نظامیان آلمانی در کویت مستقر شدند

شناسه خبر: 91681 سرویس: جهان يكشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۷ : ۱۴ : ۰۰
نظامیان آلمانی در کویت مستقر شدند
وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که این کشور به منظور مشارکت در عملیات مبارزه با تروریسم و تقویت همکاری های مشترک با کویت، تعدادی از نیروهای نظامی را در این کشور مستقر کرده است .
۵۵آنلاین :

 'کالفرید برگنر' سفیر آلمان در کویت در گفت و گو با روزنامه 'القبس' با اشاره به توسعه تعامل برلین با کویت به منظور مبارزه با گروه تروریستی 'داعش' و استقرار تعدادی از نظامیان آلمانی در اردوگاه 'عریفجان' در کویت گفت: آلمان نسبت به آموزش نیروهای نظامی کویتی و تقویت توانمندی دفاعی این کشور اقدامات بیشتری انجام خواهد داد .
سفیر آلمان از تعداد نظامیان این کشور که در کویت مستقر شده اند، گزارشی ارایه نکرد.
وی افزود: تعامل برلین و کویت در زمینه مبارزه با تروریسم افزایش خواهد یافت و آلمان که در ائتلاف مبارزه با تروریسم به رهبری آمریکا عضویت دارد، سطح همکاری خود را با کویت ارتقا خواهد داد. 
به گزارش القبس،‌ وزارت کشور کویت در چند ماه گذشته با شناسایی چند گروه تروریستی، اعضای آنها را بازداشت و از وقوع انفجار و عملیات خرابکارانه در این کشور جلوگیری کرده است .
در این ارتباط یک خدمت کار منزل تبعه یکی از کشورهای حوزه جنوب شرق آسیا، به اتهام همکاری با 'داعش' و طراحی عملیات انفجاری در کویت، دستگیر شد. 
کویت به دلیل حضور تعداد زیادی از افراد تندرو سلفی و تروریست هایی که از عراق و سوریه بازگشته اند، همواره در معرض تهدید قرار دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا زنگنه به الجزایر نرفت؟شکستی دیگر ؟

چرا جلسه JMMC مهم است؟

حجم سه رانت‌پاشی در نیمه اول

«دلار جهانگیری»، «سکه قربانی» و «فولاد سرقینی» سه منبع اصلی رانت در نیمه اول سال ۹۷ بودند که سفره اهل رانت را آبادتر کردند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر