نتیجه‌ای یافت نشد.

نفت این بار خریدار دارد؟

شناسه خبر: 159099 سرویس: گوناگون دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷, ۴۴ : ۱۴ : ۰۰
نفت این بار خریدار دارد؟
چهارمین عرضه نفت در بورس انرژی در حالی قرار است هفته آینده انجام شود که در سومین مرحله از فروش، نفت بورسی خریداری نداشت.
۵۵آنلاین :

بورس انرژی اعلام کرده است که دوشنبه هفته آینده مرحله چهارم عرضه نفت در بورس اجرایی خواهد شد.
این مرحله از فروش البته با 4 دلار افزایش نسبت به مرحله سوم قرار است به قیمت پایه هر بشکه 56.24 دلار انجام شود.
پیش از این شرکت ملی نفت، در 3 مرحله نفت را برای فروش به رینگ صادراتی انرژی برده بود.
در مرحله اول که ششم آبان انجام شد 300 هزار بشکه نفت خام با قیمت پایه ۷۴ دلار و ۸۵ سنت فروخته شد. همچنین در دومین عرضه (20 آبان ماه ) نیز 700 هزار بشکه نفت این بار با قیمت ۶۴.۹۷ دلار فروش رفت.
با این وجود در سومین مرحله از فروش نفت در بورس که تاخیری 70 روزه هم داشت و  با اینکه قیمت پایه را 52.42 دلار تعیین کرده بودند اما خریداری برای این مرحله وجود نداشت.
در این مرحله که اول بهمن ماه انجام شد یک میلیون بشکه نفت خام سبک در حجم‎های ۳۵ هزار بشکه‌ ای با قیمت پایه ۵۲.۴۲ دلار به ازای هر بشکه عرضه شده بود.
نوبت سوم عرضه نسبت به ۲ دوره پیشین تغییر داشت، نخست اینکه میزان پیش پرداخت
در همین زمینه هم وزیر در گفت و گو با ایلنا و اینکه چرا از بورس نفت استقبال نشده است، گفت: ما حداکثر کاری که می‌توانستیم، انجام دادیم و اگر کسی کار بهتر و بیشتری برای استقبال به ذهنش می‌رسد به ما اعلام کند.

دور چهارم عرضه نفت در بورس از 15 بهمن ماه آغاز می شود نفت این بار فروش می رود؟

وی ادامه داد: ما بورس را ریالی عرضه کرده و اندازه‌های حجم محموله‌ها را هم کوچک کردیم. باز هم اگر پیشنهادات دیگری باشد، استقبال می‌کنیم.
کارشناسن دلایل متعددی مانند نبود اعتماد به بازار به خاطر نوپا بودن، تازه بودن معاملات، نبود بخش خصوصی قوی برای فروش نفت، را برای استقبال نکردن از بورس نفت عنوان می کنند.
حالا در چهارمین مرحله، دو شنبه هفته آینده رینگ صادراتی انرژی بار دیگر میزبان نفت خواهد شد.
بورس انرژی در چهارمین اطلاعیه خود از عرضه محموله یک میلیون بشکه ای نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در ساعت 14 و 30 دقیقه روز دوشنبه 15 بهمن ماه 1397 به قیمت پایه هر بشکه 56.24 دلار و به روش کشف پریمیوم خبر داد.
در اطلاعیه جدید، شرکت کارگزاری خبرگان سهام همچنان کارگزار عرضه کننده این محموله بوده که سفارش های 35 هزار بشکه‌ای را در روز عرضه ، روانه میز فروش رینگ بین الملل بورس انرژی خواهد کرد.
در این عرضه، امکان تسویه صد در صد ریالی، بصورت نقدی و اعتباری و با پیش پرداخت 6 درصد فراهم شده است.
همچنین در حالت تسویه اعتباری، مهلت تسویه حساب 90 روز از زمان بارگیری است. ضمن اینکه حداقل میزان خرید 35 هزار بشکه بوده و خرید بدون هر گونه احراز صلاحیت بوده و صرفا تامین مبلغ پیش پرداخت برای حضور در معامله لازم است./


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بچه بازی را تمام کنید .

مدیران ارشد صدا و سیما بهتر است همین امشب این بچه بازی تمام کنند و علی فروغی را به کلاس اصلاح رفتار کیش شخصیت بفرستند و فروسی پور را هم توبیخ کنند اما نود را با عادل فردوسی پور ادامه دهند .

قانون پایستگی مدیریت

ما در شرایطی هستیم که نسل پیشین مدیران که چهل سال است در سطح اول مدیریت جا خوش کرده‌اند، توان اجرایی خود را به شکل آشکاری از دست داده‌اند و در عین حال، پشتوانه‌سازی وسیع برای جایگزینی این مدیران هم صورت نگرفته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تعقیب و گریز گشت پلیس آگاهی پایتخت

ویدیو: کار خوب یک کودک

امروز شما چی کار کردی؟ -آشغالای روی زمین که آدم بدا ریختنو جمع کردم.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر