نتیجه‌ای یافت نشد.

واکنش ترکیه به گزارش سالانه حقوق بشر آمریکا

شناسه خبر: 165351 سرویس: گوناگون جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷, ۲۲ : ۱۴ : ۰۰
واکنش ترکیه به گزارش سالانه حقوق بشر آمریکا
وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه‌ای گزارش آمریکا از وضعیت حقوق بشر کشور در سال 2018 را بی اساس و حاوی اطلاعات غیرواقعی و پیش داوری خواند.
۵۵آنلاین :

به گزارش خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به گزارش آمریکا از وضعیت حقوق بشر کشور در سال 2018 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: دفاع از حقوق بشر و گسترش آن همواره در زمره اولویت‌هایمان بوده و تلاش‌های صوررت گرفته برای مبارزه با نقض حقوق بشر گواه این واقعیت است.
در ادامه این بیانیه آمده است:

''گزارش وزارت امور خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر ترکیه همانند سال‌های گذشته حاوی ادعاهای بی اساس، اطلاعات غیرواقعی و پیش داوری است.

در گزارش امسال آمریکا نیز شاهد عدم درک مبارزه برحق ما با گروه‌های تروریستی از جمله پ.ک.ک، فتو/پ.ی.د، داعش و د.ح. ک.پ- ج هستیم.

مبارزه ترکیه با تروریسم که به منظور تامین امنیت کشور و منطقه در چارچوب حقوق بین الملل و احترام به حقوق بشر صورت گرفته به عنوان نقض حقوق بشر مطرح شده است.

در این گزارش از حامیان تروریست و عاملان کودتای ناکام 15 جولای به عنوان «زندانی سیاسی»‌ تعبیر شده که خود نشان‌دهنده جانبدارانه بودن گزارش مذکور است.

اتهامات وارده به نیروهای مسلح ترکیه که به گواه مردم منطقه در چارچوب عملیات شاخه زیتون نهایت حساسیت را برای آنکه آسیبی به غیرنظامیان وارد نشود، به خرج دادند، به هیچ وجه قابل قبول نیست.''


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیش‌لرزه بیکاری کارگران در سال ۹۸

تصمیم شورای عالی کار برای افزایش دستمزد، می­تواند به منزله یک پیش‌­لرزه برای جامعه کارگری در سال آینده باشد.

بایدها و نبایدهای دید و بازدید نوروزی

از ارسال پیام تبریک کیلویی خودداری کنیم. Send to all پیام قطعا" فقط باعث خوشحالی مخابرات می شود. اگر کسی برایمان عزیز است جداگانه به او پیام بدهیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر