نیروهای ائتلاف سعودی هدف آتش سنگین یمنی ها قرار گرفتند

شناسه خبر: 181875 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸, ۱۴ : ۰۷ : ۰۰
نیروهای ائتلاف سعودی هدف آتش سنگین یمنی ها قرار گرفتند
یگان موشکی و توپخانه ارتش یمن شنبه شب مواضع نیروهای ائتلاف سعودی را در شمال استان حجه در مرز با عربستان سعودی هدف آتش سنگین قرار داد.
۵۵آنلاین :

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، نیروهای یمنی مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در شرق و غرب حیران و صحرای میدی بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، شماری زیادی از نیروهای ائتلاف سعودی کشته یا زخمی شدند.

در همین حال یگان موشکی ارتش یمن شنبه شب مواضع نیروهای ائتلاف سعودی را در گذرگاه وازعیه استان تعز با دو فروند موشک «زلزال ۱» هدف قرار دادند.

نیروهای یمنی همچنین در محور عملیاتی جیزان در جنوب عربستان نیز طی عملیاتی موفق شدند یکی از مقرهای نظامیان سعودی را به کنترل خود درآورند. در این عملیات شماری از نیروهای سعودی کشته شدند.

از سوی دیگر نیز نیروهای ائتلاف سعودی با هدف قرار دادن مناطق مسکونی در شهرستان صاله استان تعز با گلوله های خمپاره دو زن را کشتند و دو غیر نظامی دیگر را نیز زخمی کردند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر