصاد ایران در شرایط کنونی در وضعیتی به سر می‌برد که زمینه بروز و ظهور جریان‌های پوپولیستی را بیش از گذشته مهیا کرده است.

واقعیتِ جامعۀ آلوده به ریا

همین رفتارها باعث شده است تا ما مردی را که ریشی دارد و انگشتری به دست کرده است را مذهبی و دیگری را غیر مذهبی بدانیم. این در حالی است که ممکن است فردی که ظاهر عادی و حتی غیرعادی دارد بسیاری مذهبی‌تر از کسانی باشد که ادعای مذهبی بودن دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر