نتیجه‌ای یافت نشد.

هزاران نفر در برلین در اعتراض به نژادپرستی تظاهرات کردند

شناسه خبر: 147634 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, ۵۶ : ۱۹ : ۰۰
هزاران نفر در برلین در اعتراض به نژادپرستی تظاهرات کردند
هزاران نفر از مردم آلمان روز شنبه در اعتراض به نژادپرستی و تبعیض نژادی با شعار «وحدت به جای محرومیت برای جامعه ای آزاد و باز»، در برلین تظاهرات کردند.
۵۵آنلاین :

در این تظاهرات گروههای مختلفی از جمله حامیان پذیرش مهاجران و سازمان های اسلامی شرکت داشتند.
سازمان دهندگان این تظاهرات با صدور بیانیه ای هشدار دادند که نژادپرستی وتبعیض نژادی درآلمان به لحاظ اجتماعی در حال پذیرفته شدن است. 
در این بیانیه آمده که آنچه تا دیروز غیرقابل تصور و غیر قابل بیان در نظر گرفته می شد، اکنون به یک واقعیت تبدیل شده است.
سازمان دهندگان تظاهرات در این بیانیه به رشد بیگانه هراسی و تشدید تمهیدات مربوط به مهار مهاجرت های غیرمعمول اشاره داشتند و گفتند که اروپا تحت کنترل فضای خصومت ورزی ملی گرایانه و مخالفت با مهاجران است.
خشونت ها در شهر کمنیتس، اختلاف های عمیق در مورد سیاست درهای باز صدراعظم آلمان به روی مهاجران را به طور خاصی نمایان کرده است.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در سال 2015 با اجرای این سیاست، حدود یک میلیون پناهجو را که عمدتا مسلمان بودند، به آلمان راه داد. 
ایالت ساکسونی آلمان که شهر کمنیتس در آن واقع است، از دیرباز دستخوش احساسات ضدمهاجرتی بوده است و حزب آلترناتیو برای آلمان تقریبا یک چهارم آرا لازم در انتخابات پارلمانی سال گذشته (2017) را از این شهر کسب کرد.
در پی ورود شمار زیادی مهاجر از خاورمیانه به آلمان در سال های اخیر، حمایت از گروه های افراطی در این کشور افزایش یافته و مهاجرت بیش از یک میلیون آواره به آلمان، به افزایش حملات به مراکز اسکان پناهجویان در این کشور منتهی شده است. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر