نمایش فرهنگ ایرانی در فرانسه

شناسه خبر: 138576 سرویس: تصویر دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷, ۳۸ : ۱۷ : ۰۰
نمایش فرهنگ ایرانی در فرانسه
«امپراطوری گل سرخ» عنوان نمایشگاهی از آثار دوره قاجار است که چند ماه پیش در فرانسه افتتاح شد.
۵۵آنلاین :

- «امپراطوری گل سرخ» عنوان نمایشگاهی از آثار دوره قاجار است که چند ماه پیش در فرانسه افتتاح شد.

این نمایشگاه هفتم فروردین ماه سال جاری با حضور مقامات و متولیان میراث فرهنگی در ایران و فرانسه در شهر لانس فرانسه افتتاح شد.

به بازدیدکنندگان موزه یک بروشور 11 صفحه ای با عکس و اطلاعات به همراه یک راهنمای صوتی  به قیمت دو یورو داده می شود. تبلیغات این نمایشگاه در مترو و ایستگاه های ترن و سطح شهر لانس به چشم می خورد.

بلیت ورودی به این نمایشگاه ده یورو و برای افراد از سن 18 تا 25 سال 5 یورو در نظر گرفته شده است.

در این نمایشگاه شاهکارهای هنری و ایرانی قرن 19 در شعبه ای از موزه لوور به نمایش گذاشته شد و 19 اثر مربوط به دوره قاجاریه از کاخ گلستان از جمله: تابلوی بزرگ «صف سلام فتحعلی‌شاه» و دو اثر نفیس از موزه ملی ایران به نمایش درآمده است. همچنین سه تابلوی روی بوم کوچک‌تر از آثار کمال‌الملک و مصورالممالک و دو تابلوی طراحی‌های ناصرالدین شاه نیز از جمله این آثار هستند.

 

برای خواندن اخبار فرهنگی هنری اینجا کلیک کنید


منبع : پرشیا دایجست
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.

۷ توصیه اقتصادی به دولت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، با تاکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزی مسوولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر