نتیجه‌ای یافت نشد.

واشنگتن شرط تعرفه‌ای نمی‌پذیرد

شناسه خبر: 178470 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸, ۲۸ : ۱۳ : ۰۰
واشنگتن شرط تعرفه‌ای نمی‌پذیرد
آمریکا امید دارد مذاکرات غول‌های اقتصادی دنیا، پس از نشست روز شنبه روسای‌جمهوری دو کشور در حاشیه نشست «گروه ۲۰» بار دیگر از سر گرفته شود. روز سه‌شنبه یکی از مقامات ارشد دولت ترامپ با اعلام این خبر مدعی شد واشنگتن هیچ شرطی را پیرامون استفاده از تعرفه‌ها در اختلافات تجاری نمی‌پذیرد.
۵۵آنلاین :

آمریکا امید دارد مذاکرات غول‌های اقتصادی دنیا، پس از نشست روز شنبه روسای‌جمهوری دو کشور در حاشیه نشست «گروه ۲۰» بار دیگر از سر گرفته شود. روز سه‌شنبه یکی از مقامات ارشد دولت ترامپ با اعلام این خبر مدعی شد واشنگتن هیچ شرطی را پیرامون استفاده از تعرفه‌ها در اختلافات تجاری نمی‌پذیرد.

دونالد ترامپ تهدید کرده است در صورتی که در نشست روز شنبه پیشرفتی در حل اختلافات تجاری دو کشور حاصل نشود، بقیه واردات آمریکا از چین که معادل ۳۲۵ میلیارد دلار است را هدف تعرفه قرار خواهد داد. با این حال این مقام دولتی آمریکا می‌گوید دو طرف توافق کرده‌اند تا زمانی که مذاکرات دو طرف در جریان است تعرفه‌های جدیدی علیه واردات یکدیگر وضع نکنند. او که نخواسته است نامش فاش شود می‌گوید در نشست پیش‌رو دونالد ترامپ مشتاق نیست امتیازی به طرف چینی دهد. به گفته او واشنگتن می‌خواهد پکن به همراه تعهداتی که زیر آن زده است به پای میز مذاکرات بازگردد. به گزارش «رویترز» چین اما تاکنون از مواضع خود کوتاه نیامده است و روز دوشنبه اعلام کرد هر دو طرف باید در مذاکرات تجاری مصالحه کنند و توافق تجاری باید به نفع هر دو کشور باشد.

آسیب جنگ تجاری به کشاورزان آمریکایی

در چنین شرایطی، سونی پردو، وزیر کشاورزی آمریکا، در تازه‌ترین اظهارات خود گفته است از اینکه کشاورزان آمریکایی اصلی‌ترین دلیل دونالد ترامپ برای آغاز جنگ‌تجاری بوده‌اند قدردانی می‌کند. پردو در گفت‌وگویی که با «سی‌ان‌ان» داشت مدعی شد هر چند انتظار ندارد در نشست پیش‌روی دونالد ترامپ و شی‌ جین‌پینگ توافق تجاری میان دو کشور نهایی شود، اما احتمالا این توافق تا پایان سال جاری حاصل خواهد شد. در این رابطه هر چند دولت ترامپ کمک‌هایی برای کشاورزان، اصلی‌ترین حامیان او درانتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶، در نظر گرفته است، اما این گروه از فعالان اقتصادی آمریکا بیشترین آسیب را از تعرفه‌های ترامپ دیده‌اند. در صحبت‌های وزیر کشاورزی آمریکا آمده است:‌ «بله من فکر می‌کنم آنها (کشاورزان) یکی از دلایل اصلی تنش‌های تجاری آمریکا علیه چین باشند. ما می‌دانستیم زمانی که وارد جنگ‌تجاری با چین شویم، اصلی‌ترین هدف اقدامات تلافی‌جویانه آنها نیز کشاورزان ما خواهند بود. من به رئیس‌جمهوری گفته‌ام و او هم درک کرد که شما نمی‌توانید هزینه‌ها را با مواضع میهن‌پرستانه بپردازید. ما این را می‌دانستیم و رئیس‌جمهوری هم می‌دانست. به همین خاطر است که او درصدد آن است ضررهایی که کشاورزان متحمل شده‌اند را جبران کند.»

کاهش حجم تجارت جهان

پس از اینکه جنگ‌تجاری میان آمریکا و چین هیچ نشانه‌ای از فروکش کردن از خود نشان نداد، حجم تجارت جهان در ماه آوریل کاهش یافت.  براساس آمارهایی که روز سه‌شنبه «اداره تحلیل سیاست‌ اقتصادی سی‌پی‌بی هلند» منتشر کرد حجم تجارت کالاییجهان در ماه آوریل کاهش ماهانه ۷/ ۰ درصدی را تجربه کرد. این در حالی است که ماه پیش از آن (مارس) نیز این حجم کاهش ۸/ ۰ درصدی یافته بود. براساس این آمارها، در مقایسه با سال گذشته البته این جریان افزایش تنها ۱/ ۰ درصدی یافته است.  


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر