هشدار اداره بودجه کنگره آمریکا در خصوص افزایش میزان بدهی دولت ترامپ

شناسه خبر: 117174 سرویس: اقتصادی پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶, ۳۸ : ۰۹ : ۰۰
هشدار اداره بودجه کنگره آمریکا در خصوص افزایش میزان بدهی دولت ترامپ
اداره بودجه کنگره آمریکا هشدار داد طرح جمهوریخواهان برای اصلاح قانون مالیاتی، بدهی دولت را تا مرز ۱۷۰۰ میلیارد دلار افزایش می‌دهد.
۵۵آنلاین :

 اداره بودجه کنگره آمریکا گزارش خود را درباره طرح پیشنهادی حزب جمهوریخواه برای اصلاح قانون مالیاتی در آمریکا منتشر کرد و هشدار داد این طرح بدهی دولت را تا مرز 1700 میلیارد دلار افزایش می دهد.

کوین بردی، نماینده  جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگو با سی ان ان گفت با ارائه طرح های ترمیمی می توانیم این میزان بدهی را تا مرز 1500 میلیارد دلار کاهش بدهیم.

وی گفت: «بر اساس طرح پیشنهادی اصلاح مالیاتی همه سبدهای درآمدی از کاهش مالیات برخوردار خواهند شد. اگر دقت کرده باشید درآمد ماهیانه افراد به زحمت نیازهای مالی آنان را تامین می کند و نزدیک به 20 سال است تغییری در میزان حقوق مشاهده نشده است. اگر این طرح اجرایی شود حقوق ها افزایش پیدا می کند و بسیاری از آمریکایی ها با کاهش مالیات پرداختی، زندگی بهتری خواهند داشت. ما می خواهیم مشاغل را به کشور بازگردانیم.»

سناتور مازی هِرونو، نماینده دموکرات هاوایی در مجلس سنا در پاسخ به ادعای جمهوریخواهان درباره قانون مالیاتی گفت چنین طرح موجب می شود بدهی آمریکا با 1700 میلیارد دلار افزایش پیدا کند. جمهوریخواهان می خواهند این افزایش بدهی را با کاستن از بودجه های خدمات درمانی جبران کنند.

این سناتور دموکرات به عملکرد و رفتار دوگانه ترامپ اشاره کرد و گفت رئیس جمهور حرف می زند اما درست برعکس آنچه گفته عمل می کند و حرفش با عملش یکی نیست.

وی موضع گیری های ترامپ را ضد کره شمالی رجزخوانی های قلدرمآبانه خواند و افزود رئیس جمهور کاملا مهارشده به نظر می رسید و برخی ها حتی می گفتند چقدر منطقی است اما خیلی بد است که از رئیس جمهور به خاطر بیان کردن سخنانی تهدیدآمیز قدردانی کنیم.

سناتور مازی هرونو تاکید کرد برای حل و فصل بحران کره شمالی باید از تلاش های وزیر امور خارجه رکس تیلرسون برای یافتن راه حلی دیپلماتیک پشتیبانی شود اما همه می دانیم که رئیس جمهور (ترامپ)، وزیر خودش را هم نادیده می گیرد.

وی با بیان اینکه دولت هنوز برای کره جنوبی سفیر تعیین نکرده است از کاخ سفید خواست هر چه زودتر برای معرفی سفیر اقدام کند زیرا بدون در اختیار داشتن ابزار لازم نمی توان کاری از پیش برد.

سناتور مازی گفت رئیس جمهور به حقایق توجهی نمی کند و سفر به منطقه آسیا را هم برای جلب توجه دنیا به خودش انجام داده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امکان پذیری و مطلوبیت هدایت نقدینگی: یک تحلیل انتقادی

چند هفته پیش در مطلب مشترکی با آقای دکتر شهرام معینی (دانشگاه اصفهان) اشاره کردیم که سیاستمداران ایرانی هر وقت می‌خواهند یک راه حل ظاهراً معقول و آسان ولی در واقع سهل و ممتنع برای مشکلات اقتصادی پیشنهاد کنند سراغ «هدایت نقدینگی سرگردان» به سمت «تولید» می‌روند. هر زمانی که تورم مساله اقتصادی کشور باشد، می‌خواهند از این هدایت برای «جذب و دفن» نقدینگی استفاده کنند (گویی نقدینگی در جایی خارج از بانک قابل هدم و دفن است) و هر زمان که مساله رکود مطرح است، می‌خواهند با آن رونق و اشتغال ایجاد کنند.

سراب «وام بدون سود»!

یکی از بانک‌ها در ترفندی تازه ادعا می‌کند تسهیلات با بهره صفر‌درصد می‌دهد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر