نمایندگان آمریکا حمایت تسلیحاتی از متخاصمان یمن را ممنوع کردند

شناسه خبر: 180447 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸, ۰۱ : ۰۵ : ۰۰
نمایندگان آمریکا حمایت تسلیحاتی از متخاصمان یمن را ممنوع کردند
اعضای مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه ای را تصویب کردند که به موجب آن دولت این کشور حق استفاده از قوانین مربوط به شرایط اضطراری برای فروش تسلیحات به رژیم سعودی و امارات متحده عربی ندارد.
۵۵آنلاین :

در این قطعنامه که به عنوان تبصره بودجه دفاعی آمریکا در سال ۲۰۲۰ اعمال خواهد شد، پیشنهاد تد لیو و چند نماینده دیگر دموکرات با ۲۲۳ رای موافق در مقابل ۲۰۵ رای مخالف به تصویب رسید که به موجب آن حق استفاده از منابع مالی برای انتقال هرگونه تسلیحات یا خدمات نظامی به عربستان سعودی یا امارات متحده عربی بر اساس قانون اختیارات شرایط اضطراری ندارند.

دولت ترامپ با توجیه ایران هراسی و اقدامات نمایشی، از این قانون استفاده کرد و در ماه مه قرارداد فروش تسلیحات و خدمات نظامی به ارزش هشت میلیاد دلار را با رژیم سعودی، امارات متحده عربی و اردن به امضا رساند.

این مساله روز گذشته هم در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مورد بحث قرار گرفت و با انتقادهای فراوان سناتورها مواجه شد.

همچنین در تبصره دیگر تصویب شده در بخش ۱۱۴ قانون بودجه وزارت دفاع آمده است که از بودجه های دفاعی نمی توانند برای ارائه کمک به عربستان سعودی یا امارات متحده عربی یا هر کشور دیگری که در جنگ یمن بهره برداری کند، استفاده کنند.

این قطعنامه باید در سنای آمریکا هم تصویب و به امضای رئیس جمهوری آمریکا برسد در حالی که دونالد ترامپ، پیش از این قطعنامه دو حزبی ممنوعیت فروش سلاح به سعودی ها در جنگ یمن را وتو کرد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

واقعیت آنکه، ما نیاز داریم تا از برخی از سازوکارهای پشت پرده ستاره های اینستاگرامی آگاه شویم. این متن شاید در قسمت هایی تلخ و یا شاید هم سطحی به نظر آید ولی قصد آن صرفا ارتقاء آگاهی های عمومی درباره مسائل این روزهای ما در فضای مجازی است.

چرا رابطه آمریکا و ایران راه به جایی نمی برد؟

بعد از روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ کمتر کسی فکر می کرد پرتلاطم ترین دوران روابط ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری او اتفاق بیفتد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر