نتیجه‌ای یافت نشد.

نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!

شناسه خبر: 125712 سرویس: اقتصادی ، اجتماعی سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۹ : ۰۰
نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!
آب تمام شده است. آب های زیرزمینی و روزمینی پایان یافته و حالا نوبت به دستبرد به آب های فسیل دشت فارس رسیده. همان جایی که عکس های فرونشست زمینش را دیده ایم. این خبر را مدیر مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدن حنوب، طهمورث یوسفی گفته است.
۵۵آنلاین :

 

آب فسیل، آبی است که در طول ده ها هزار سال و ملیون ها سال در زیر زمین دست نخورده باقی مانده و حالا سودجویان با حفر چاه های 400، 500 متری در حال بیرون کشیدن این سرمایه کهن از اعماق دشت رو به نابودی فارس هستند.

اکنون در بعضی از دشت‌ها که ضخامت آبرفت زیاد است، برداشت از منابع فسیلی دیرتر اتفاق می‌افتد و هنوز برداشت‌ها مربوط به منابع آبرفتی است اما در بعضی دشت‌ها برداشت از منابع آب فسیلی انجام می‌شود.

مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور گفت: نظر کارشناسی من این است که امروز در فارس دیگر از آبرفت برداشت نمی‌کنیم بلکه به آب‌های فسیلی که ارزشی در حد سرمایه ملی دارد، حمله شده و تنها حدود 20 تا 30 درصد از این منابع تجدید پذیر است.

اسحاق جهانگیری 18 دی امسال از دبیرخانه شورای عالی آب خواسته بود موضوع استفاده از آب های فسیل را در دستور کار جلسات کمیته تخصصی شورا قرار دهد. آدرس همین جاست. راه دوری نرویم...


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

متهم اصلی بحران گوسفند

آقای سیاست‌گذار تصور می‌کند گوشت ارزان فقط با دلار ارزان امکان‌پذیر است. اما فراموش می‌کند که هزینه فرصت دلاری که با شعبده‌بازی حسابداری برای واردات گوشت ۴۲۰۰ تومان محاسبه می‌شود، درواقع همان ۱۳ هزار تومان است.

سرنوشت عجیب نوجوان چابهاری ساسان پرکان

مشخص نیست فدراسیون چه انتظاری از نوجوان کم سن و سال چابهاری دارد. پرکان تاکید می کند تنها در حرکات زمینی سررشته دارد، چرا که سایر حرکات ژیمناستیک به وسایلی نیاز دارد که در چابهار نیست. او حتی مربی هم ندارد، حالا با عمویش تمرین نمی کند و تمام تمرکزش را روی کاری قرار داده که برای ماهی 150 هزار تومان باید درگیر آن باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: «افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال

«افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال این هتل که 2021 افتتاح خواهد شد، کنار یخچال طبیعی Svartisen ساخته می شود و از انرژی پاک استفاده کرده تا در مقایسه با سایر هتل ها هزینه کمتری برای سوخت خواهد پرداخت.

ویدیو: انفجارخودروی پیکان هنگام سوخت گیری با کپسول گاز !

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر