نتیجه‌ای یافت نشد.

نمایندگان آمریکا حمایت تسلیحاتی از متخاصمان یمن را ممنوع کردند

شناسه خبر: 180447 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸, ۰۱ : ۰۵ : ۰۰
نمایندگان آمریکا حمایت تسلیحاتی از متخاصمان یمن را ممنوع کردند
اعضای مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه ای را تصویب کردند که به موجب آن دولت این کشور حق استفاده از قوانین مربوط به شرایط اضطراری برای فروش تسلیحات به رژیم سعودی و امارات متحده عربی ندارد.
۵۵آنلاین :

در این قطعنامه که به عنوان تبصره بودجه دفاعی آمریکا در سال ۲۰۲۰ اعمال خواهد شد، پیشنهاد تد لیو و چند نماینده دیگر دموکرات با ۲۲۳ رای موافق در مقابل ۲۰۵ رای مخالف به تصویب رسید که به موجب آن حق استفاده از منابع مالی برای انتقال هرگونه تسلیحات یا خدمات نظامی به عربستان سعودی یا امارات متحده عربی بر اساس قانون اختیارات شرایط اضطراری ندارند.

دولت ترامپ با توجیه ایران هراسی و اقدامات نمایشی، از این قانون استفاده کرد و در ماه مه قرارداد فروش تسلیحات و خدمات نظامی به ارزش هشت میلیاد دلار را با رژیم سعودی، امارات متحده عربی و اردن به امضا رساند.

این مساله روز گذشته هم در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مورد بحث قرار گرفت و با انتقادهای فراوان سناتورها مواجه شد.

همچنین در تبصره دیگر تصویب شده در بخش ۱۱۴ قانون بودجه وزارت دفاع آمده است که از بودجه های دفاعی نمی توانند برای ارائه کمک به عربستان سعودی یا امارات متحده عربی یا هر کشور دیگری که در جنگ یمن بهره برداری کند، استفاده کنند.

این قطعنامه باید در سنای آمریکا هم تصویب و به امضای رئیس جمهوری آمریکا برسد در حالی که دونالد ترامپ، پیش از این قطعنامه دو حزبی ممنوعیت فروش سلاح به سعودی ها در جنگ یمن را وتو کرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر