نتیجه‌ای یافت نشد.

نظر «برنی سندرز» درباره بحران ونزوئلا

شناسه خبر: 162617 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷, ۴۹ : ۲۱ : ۰۰
نظر «برنی سندرز» درباره بحران ونزوئلا
برنی سندرز، کاندیدای چپگرای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، درباره تحولات اخیر ونزوئلا اعلام موضع کرد.
۵۵آنلاین :

«برنی سندرز» سناتور دموکرات که به تازگی نامزدی خود را برای انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ اعلام کرده، در گفتگویی اظهار داشت خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در یکی از برنامه‌های تلوزیونی پرطرفدار آمریکایی گفتگو می‌کرد در پاسخ به این سوال که آیا او هم به مانند دونالد ترامپ، گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد، پاسخ منفی داد.

برنی سندرز در عین حال گفته است که در مورد ونزوئلا و بویژه انتخابات اخیر این کشور نگرانی‌هایی است، اما آمریکا برای کمک به ونزوئلا لازم است همراه با جامعه بین‌المللی اقدام کند.

سندرز همچنین درباره تاکید دولت آمریکا بر کناره‌گیری مادور عنوان کرد ونزوئلا این قدرت را دارد که بتواند خودش انتخابات آزاد و عادلانه را برگزار کند.

مواضع برنی سندرز، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مورد عدم به رسمیت شناختن گوایدو در شرایطی مطرح شده که پیش از این کاخ سفید همزمان با آغاز اعتراضات اخیر در ونزوئلا که به دعوت خوان گوایدو صورت گرفت، او را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخت و خواستار کناره‌گیری دولت مادورو شد. دیگر کشورها از جمله روسیه، چین و ایران نیز با حمایت از دولت قانونی ونزوئلا خواستار عدم دخالت خارجی در این کشور آمریکایی لاتین شده‌اند.


منبع : اقتصاد نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر