همکاری اسرائیل با رژیم بحرین برای ردیابی مخالفان

شناسه خبر: 91686 سرویس: جهان يكشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۵ : ۱۵ : ۰۰
همکاری اسرائیل با رژیم بحرین برای ردیابی مخالفان
رژیم آل‌خلیفه از یک نرم افزار اسرائیلی برای ردیابی و تعقیب مخالفان استفاده می‌کند.
۵۵آنلاین :

 

شرکت‌های نرم‌افزاری اسرائیل با استخراج اطلاعات محرمانه از تلفن های همراه مخالفان رژیم آل‌خلیفه در تعقیب و ردیابی آنها به رژیم بحرین کمک می کنند.

 

شواهد و مدارکی که در پایگاه اینترنتی «اینترسپت» منتشر شد، نشان می دهد یک شرکت توسعه نرم افزار اسرائیلی به نام «سلبرایت» به پلیس بحرین کمک می کند تا با هک کردن تلفن همراه فعالان سیاسی این کشور، به پیام های خصوصی آنها دسترسی پیدا کند.

 

رژیم آل خلیفه همچنان به سرکوب شدید مردم و شهروندان بحرینی ادامه می دهد. اطلاعاتی که دولت بحرین از طریق این نرم افزار به دست می آورد، زمینه را برای شکنجه و آزار و اذیت بیشتر مخالفان فراهم می کند.

 

سازمان عفو بین‌الملل در خصوص اوضاع بحرین اینطور گزارش داد: «شکنجه و بدرفتاری با بازداشت شدگان، به خصوص افرادی که متهم به ایجاد اخلال در امنیت هستند، در بحرین همچنان با شدت و جدیت ادامه دارد.»

 

شرکت اسرائیلی سلبرایت پیش از انتشار این مدارک، خبر همکاری خود با رژیم سرکوبگر بحرین را تایید نکرده بود. این شرکت های امنیتی به طور مستقیم با ارتش اسرائیل در ارتباط هستند.


منبع : باشگاه خبرنگاران
برچسب ها
اسرائیلبحرین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر