نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!

شناسه خبر: 125712 سرویس: اقتصادی ، اجتماعی سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۹ : ۰۰
نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!
آب تمام شده است. آب های زیرزمینی و روزمینی پایان یافته و حالا نوبت به دستبرد به آب های فسیل دشت فارس رسیده. همان جایی که عکس های فرونشست زمینش را دیده ایم. این خبر را مدیر مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدن حنوب، طهمورث یوسفی گفته است.
۵۵آنلاین :

 

آب فسیل، آبی است که در طول ده ها هزار سال و ملیون ها سال در زیر زمین دست نخورده باقی مانده و حالا سودجویان با حفر چاه های 400، 500 متری در حال بیرون کشیدن این سرمایه کهن از اعماق دشت رو به نابودی فارس هستند.

اکنون در بعضی از دشت‌ها که ضخامت آبرفت زیاد است، برداشت از منابع فسیلی دیرتر اتفاق می‌افتد و هنوز برداشت‌ها مربوط به منابع آبرفتی است اما در بعضی دشت‌ها برداشت از منابع آب فسیلی انجام می‌شود.

مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور گفت: نظر کارشناسی من این است که امروز در فارس دیگر از آبرفت برداشت نمی‌کنیم بلکه به آب‌های فسیلی که ارزشی در حد سرمایه ملی دارد، حمله شده و تنها حدود 20 تا 30 درصد از این منابع تجدید پذیر است.

اسحاق جهانگیری 18 دی امسال از دبیرخانه شورای عالی آب خواسته بود موضوع استفاده از آب های فسیل را در دستور کار جلسات کمیته تخصصی شورا قرار دهد. آدرس همین جاست. راه دوری نرویم...


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مسیح علی‌نژاد، کودکان شوشتر و یتیمی ملت ایران

علینژاد اگر چنین عکسهایی را از کودکان بریتانیایی/آمریکایی منتشر میکرد تمام اکانتهای مجازیش بلافاصله بسته، توسط پلیس بازداشت و تا دادگاه از روزنامه‌نگاری منع میشد و رساته‌ها بصورت خودکار و براساس عرف از تریبون دادن به او خودداری میکردند. اما انگار کودکان و جامعه ایرانی یتیم اند

چرا ادبیات نمی دانیم؟

کشوری که بنیان فکریش بر شعر و نظم ادبی استوار شده به جایی رسیده است که نسل دانشجوی هنر، شاعر ملی اش را نمی شناسد دلیل کجاست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مرزبانان ربوده شده

گروه «جیش العدل» که اخیرا ۱۲ مرزبان ایرانی را ربوده، فیلمی از ربوده شدگان منتشر کرده که آن ها نام شان را اعلام می کنند.

ویدیو: چین؛ افتتاح یک هتل پنج ستاره در یک معدن متروکه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر