نتیجه‌ای یافت نشد.

واشنگتن حساب های بانکی دیپلماتیک ونزوئلا را مسدود کرده است

شناسه خبر: 162495 سرویس: جهان ، اقتصادی ، گوناگون پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷, ۰۲ : ۲۳ : ۰۰
واشنگتن حساب های بانکی دیپلماتیک ونزوئلا را مسدود کرده است
نماینده مخالفان دولت مادورو گفت: واشنگتن حساب های بانکی سفارت و کنسولگری های ونزوئلا در آمریکا را مسدود کرده است.
۵۵آنلاین :

«گوستاوو مارسانو» عضو ارشد هیات نمایندگی مخالفان دولت ونزوئلا در واشنگتن افزود: تاکنون 11 نفر از 56 دیپلمات ونزوئلایی در آمریکا از دولت مادورو فرار کرده اند.
مارسانو همچنین از مسدود شدن حساب های بانکی سفارت و کنسولگری های ونزوئلا در آمریکا توسط واشنگتن خبر داد و افزود: شبکه دیپلماتیک کاراکاس در آمریکا دیگر کارآیی ندارد.
همچنین کارلوس ویچیو فرستاده مخالفان دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا به آمریکا گفت که دیپلمات های جدا شده از دولت مادورو از این پس به عنوان نماینده خوان گوایدو رئیس جمهوری خودخوانده فعالیت می کنند.
گوایدو ضمن رد دوره دوم ریاست جمهوری مادورو خود را به عنوان رئیس دولت موقت این کشور اعلام کرده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده است.
آمریکا و متحدانش در منطقه و جهان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته اند و از مادورو خواسته اند از قدرت کناره گیری کند.
در تکمیل اقدامات مداخله جویانه واشنگتن علاوه بر تحریم مقام های دولت مادورو و شرکت نفت دولتی ونزوئلا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارتش این کشور را تهدید کرد که در صورت تداوم حمایت از مادورو جان و آینده خود را به خطر می اندازند.
این اقدام مداخله‌جویانه، محکومیت دیگر کشورها از جمله چین و روسیه به عنوان اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد را به همراه داشته است.
مادورو که به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا، مورد حمایت ارتش و نیروهای مسلح این کشور قرار دارد، گفته است که تا پایان دوره ریاست جمهوری در سال 2025، از سمتش کناره‌گیری نخواهد کرد.
انتخابات ونزوئلا در ماه مه (اردیبهشت) برگزار شد و وی برای یک دوره 6 ساله دیگر به عنوان رئیس جمهوری این کشور برگزیده شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

نمی‌گوییم چقدر حقوق می‌گیریم

ده درخواست برای انتشار اطلاعات دستمزد مدیران 10 دستگاه گوناگون کشور بی‌پاسخ ماند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد

دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد برج 16 هزار تنی «مارتین»، به قدمت 47 سال چند سالی خالی از سکنه شده بود. برج 21 طبقه علی رغم جوان بودن برج، در دفتر آثار ملی آمریکا به ثبت رسیده بود.

ویدیو: لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته

لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته انفجار تاکسی سمند از مکانیکی در حادثه امروز در بزرگراه اشرفی اصفهانی تهران/ ۳ نفر که دو مکانیک و ۱ راننده خودرو بودند فوت کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر