نتیجه‌ای یافت نشد.

نوسانات ارز فعالیت های پژوهشی را نامناسب کرد

شناسه خبر: 151436 سرویس: اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷, ۰۰ : ۰۰ : ۰۰
نوسانات ارز فعالیت های پژوهشی را نامناسب کرد
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شورای عالی عتف(علوم، تحقیقات و فناوری) گفت: به دلیل نوسانات ارزی، امسال فعالیت های پژوهشی دانشگاه ها شرایط مناسبی نداشت.
۵۵آنلاین :

منصور غلامی روز چهارشنبه در جلسه شورای عالی عتف گفت: هر چند در سال جاری با ارز چهار هزار تومانی حمایت از پژوهش را انجام دادیم. ولی برای شش ماه دوم سال هیچ برنامه ای در این زمینه وجود ندارد و با مشکلاتی مواجه هستیم.
وی در جلسه صد و هفتاد و سه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف با اشاره به اقدامات مناسب کمیسیون های دائمی شورای عتف اظهار امیدواری کرد که با این اقدامات بتوان منابع کافی برای بخش پژوهش تامین کرد تا برنامه های اساسی در این حوزه اجرایی شود.
غلامی با اشاره به وضعیت بودجه بخش های پژوهشی در لایحه بودجه 98 اظهار کرد: تا هفته آینده آیین نامه های عملیاتی و اجرایی در این حوزه تهیه خواهد شد. همچنین در این مدت باید قبل از آنکه تبصره های این لایحه به صحن دولت بیاید، آیین نامه ها ارائه شود.
وزیر علوم با تاکید بر ارائه پیشنهاداتی برای لایحه بودجه 98 در حوزه پژوهش، خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ما در این حوزه کمبود بودجه و اعتبارات دولتی برای سال آینده است. با توجه به شرایط فعلی نمی توان انتظار داشت شرایط بودجه های پژوهشی در سال آینده بهتر از سال جاری باشد. 
غلامی با اظهار امیدواری نسبت به این امر که از نتایج عملکرد کمیسیون های شورای عتف استفاده شود، افزود: با فرض اینکه شرایط اعتباری سال آینده بهتر است پیشنهادات خود را در این زمینه باید ارائه دهیم تا با این نیت از نتایج این عملکرد، کشور منتفع شود. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر