نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!

شناسه خبر: 125712 سرویس: اقتصادی ، اجتماعی سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۹ : ۰۰
نوبت به دستبرد به آب های فسیل رسیده است!
آب تمام شده است. آب های زیرزمینی و روزمینی پایان یافته و حالا نوبت به دستبرد به آب های فسیل دشت فارس رسیده. همان جایی که عکس های فرونشست زمینش را دیده ایم. این خبر را مدیر مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدن حنوب، طهمورث یوسفی گفته است.
۵۵آنلاین :

 

آب فسیل، آبی است که در طول ده ها هزار سال و ملیون ها سال در زیر زمین دست نخورده باقی مانده و حالا سودجویان با حفر چاه های 400، 500 متری در حال بیرون کشیدن این سرمایه کهن از اعماق دشت رو به نابودی فارس هستند.

اکنون در بعضی از دشت‌ها که ضخامت آبرفت زیاد است، برداشت از منابع فسیلی دیرتر اتفاق می‌افتد و هنوز برداشت‌ها مربوط به منابع آبرفتی است اما در بعضی دشت‌ها برداشت از منابع آب فسیلی انجام می‌شود.

مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور گفت: نظر کارشناسی من این است که امروز در فارس دیگر از آبرفت برداشت نمی‌کنیم بلکه به آب‌های فسیلی که ارزشی در حد سرمایه ملی دارد، حمله شده و تنها حدود 20 تا 30 درصد از این منابع تجدید پذیر است.

اسحاق جهانگیری 18 دی امسال از دبیرخانه شورای عالی آب خواسته بود موضوع استفاده از آب های فسیل را در دستور کار جلسات کمیته تخصصی شورا قرار دهد. آدرس همین جاست. راه دوری نرویم...


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه تبریز با تکدی‌گری خداحافظی‌کرد؟

کسی پشت خط تلفن می‌گوید جلوی میدان ساعت، یک گدای خیابانی دیده. مامور، ماشین را می‌اندازد توی خط تندرو و خودش را می‌رساند به میدان ساعت تا معلوم شود آدمی که پیدا شده، مستمند واقعی است، گدای حرفه‌ای است یا متکدی وارداتی. تلفن مامور جمع‌آوری متکدی‌ها روزی ١٢-١٠بار به صدا درمی‌آید؛ ١٠ تایش برای گزارش حضور دستفروش‌هاست و شاید دو تا از آنها برای گزارش حضور یک گدا در شهری که نباید گدا داشته باشد.

زندگی عادی، حق مسلم ماست

زندگی عادی نه با عزت در تضاد است و نه با منافع ملی و مگر این همه انسان که در کشورهای مختلف جهان، زندگی عادی دارند و بدون استرس های ملی زندگی می کنند، عزت ندارند و به فکر منافع شان نیستند؟!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: محل سقوط بوئینگ ۷۳۷ کوبا

تصاویر مردم محلی از محل سقوط بوئینگ ٧٣٧ كوبا در اطراف فرودگاه خوزه مارتی هاوانا

ویدیو: آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار

آب شرب در منطقه دشتیاری چابهار از ویدئوهای پربازدید روزهای اخیر در شبکه های مجازی

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان