نتیجه‌ای یافت نشد.

هشدار عالی‌ترین نظامی آمریکا به ترکیه درباره خرید اس-۴۰0

شناسه خبر: 166460 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸, ۲۳ : ۱۶ : ۰۰
هشدار عالی‌ترین نظامی آمریکا به ترکیه درباره خرید اس-۴۰0
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ارتباط با خرید سیستم موشکی اس-۴۰۰ از روسیه توسط ترکیه گفت که «این امر از لحاظ روابط آمریکا و ترکیه بسیار مساله سختی است، ولی امیدوارم بتوانیم از پس آن بر بیاییم».
۵۵آنلاین :

«جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا طی سخنرانی در شورای آتلانتیک درباره تاثیر خرید سیستم موشکی اس-۴۰۰ روسیه» توسط ترکیه در روابط واشنگتن با آنکارا هشدار داد و گفت: «امیدوارم بتوانیم از پس (اختلافات و مسائل ناشی از این موضوع) بر بیاییم».

ژنرال دانفورد در پاسخ به سوالی درباره واکنش آمریکا به خرید اس-۴۰۰ از سوی ترکیه اظهار داشت: «در پاسخ خود به این موضوع بسیار حساس خواهیم بود. ترکیه متحد مهمی است. موارد توافقی ما بیشتر از موارد اختلافی‌مان است».

به گزارش آناتولی، وی با اشاره به اینکه روی روابط ترکیه و آمریکا بسیار مطالعه کرده است، تصریح کرد:«پس از اینکه به این مقام تعیین شدم ۱۲ بار به ترکیه سفر کردم. مطمئن نیستم که به کشور دیگری به این اندازه سفر کرده باشم. خرید سیستم موشکی اس-۴۰۰ بسیار مساله سختی است».

دانفورد تاکید کرد که امکان موافقت آمریکا با خرید اس-۴۰۰ همزمان با تحویل جنگنده  اف- ۳۵ به ترکیه را «بسیار سخت» خواند و گفت: «موضع خود را به وضوح به ترکیه اعلام کردیم و امیدوارم در این زمینه به راه‌حلی برسیم».

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر «بازگشت رقابت قدرت‌های بزرگ» در استراتژی دفاع ملی آمریکا، گفت: «قصد روسیه تضعیف قدرت آمریکا در اروپا، اوراسیا و مناطق دیگر جهان است و در این راستا سرمایه‌گذاری نظامی را در پیش گرفته است».


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر