نوسانات ارز فعالیت های پژوهشی را نامناسب کرد

شناسه خبر: 151436 سرویس: اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷, ۰۰ : ۰۰ : ۰۰
نوسانات ارز فعالیت های پژوهشی را نامناسب کرد
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شورای عالی عتف(علوم، تحقیقات و فناوری) گفت: به دلیل نوسانات ارزی، امسال فعالیت های پژوهشی دانشگاه ها شرایط مناسبی نداشت.
۵۵آنلاین :

منصور غلامی روز چهارشنبه در جلسه شورای عالی عتف گفت: هر چند در سال جاری با ارز چهار هزار تومانی حمایت از پژوهش را انجام دادیم. ولی برای شش ماه دوم سال هیچ برنامه ای در این زمینه وجود ندارد و با مشکلاتی مواجه هستیم.
وی در جلسه صد و هفتاد و سه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف با اشاره به اقدامات مناسب کمیسیون های دائمی شورای عتف اظهار امیدواری کرد که با این اقدامات بتوان منابع کافی برای بخش پژوهش تامین کرد تا برنامه های اساسی در این حوزه اجرایی شود.
غلامی با اشاره به وضعیت بودجه بخش های پژوهشی در لایحه بودجه 98 اظهار کرد: تا هفته آینده آیین نامه های عملیاتی و اجرایی در این حوزه تهیه خواهد شد. همچنین در این مدت باید قبل از آنکه تبصره های این لایحه به صحن دولت بیاید، آیین نامه ها ارائه شود.
وزیر علوم با تاکید بر ارائه پیشنهاداتی برای لایحه بودجه 98 در حوزه پژوهش، خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ما در این حوزه کمبود بودجه و اعتبارات دولتی برای سال آینده است. با توجه به شرایط فعلی نمی توان انتظار داشت شرایط بودجه های پژوهشی در سال آینده بهتر از سال جاری باشد. 
غلامی با اظهار امیدواری نسبت به این امر که از نتایج عملکرد کمیسیون های شورای عتف استفاده شود، افزود: با فرض اینکه شرایط اعتباری سال آینده بهتر است پیشنهادات خود را در این زمینه باید ارائه دهیم تا با این نیت از نتایج این عملکرد، کشور منتفع شود. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک «بوچانی» در ایران زندگی می‌کند؟

یوسف علیخانی بعد از اعلام انتشار نسخه فارسی رمان بهروز بوچانی نوشت: از صبح سردرد گرفتم؛ از بس به این فکر کردم که چند نفر کارهای حسین شکربیگی نویسنده ایلامی را خوانده‌اند؟!

روز جهانی زبان مادری

کسانی که در تهران زندگی می‌کنند و از یک منطقه‌ای از ایران آمده‌اند که زبان مادری آنها غیر از فارسی است، با معضلی بزرگ در برخورد با فرزندهایشان مواجه بوده‌اند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر