نیروهای ائتلاف سعودی هدف آتش سنگین یمنی ها قرار گرفتند

شناسه خبر: 181875 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸, ۱۴ : ۰۷ : ۰۰
نیروهای ائتلاف سعودی هدف آتش سنگین یمنی ها قرار گرفتند
یگان موشکی و توپخانه ارتش یمن شنبه شب مواضع نیروهای ائتلاف سعودی را در شمال استان حجه در مرز با عربستان سعودی هدف آتش سنگین قرار داد.
۵۵آنلاین :

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، نیروهای یمنی مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در شرق و غرب حیران و صحرای میدی بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، شماری زیادی از نیروهای ائتلاف سعودی کشته یا زخمی شدند.

در همین حال یگان موشکی ارتش یمن شنبه شب مواضع نیروهای ائتلاف سعودی را در گذرگاه وازعیه استان تعز با دو فروند موشک «زلزال ۱» هدف قرار دادند.

نیروهای یمنی همچنین در محور عملیاتی جیزان در جنوب عربستان نیز طی عملیاتی موفق شدند یکی از مقرهای نظامیان سعودی را به کنترل خود درآورند. در این عملیات شماری از نیروهای سعودی کشته شدند.

از سوی دیگر نیز نیروهای ائتلاف سعودی با هدف قرار دادن مناطق مسکونی در شهرستان صاله استان تعز با گلوله های خمپاره دو زن را کشتند و دو غیر نظامی دیگر را نیز زخمی کردند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ببخشید که ما بنزین را گران کردیم!

به بهانه توییت حسام الدین آشنا

استيضاح ترامپ از كجا آب ميخورد؟

اقدامات ترامپ مانند خروج از برجام،اقدامات نظامى در افغانستان،روابط ضد و نقيض با عربستان و ...بدون پشتوانه سياسى و منطقى محكم اتفاق افتاد و جهان را شوكه كرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر