هجوم ملخ ها به مزارع کوهرنگ شدت گرفت

شناسه خبر: 107800 شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶, ۴۱ : ۱۴ : ۰۰
هجوم ملخ ها به مزارع کوهرنگ شدت گرفت
فرماندار شهرستان کوهرنگ از هجوم گسترده ملخ ها به مزارع، باغات و مراتع این شهرستان خبر داد و گفت: این وضعیت زندگی مردم را مختل کرده و خسارت های بسیاری به بار آورده است.
۵۵آنلاین :

مرتضی زمانپور روز شنبه افزود: درحالی که از اوایل امسال شاهد حمله ملخ ها به برخی از اراضی و مراتع بخش صمصامی بودیم، اما این وضعیت روز به روز وخیم تر شده و به تازگی شاهد حمله میلیونها ملخ به کشتزارهای شهرستان و از جمله چادرهای عشایری هستیم.
وی ادامه داد: تاکنون اقداماتی از جمله سم پاشی برای از بین بردن ملخ ها صورت گرفته اما کافی نیست و نیاز به ورود مدیریت بحران و همکاری دستگاه های استانی هستیم.
زمانپور با بیان اینکه خسارت های وارده از هجوم ملخ ها هنوز برآورد نشده است، تصریح کرد: اگر برای کنترل وضعیت چاره جویی نشود، پیش بینی می شود خسارت های زیادی به اراضی کشاورزی، مراتع و باغات شهرستان وارد شود.
فرماندار شهرستان کوهرنگ با اشاره به همکاری مردم در کنترل وضعیت و مقابله با ملخ ها افزود: ملخ ها به چادرهای عشایر هجوم آورده و مردم عشایرنشین منطقه را در وضعیت نامناسبی قرار داده اند.
 آفت ملخ در میان آفت‌های مختلف کشاورزی، یکی از جدی‌ ترین و خطرناک‌ ترین آفات محسوب می شود، زیرا قدرت پرواز و تخم‌ ریزی بالایی دارند و می توانند تا 80 درصد به غلات خسارت وارد ‌کنند.
کوهرنگ در 85 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا بگیر و ببندهای جدید متهمان فساد کم‌اثرند؟

من از انتشار اولین کتابم درباره فساد (سال 1386) تا به امروز، مشغول مطالعه فساد و ترغیب به مبارزه با آن بوده‌ام و از مبارزه با فساد هم استقبال می‌کنم، اما به دلایلی که مختصر تشریح می‌کنم، موج اخیر دستگیری‌ متهمان را فاقد نتیجه تعیین‌کننده‌ای می‌دانم.

ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر