وانتی های برق دزد

شناسه خبر: 147615 سرویس: NGO ، توسعه ، گوناگون شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, ۴۹ : ۱۵ : ۰۰
وانتی های برق دزد
توقف وانت بارها و ایجاد مشکلات ترافیکی در شهر ورامین کم بود که این روزها سرقت برق از تیرهای روشنایی شهرداری و شرکت برق نیز به آن اضافه شده است؛ مشکلی که این بار جان شهروندان را نیز تهدید می کند.
۵۵آنلاین :

 

 

معضل وانت بارهای میوه فروش به شهر یا منطقه خاصی محدود نمی شود و ساماندهی آنها به یکی از جدی ترین مشکلات مناطق تبدیل شده ولی در ورامین این مشکل با تهدیدی جدی تر همراه است چراکه صاحبان این وانت بارها شب هنگام سیم های تیرهای برق را لخت می کنند و برق را می دزدند و پایان شب وقتی کارشان تعطیل شد سیم ها را به همان حالت می گذارند و می روند.
محل استقرار بیشتر این وانت بارها خیابان اصلی شهر ورامین است و گزارش شده ماموران پلیس راهور نیز بارها برای برخورد با این پدیده اقدام کرده اند که گاه موضوع به درگیری با عوامل پلیس هم انجامیده اما مشکل هنوز حل نشده است.
متولیان می گویند حل این مشکل که می تواند بسیار خطرساز باشد همکاری مشترک نهادهایی ازجمله شهرداری، برق منطقه ای و اتحادیه وانت بارها را نیز طلب می کند.
اطلاعات دریافتی خبرنگار ایرنا حاکیست که بسیاری از صاحبان این وانت بارها به صورت فامیلی در ورامین کار می کنند و هر کدام گوشه ای از شهر از جمله مقابل مسجد جامع تاریخی، میادین و مساجد پرتردد را برای کار انتخاب کرده اند و برخی از آنها شب هنگام نیز مکان کسب و کار خود را از هراس آنکه فرد دیگری آن را تصاحب نکند ترک نمی کنند.
همچنین استقرار این وانت بارها در مسیر برخی مدارس باعث شده سیم های برق لخت در دسترس دانش آموزان قرار گیرد و می تواند از این منظر نیز خطرساز با شد.
پیگیری و مشاهدات خبرنگار ایرنا در یکی از روزهای مهرماه نشان می دهد حدود 50 دستگاه خودرو در سه شهرستان ورامین، قرچک و پیشوا با توقف در کنار خیابان، اقدام به فروش میوه و سایر محصولات به صورت دستفروشی می کنند.

**20 نقطه شهرداری برای وانت بارها
معاون خدمات شهری شهرداری ورامین با اشاره به اینکه شهرداری بتنهایی در قبال جمع آوری وانت بارها مسئولیتی ندارد از تعیین 20 نقطه از شهر ورامین برای استقرار وانت بارها خبر داد.
سید ابوالفضل قاسمی به خبرنگار ایرنا گفت: شهرداری در حوزه سد معابر عمومی ورود کرده اما در مورد وانت بارها نمی تواند اقدامی انجام دهد.
وی بیان کرد: اگر وانت بارها وسایل فروش محصولات خود را بر روی زمین قرار دهند و سد معبر کنند عوامل سد معبر اقدام قانونی خود را انجام می دهند در غیر این صورت پلیس راهور باید با اعمال قانون نسبت به جمع آوری آنان اقدام کند.
معاون شهردار ورامین اظهارداشت: همکاری مشترک شهرداری، پلیس راهور و اتحادیه وانت بارها می تواند این مشکل را از سطح شهر ورامین برطرف کند.

**به صورت ضربتی جمع آوری می کنیم
مدیر برق منطقه ای ورامین با اشاره به اینکه سال گذشته طرح جمع آوری وانت بارهایی که اقدام به سرقت برق می کردند در ورامین اجرا شد از اجرای طرح ضربتی مجدد در این حوزه در آینده نزدیک خبر داد.
مسلم حاجی مزدرانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد اغلب از تیرهای برق تزیینی شهرداری که ارتفاع کوتاه و قابلیت دسترسی بیشتری دارند اقدام به سرقت برق می کنند که خلاف قانون است و می تواند به شبکه برق شهرستان نیز آسیب وارد کند.

**وانت بارهایی که طرح ساماندهی استقبال نمی کنند
رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین با اشاره به اجرای طرح ساماندهی وانت بارها در سطح این شهرستان گفت: صاحبان این وانت بارها از طرح ساماندهی استقبال نمی کنند.
ابوطالب شیرکوند به خبرنگار ایرنا افزود: اتحادیه نمایشگاه داران و وانت بارهای شهرستان به منظور اجرای طرح ساماندهی وانت بارهای دوره گرد فراخوانی را به مدت یک ماه اعلام کرد تا این افراد با ارائه مدارک، فعالیت خود را قانونمند کنند ولی از مجموع 700 وانت بار مجوزدار ورامین تنها چند دستگاه خودرو برای اقدام کردند.
وی بیان کرد: اتاق اصناف و اتحادیه نمی توانند به صورت عملی اقدامی برای جمع آوری وانت بارها انجام دهند و تنها در صورت همکاری مشترک همه متولیان می تواند به حل این مشکل بینجامد.
شیرکوند تصریح کرد: تاکنون دو جلسه تخصصی برای ساماندهی وانت بارها برگزار شده و لازم است مصوبات این جلسات با جدیت بیشتری پیگیری و اجرایی شود.

**اعمال قانون در کنار سایر اقدامات 
یکی از مسئولان انتظامی شهرستان ورامین نیز به خبرنگار ایرنا گفت: بارها پلیس راهور رانندگان وانت بار را جریمه کرده ولی این امر بتنهایی نمی تواند مشکل مذکور را برطرف کند.
وی که نخواست نام و عنوانش در خبر ذکر شود اظهارداشت : تمامی دستگاه هایی اجرایی شهرستان از جمله شهرداری، اتحادیه مربوطه و اتاق اصناف باید به طور مشترک نسبت به جمع آوری وانت بارها اقدام کنند تا تبعات پیش بینی نشده این امر فقط گریبان نیروی انتظامی نگیرد.
شهرستان ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دل کندن از شهر برای نجات روستا

گزارشی از دو خانه بومگردی که دو زن به امید کمک به زنان روستایی آنها را راه اندازی و اقتصاد محلی‌ها را دگرگون کرده‌اند

مردم مقصرند یا مسوولان؟

تلاطم در بازار ارز که از پاییز سال گذشته آغاز شد و به دلیل اتخاذ سیاست های نادرست شدت یافت، مجموعه متغیرهای اقتصادی کلان و فضای کسب و کار را به هم ریخت و موجب نگرانی کم سابقه مردم نسبت به آینده شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر