نتیجه‌ای یافت نشد.

هشدار عالی‌ترین نظامی آمریکا به ترکیه درباره خرید اس-۴۰0

شناسه خبر: 166460 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸, ۲۳ : ۱۶ : ۰۰
هشدار عالی‌ترین نظامی آمریکا به ترکیه درباره خرید اس-۴۰0
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ارتباط با خرید سیستم موشکی اس-۴۰۰ از روسیه توسط ترکیه گفت که «این امر از لحاظ روابط آمریکا و ترکیه بسیار مساله سختی است، ولی امیدوارم بتوانیم از پس آن بر بیاییم».
۵۵آنلاین :

«جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا طی سخنرانی در شورای آتلانتیک درباره تاثیر خرید سیستم موشکی اس-۴۰۰ روسیه» توسط ترکیه در روابط واشنگتن با آنکارا هشدار داد و گفت: «امیدوارم بتوانیم از پس (اختلافات و مسائل ناشی از این موضوع) بر بیاییم».

ژنرال دانفورد در پاسخ به سوالی درباره واکنش آمریکا به خرید اس-۴۰۰ از سوی ترکیه اظهار داشت: «در پاسخ خود به این موضوع بسیار حساس خواهیم بود. ترکیه متحد مهمی است. موارد توافقی ما بیشتر از موارد اختلافی‌مان است».

به گزارش آناتولی، وی با اشاره به اینکه روی روابط ترکیه و آمریکا بسیار مطالعه کرده است، تصریح کرد:«پس از اینکه به این مقام تعیین شدم ۱۲ بار به ترکیه سفر کردم. مطمئن نیستم که به کشور دیگری به این اندازه سفر کرده باشم. خرید سیستم موشکی اس-۴۰۰ بسیار مساله سختی است».

دانفورد تاکید کرد که امکان موافقت آمریکا با خرید اس-۴۰۰ همزمان با تحویل جنگنده  اف- ۳۵ به ترکیه را «بسیار سخت» خواند و گفت: «موضع خود را به وضوح به ترکیه اعلام کردیم و امیدوارم در این زمینه به راه‌حلی برسیم».

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر «بازگشت رقابت قدرت‌های بزرگ» در استراتژی دفاع ملی آمریکا، گفت: «قصد روسیه تضعیف قدرت آمریکا در اروپا، اوراسیا و مناطق دیگر جهان است و در این راستا سرمایه‌گذاری نظامی را در پیش گرفته است».


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر