نکاتی برای متقاعد کردن بهتر مخاطبان

شناسه خبر: 130100 سرویس: کسب و کار ، گوناگون شنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۷, ۵۳ : ۱۵ : ۰۰
نکاتی برای متقاعد کردن بهتر مخاطبان
اگر می‌خواهید ایده‌ی خود را به هواداران یا حامیان بالقوه ارائه دهید، کافی نیست که آن‌ها را به هیجان بیاورید؛ بلکه باید بتوانید آن‌ها را متقاعد کنید.
۵۵آنلاین :

نویسنده: پویش پورمحمد

 

امروزه واژه‌های «تأثیرگذاری» و «نفوذ» در شبکه‌های اجتماعی، معنای دیگری پیدا کرده‌اند. درحالی‌که پلتفرم‌های متعددی این امکان را فراهم می‌آورند که روی مخاطبان خود تأثیر بگذارید؛ ولی بازار از این فرایند اشباع‌ شده است. امروزه اگر می‌خواهید صدای خود را در میان همهمه‌ی آنلاین متمایز کنید، به گام‌هایی فراتر از تأثیرگذاری نیاز دارید. شما باید مشتریان را «متقاعد» کنید.

شما باید دائماً خودتان یا برندتان را بازاریابی کنید. این روزها بیش از هر زمان دیگری، هنر متقاعد کردن بخشی از زندگی روزمره است.

به‌عنوان‌ مثال اگر بخواهید ایده‌ی استارتاپ خود را به سرمایه‌گذاران ارائه کنید یا دوست داشته باشید فالوئرهای بیشتری در اینستاگرام به دست آورید، باید اصول متقاعد کردن دیگران را یاد بگیرید. در این مطلب سه مورد از ضروری‌ترین نکاتی را که به ترغیب کردن افراد کمک می‌کند، با شما به اشتراک می‌گذاریم:

پیام خود را برای افراد تنظیم کنید، نه گروه‌ها

در دنیای اینترنت شبکه‌سازی کار سختی نیست؛ اما بهره‌وری زیادی هم ندارد. در فضای دیجیتال و کارآفرینی بهتر است پیام خود را به مخاطبان هدف ارسال کنید.

کارآفرینان زیادی سعی می‌کنند ایده‌ای به بزرگی فیس‌بوک معرفی کنند؛ یعنی ایده‌ای که دسترسی همگانی دارد. البته نمی‌خواهیم ارزش و شایستگی این ایده‌ها را زیر سؤال ببریم؛ ولی ساخت چیزی که با گروه‌های خاصی از مردم ارتباط برقرار می‌کند؛ قدرت و نفوذ بسیار بیشتری خواهد داشت.

زمانی که شما پیامی شخصی برای مردم ارسال می‌کنید، آن‌ها به‌خوبی پاسخ می‌دهند. پیام شخصی باعث می‌شود مردم احساس کنند به‌عنوان یک فرد، تصدیق و پذیرفته‌ شده‌اند. درحالی‌که تبلیغاتی که یک ویژگی را به عموم مردم نسبت می‌دهند، بیشتر آزاردهنده به نظر می‌رسند.

سعی کنید پیام و محتوایی صادقانه و مختصر خلق کنید. در مورد علایق یا یک سبک زندگی خاص صحبت کنید. به‌این‌ترتیب مردم به شما اعتماد می‌کنند و با اشتیاق به حرف‌هایتان گوش می‌دهند.

 Great Persuasion Hacks

پیام شما باید ویژگی‌های خاصی را منعکس کند

زمانی که می‌خواهید شخصی را در خصوص چیزی متقاعد کنید، یکی از مهم‌ترین نکاتی که دیوار دفاعی مخاطب را پایین می‌آورد و او را به موضوع مشتاق می‌کند، این است که فاکتورهای واقعی و خصوصی را به نمایش درآورید.

ایده‌ی کسب‌وکار، پادکست یا پروفایل شما چیست؟ به‌خصوص استارتاپ‌ها باید ویژگی خاصی را به تصویر بکشند که آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند؛ پیامی که با احساسات مردم ارتباط برقرار کند و تفاوت خود را با سایر ایده‌های نوآورانه پررنگ‌تر سازد.

 

جنبه‌های شخصی‌تر داستانتان را به اشتراک بگذارید و درعین‌حال روشن و شفاف عمل کنید. شفافیت عملکرد یکی از عناصری است که به‌شدت مردم را جذب می‌کند.

متأسفانه اغلب کارآفرینان در این مرحله از کار شکست می‌خورند. آن‌ها نمی‌توانند داستان خود را (یا ماجرای ایده‌ی خود را) به‌خوبی تعریف کنند.  

زمانی که توضیح می‌دهید چرا جهان باید از این محصول (یا ایده) استفاده کند، درواقع به ایده‌ی خود زندگی می‌بخشید و محصولی برای دنیای واقعی عرضه می‌کنید.

پیام شما باید مرتبط و ترغیب‌کننده باشد

اگر می‌خواهید واقعاً شخصی را متقاعد کنید، باید هم‌زمان وجه احساسی و عقلانی او را هدف قرار دهید. مخاطب را بخندانید یا با ناامیدی او همدردی کنید و هم‌زمان از آمار و مدارک و شواهدی صحبت کنید که شما را به مقصود نزدیک می‌کند.

این همان چیزی است که مردم را جذب می‌کند: ایده‌هایی که به‌نوعی خود شما را به تصویر می‌کشند و درعین‌حال ملموس، کاربردی و قابل‌درک هستند.

به‌طور کلی متقاعد کردن مخاطبان صرف‌ نظر از هر محصول، آیتم یا درخواستی، به پیام شما بستگی خواهد داشت؛ به اینکه برای آنچه می‌خواهید بگویید، چه راهی انتخاب می‌کنید. زمانی که مردم را تصدیق می‌کنید، آن‌ها واکنش خوبی به شما نشان خواهند داد.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خصوصی سازی در ایران چگونه به انحراف کشیده شد؟

بحران بزرگ سال ۱۹۲۹ میلادی و مقبولیت نظریات کینز و به دنبال آن وقوع جنگ جهانی دوم سبب شد تصدی های دولتی در اقتصادها افرایش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

مافیای کنکور

هر گاه موضوعی برای مردم مهم باشد،مردم از آن نقطه آسیب پذير نشان می دهند و این فرصت را برای عده ای سودجو مهیا می سازد تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و جیب مردم را خالی کرده و جيب هاى خود را پر ميكنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر