نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!

شناسه خبر: 125712 سرویس: اقتصادی ، اجتماعی سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۹ : ۰۰
نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!
آب تمام شده است. آب های زیرزمینی و روزمینی پایان یافته و حالا نوبت به دستبرد به آب های فسیل دشت فارس رسیده. همان جایی که عکس های فرونشست زمینش را دیده ایم. این خبر را مدیر مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدن حنوب، طهمورث یوسفی گفته است.
۵۵آنلاین :

 

آب فسیل، آبی است که در طول ده ها هزار سال و ملیون ها سال در زیر زمین دست نخورده باقی مانده و حالا سودجویان با حفر چاه های 400، 500 متری در حال بیرون کشیدن این سرمایه کهن از اعماق دشت رو به نابودی فارس هستند.

اکنون در بعضی از دشت‌ها که ضخامت آبرفت زیاد است، برداشت از منابع فسیلی دیرتر اتفاق می‌افتد و هنوز برداشت‌ها مربوط به منابع آبرفتی است اما در بعضی دشت‌ها برداشت از منابع آب فسیلی انجام می‌شود.

مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور گفت: نظر کارشناسی من این است که امروز در فارس دیگر از آبرفت برداشت نمی‌کنیم بلکه به آب‌های فسیلی که ارزشی در حد سرمایه ملی دارد، حمله شده و تنها حدود 20 تا 30 درصد از این منابع تجدید پذیر است.

اسحاق جهانگیری 18 دی امسال از دبیرخانه شورای عالی آب خواسته بود موضوع استفاده از آب های فسیل را در دستور کار جلسات کمیته تخصصی شورا قرار دهد. آدرس همین جاست. راه دوری نرویم...


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: پیام پسر سفیر سابق ایران در ونزوئلا برای ملت ایران!

پیام پسر سفیر سابق ایران در ونزوئلا برای ملت ایران! اگر نمی توانید کارکنید بروید بمیرید

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر