نطق تند اسد علیه اخوان‌المسلمین

شناسه خبر: 174167 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸, ۵۳ : ۱۰ : ۰۰
نطق تند اسد علیه اخوان‌المسلمین
رئیس‌جمهوری سوریه در مراسمی «مرکز اسلامی بین‌المللی شام برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی» را افتتاح کرد.
۵۵آنلاین :

بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در مراسمی و در جمع علمای دمشق «مرکز اسلامی بین‌المللی شام برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی» را افتتاح کرد که وابسته به وزارت اوقاف است. وی در جمع علمای دمشق عنوان کرد: تمامی ملت سوریه از طریق پایداری‌شان با افراط‌گرایی مبارزه می‌کنند و ارتش با تروریسم بیرون آمده از دل افراط‌گرایی مقابله می‌کند و علما نیز با این افراط‌گرایی به‌عنوان تولید‌کننده تروریسم به مقابله می‌پردازند.
رئیس‌جمهوری سوریه افزود: افراط‌گرایی یک محصول دینی نبوده بلکه محصولی اجتماعی است و انواع مختلفی از جمله سیاسی، قومی و عقیدتی و همچنین اجتماعی دارد و افراط‌گرایی دینی نیز یکی از انواع افراط‌گرایی است که پس از رویدادهای ماه سپتامبر وارد زندگی ما شد و وهابیت نیز در تقویت این نوع افراط‌گرایی سهیم بوده است. وی گفت: اخلاق ضروری است، همان‌طور که دین یک ضرورت است بنابراین لازم است که با کار اجتماعی در کنار فعالیت دینی اخلاق را در جامعه تقویت کنیم. این مقام سوری افزود: افتتاح این مرکز و آغاز فعالیت‌های آن در این ماه پرفضیلت بیانگر این است که ماه رمضان ماه کار و تحقق دستاورد است، نه ماه تنبلی و کوتاهی و به تاخیر انداختن کارها. بشار اسد ادامه داد: از من توقع نداشته باشید که در جمع روحانیون بنشینم و با آنها درباره چگونگی مبارزه با تندروی و تروریسم سخن بگویم.  شما از سال‌ها قبل این کار را آغاز کرده‌اید و آحاد ملت سوریه با تروریسم و تندروی مبارزه می‌کنند. وی در ادامه اظهاراتش به‌شدت اخوان‌المسلمین را مورد انتقاد قرار داد و اعضای این جنبش را «شیاطین» خواند. بشار اسد در این‌باره گفت: اخوان‌المسلمین با وارد کردن مفهوم خشونت به دین از دیانت اسلامی اخلاق خارج شدند و تصویر آن را تحریف و خراب کردند.  همچنین روابط بدیهی میان تفکر اخوان‌المسلمین و تفکر عقب‌مانده وهابیت وجود دارد. وی در ادامه اظهار کرد: باید این سوال را برای ملت سوریه مطرح کرد که سوریه پس از ۹ سال جنگ در زمینه تروریسم و افراط‌گرایی در چه جایگاهی قرار دارد؟ من در پاسخ به این سوال می‌گویم که اوضاع جامعه سوریه نه‌تنها از زمان آغاز جنگ بهتر است، بلکه اوضاع امروز حتی از قبل از آغاز جنگ نیز بهتر است.  جنگ درس سخت و شوکه‌کننده‌ای به ما داد و باعث شد تا بار دیگر تمامی پارامترهایی که منجر به این جنگ شد را بررسی و ارزیابی کنیم. رئیس‌جمهوری سوریه افزود: درست است که جنگ یک جنگ خارجی بود اما عناصر آن داخلی بودند.  این بازنگری باعث بازنگری در دیدگاه‌مان به‌عنوان اقشار مختلف ملت سوریه شد تا بیش از پیش با یکدیگر در ارتباط باشیم و همدیگر را بیشتر و بیشتر بشناسیم.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پرورش مردمان هزار چهره‎‌ی هزار رنگ

چه اصراری است به تشویق مردم به دروغ گویی؟ چرا دوست داریم مردم تظاهر کنند و با اینکه تا به حال پای‌شان را در نماز جمعه نگذاشته‌اند، بگویند ما هر هفته با تمام اعضای خانواده به نماز جمعه می‌رویم.

به داد چغاگاوانه برسید

«از یک سو تصاویرِ جدید، از انتقال دستگاه‌های سنگین حفاری به محوطه تاریخی اسلام‌آباد غرب خبر می‌رسد و از سوی دیگر مسولان میراث فرهنگی کرمانشاه می‌گویند در برابر حفاظت از محوطه چغاگاوانه تنها مانده‌اند.»

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر