نتیجه‌ای یافت نشد.

هند گام‌های اولیه را برای ساخت موشک‌های مافوق صوت برداشت

شناسه خبر: 176776 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸, ۰۸ : ۱۷ : ۰۰
هند گام‌های اولیه را برای ساخت موشک‌های مافوق صوت برداشت
مقامات دفاعی هند اعلام کردند نخستین آزمایش «حامل نشانگر فناوری مافوق صوت» در این کشور انجام شد که راه را برای توسعه موشک‌های کروز مافوق‌صوت هموار می‌کند.
۵۵آنلاین :

سازمان دولتی «توسعه تحقیقات دفاعی هند» اعلام کرد نخستین آزمایش «حامل نشانگر فناوری مافوق صوت» (HSTDV) انجام شده است. این آزمایش راه را برای توسعه موشک‌های کروز مافوق صوت که سرعتی بیش از ۶.۵ «ماخ» دارند، هموار می‌کند.

بنابر اعلام مقامات هند، این دستاورد کاربرد‌های غیرنظامی بسیاری خواهد داشت، از جمله آنکه پرتاب ماهواره‌ها با هزینه پایین و همچنین پرتاب موشک‌های کروز با برد بالا را ممکن می‌سازد. آزمایش این فناوری طی سه ماه در برنامه آزمایش موشک ضد ماهواره‌ای در منطقه ساحلی «ادیشا» هند انجام خواهد شد.

یک منبع دفاعی هند در این خصوص گفت آزمایش حامل نشانگر فناوری مافوق صوت امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۱:۲۲ به وقت محلی در جزیره «عبدالکلام» در ساحل «ادیشا» صورت گرفت. حامل نشانگر فناوری مافوق صوت بر روی موشک سری «آگنی» نصب و در حضور راجنا سینگ، وزیر دفاع هند، پرتاب شد. بنا به گفته این منبع آگاه، اطلاعات و داده‌های تولید شده در طی این ماموریت جمع‌آوری شده و تحلیل می‌شوند.

در ۲۷ مارس سال جاری میلادی، نارندارا مودی، نخست وزیر هند، اعلام کرد این کشور نخستین آزمایش موشک ضد ماهواره‌ای را انجام داده است. بنا به گفته مودی، این آزمایش موفقیت آمیز بود و توانست با مدل «برخود برای نابودکردن» ماهواره هند را که در مدار پایین ۳۰۰ کیلومتری واقع شده بود از میان ببرد. نخست وزیر هند با اعلام این خبر تاکید کرد «این آزمایش توانایی هند را در دفاع از دارایی‌های خود در فضای بیرون نشان داد».

اما این آزمایش موشکی هند خشم شدید آمریکا را به دنبال داشت، به گونه‌ای که ناسا این اقدام هند را که یکی از ماهواره‌های خود را در فضا منهدم کرد «یک اتفاق وحشتناک» خواند و اعلام کرد به دنبال این اتفاق بیش از ۴۰۰ قطعه ضایعات فضایی ایجاد شده است که خطرات تازه‌ای را برای فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی ایجاد می‌کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر