نتیجه‌ای یافت نشد.

هوای مازندران تا 18 درجه خنک می شود

شناسه خبر: 129617 سرویس: اجتماعی ، گوناگون يكشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۷, ۲۲ : ۲۰ : ۰۰
هوای مازندران تا 18 درجه خنک می شود
هواشناسی مازندران از ورود یک سامانه سرد و بارشی به استان خبر داد و گفت که دمای هوا هم طی امروز و فردا بین 6 تا 18 درجه کاهش می یابد.
۵۵آنلاین :

 دمای هوای طی 48 ساعت گذشته با حاکم شدن جریانات جوی جنوبی رو به گرمی رفت و دیروز شنبه دمای هوا در بعضی از مناطق مازندران از جمله رامسر به 38 درجه بالای صفر رسید که یک رکورد شکنی برای ماه فروردین محسوب می شد.
وزش باد گرم که در بعضی مناطق شدید هم گزارش شد ، دیروز هوای گرم و شرجی تابستانی را برای شهروندان مازندرانی و مسافران نوروزی یادآور شد.
سرعت باد گرم روز گذشته در غرب مازندران به حدود 85 کیلومتر بر ساعت رسید و دستکم 2 مورد آتش سوزی جنگل و باغ شخصی را به دنبال داشت.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : از امروز مردم استان روند کاهشی دما را شاهد خواهند بود و تا فردا دمای هوا نسبت به روز شنبه در بعضی مناطق تا 18 درجه کاهش می یابد .
احمد اسدی افزود : کاهش دما تا روز دوشنبه به همراه بارش باران پراکنده ادامه خواهد داشت و سامانه سرد از روز سه شنبه از استان خارج می شود و مردم تا پایان هفته شاهد افزایش تدریجی دما همراه با آسمانی صاف خواهند بود .
وی از وزش باد شدید سرد شمالی در این مدت خبر داد و پیش بینی کرد که سرعت باد در برخی مناطق از 80 کیلومتر بر ساعت فراتر خواهد رفت .
* هشدار به کشاورزان 
معاون هواشناسی مازندران همچنین با اشاره به فرا رسیدن فصل خزانه گیری برنج در استان ، از کشاورزان خواست تا در زمان افزایش دمای هوا حتما خزانه های برنج را به طور مرتب هوادهی کنند تا منجر به سوختن جوانه ها نشود . 
اسدی افزود : همچنین با توجه به وزش بادهای شدید فصلی ، کشاورزان باید از محکم بودن نایلون های خزانه مطمئن شوند . 
* آتش روشن کردن در طبیعت ممنوع 
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران همچنین به شهروندان استان و مسافران نوروزی و گردشگران هشدار داد که با توجه به وزش باد گرم از روز سه شنبه هفته جاری بویژه در روزهای پایانی هفته ، از روشن کردن آتش در مراتع و حاشیه جنگل ها خودداری کنند.
اسدی توضیح داد : وزش باد گرم در ارتفاعات و مراتع به دلیل فقدان پوشش گیاهی و موانع غیرطبیعی شدیدتر خواهد بود و به همین دلیل روشن کردن آتش در صورتی که مراقبت نشود منجر به آتش سوزی و گسترش آن می شود.
هم اکنون آسمان تمامی مناطق استان ابری است و بارندگی خفیف در بعضی از مناطق بویژه مناطق کوهستانی و ارتفاعات آغاز شده است .
هم اکنون کجور در غرب مازندران با 22 درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین و رامسر با 13 درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین مناطق مازندران هستند.
دمای هوای ساری نیز امروز در گرم ترین زمان به 31 درجه بالای صفر رسید ولی اکنون 17 درجه بالای صفر است . فردا نیز دمای هوای این شهر در گرم ترین زمان به 16 درجه بالای صفر می رسد که نسبت به امروز 15 درجه کاهش می یابد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر