نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!

شناسه خبر: 125712 سرویس: اقتصادی ، اجتماعی سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۹ : ۰۰
نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!
آب تمام شده است. آب های زیرزمینی و روزمینی پایان یافته و حالا نوبت به دستبرد به آب های فسیل دشت فارس رسیده. همان جایی که عکس های فرونشست زمینش را دیده ایم. این خبر را مدیر مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدن حنوب، طهمورث یوسفی گفته است.
۵۵آنلاین :

 

آب فسیل، آبی است که در طول ده ها هزار سال و ملیون ها سال در زیر زمین دست نخورده باقی مانده و حالا سودجویان با حفر چاه های 400، 500 متری در حال بیرون کشیدن این سرمایه کهن از اعماق دشت رو به نابودی فارس هستند.

اکنون در بعضی از دشت‌ها که ضخامت آبرفت زیاد است، برداشت از منابع فسیلی دیرتر اتفاق می‌افتد و هنوز برداشت‌ها مربوط به منابع آبرفتی است اما در بعضی دشت‌ها برداشت از منابع آب فسیلی انجام می‌شود.

مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور گفت: نظر کارشناسی من این است که امروز در فارس دیگر از آبرفت برداشت نمی‌کنیم بلکه به آب‌های فسیلی که ارزشی در حد سرمایه ملی دارد، حمله شده و تنها حدود 20 تا 30 درصد از این منابع تجدید پذیر است.

اسحاق جهانگیری 18 دی امسال از دبیرخانه شورای عالی آب خواسته بود موضوع استفاده از آب های فسیل را در دستور کار جلسات کمیته تخصصی شورا قرار دهد. آدرس همین جاست. راه دوری نرویم...


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با مهتاب باغ در آگرا

معرفی باغی با معماری ایرانی و گمتر شناخته شده در آگرای هند

عصر طلایی آزادی بیان و مسمومیت دموکراسی

در بیشتر تاریخ مدرن، آسان‌ترین راه برای متوقف کردن گسترش یک ایده، ممانعت از انتشار مکانیکی آن بوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : حمله مجدد دراویش گنابادی با خودرو به پلیس

حمله مجدد خودرویی به ماموران پلیس رد درگیری های امشب با دراویش گنابادی در حمله قبلی که با اتوبوس صورت گرفت سه پلیس به شهادت رسیدند. از آمار قربانیان حمله جدید خبری در دست نیست.

ویدیو : حمله دراویش گنابادی به پلیس با اتوبوس

در حمله یک اتوبوس حامی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران امشب سه مامور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدای از دروایش گنابادی هم زخمی شدند . راننده اتبوس و هفت درویش دیگر دستگیر شدند .

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان