هزاران نفر در برلین در اعتراض به نژادپرستی تظاهرات کردند

شناسه خبر: 147634 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, ۵۶ : ۱۹ : ۰۰
هزاران نفر در برلین در اعتراض به نژادپرستی تظاهرات کردند
هزاران نفر از مردم آلمان روز شنبه در اعتراض به نژادپرستی و تبعیض نژادی با شعار «وحدت به جای محرومیت برای جامعه ای آزاد و باز»، در برلین تظاهرات کردند.
۵۵آنلاین :

در این تظاهرات گروههای مختلفی از جمله حامیان پذیرش مهاجران و سازمان های اسلامی شرکت داشتند.
سازمان دهندگان این تظاهرات با صدور بیانیه ای هشدار دادند که نژادپرستی وتبعیض نژادی درآلمان به لحاظ اجتماعی در حال پذیرفته شدن است. 
در این بیانیه آمده که آنچه تا دیروز غیرقابل تصور و غیر قابل بیان در نظر گرفته می شد، اکنون به یک واقعیت تبدیل شده است.
سازمان دهندگان تظاهرات در این بیانیه به رشد بیگانه هراسی و تشدید تمهیدات مربوط به مهار مهاجرت های غیرمعمول اشاره داشتند و گفتند که اروپا تحت کنترل فضای خصومت ورزی ملی گرایانه و مخالفت با مهاجران است.
خشونت ها در شهر کمنیتس، اختلاف های عمیق در مورد سیاست درهای باز صدراعظم آلمان به روی مهاجران را به طور خاصی نمایان کرده است.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در سال 2015 با اجرای این سیاست، حدود یک میلیون پناهجو را که عمدتا مسلمان بودند، به آلمان راه داد. 
ایالت ساکسونی آلمان که شهر کمنیتس در آن واقع است، از دیرباز دستخوش احساسات ضدمهاجرتی بوده است و حزب آلترناتیو برای آلمان تقریبا یک چهارم آرا لازم در انتخابات پارلمانی سال گذشته (2017) را از این شهر کسب کرد.
در پی ورود شمار زیادی مهاجر از خاورمیانه به آلمان در سال های اخیر، حمایت از گروه های افراطی در این کشور افزایش یافته و مهاجرت بیش از یک میلیون آواره به آلمان، به افزایش حملات به مراکز اسکان پناهجویان در این کشور منتهی شده است. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر