نتیجه‌ای یافت نشد.

نشنال اینترست: آغاز نزاع بر سر گزارش آقای بازرس

شناسه خبر: 166439 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸, ۱۸ : ۱۴ : ۰۰
نشنال اینترست: آغاز نزاع بر سر گزارش آقای بازرس
اکنون که بازرس ویژه، رابرت مولر گزارش خود را که مهمترین واقعه پس از واتر گیت تلقی شده و بی‌تردید تاثیر مهمی بر انتخابات ۲۰۲۰ خواهد داشت تحویل داده است، این دادستان کل ویلیام پی. بار است که مورد توجه قرار گرفته و خلاصه ای از آن گزارش را منتشر کرده است. نمایندگان دموکرات‌ از حالا آماده می‌شوند که نه تنها انتشار کامل گزارش بلکه حتی محتوای تحقیقات مولر را نیز مطالبه کنند.
۵۵آنلاین :

جیکوب هیلبران در نشنال اینترست نوشت: اکنون که بازرس ویژه، رابرت مولر گزارش خود را که مهمترین واقعه پس از واتر گیت تلقی شده و بی‌تردید تاثیر مهمی بر انتخابات ۲۰۲۰ خواهد داشت تحویل داده است، این دادستان کل ویلیام پی. بار است که مورد توجه قرار گرفته و خلاصه ای از آن گزارش را منتشر کرده است. نمایندگان دموکرات‌ از حالا آماده می‌شوند که نه تنها انتشار کامل گزارش بلکه حتی محتوای تحقیقات مولر را نیز مطالبه کنند.

بازدر ادامه این مطلب آمده است: این حقیقت که مولر خواستار صدور کیفرخواست دیگری نشده، موجب تسکین خاطر ترامپ و اعضای خانواده‌اش است. پیشتر تصور می‌شد کوشنر یا فرزند ترامپ نیز تحت تعقیب قرار بگیرند. اما معلوم شد که خبری از این اتفاق نیست.

عدم صدور کیفرخواست جدید می‌تواند سلاحی در دست ترامپ باشد برای حمله به دشمنان خود و تاکید بر موضع او که مدعی است قربانی این تحقیقات شده است. ترامپ پیشتر به دفعات نارضایتی خود از مواضع دادستان کل پیشین، جف سشنز را مطرح کرده بود از جمله اینکه در رویدادهای عمومی، لهجه جنوبی او را مورد تمسخر قرار داده بود. جف سشنز، علی‌رغم مخالفت ترامپ، معاون خود راد روزنشتاین را مأمور رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات کرد و او نیز مولر را برگزید. ترامپ بارها این سه نفر را متهم کرد که قصد دارند نتیجه انتخابات ۲۰۱۶ را تغییر دهند.

این تحقیقات به صدور چندین کیفرخواست و اثبات مجرمیت منتهی شده است از جمله رییس سابق ستاد تبلیغاتی ترامپ، پال منافورت و مشاور امنیت ملی سابق او مایکل فلین. اما هفته گذشته ترامپ با حمله به مولر، مدعی شد او قصد دارد مردم را تحریک کند و گفت نتیجه تحقیقات را منتشر کنید. مجلس نیز رای داده تا نتیجه گزارش برای عموم منتشر شود.

ریچارد نیکسون موفق نشد از رسوایی واترگیت بگریزد چراکه جرمی واقعی رخ داده بود. در پرونده ترامپ بازپرس‌ها به شیوه معکوس به بررسی حقایق پرداخته‌اند تا دریابند واقعا تقلبی رخ داده است یا خیر. مدافعان ترامپ معتقدند این تحقیقات تنها یک بازی در دستگاه قضایی است. سناتور چارلز گریسلی، در توییتی اظهار کرده تحقیقات مذکور میلیون‌ها دلار از پول مالیات‌دهندگان را حرام کرده و هنوز هیچ مدرک خاصی پیدا نکرده است. در مقابل مخالفان ترامپ معتقدند دست‌های پشت پرده به دنبال مخفی کردن شواهد تقلب در انتخابات هستند.

جبهه بعدی علیه ترامپ از حالا در حال شکل‌گیری در کنگره است که طی آن نمایندگان دموکرات‌ به دنبال راه انداختن تحقیقات جدیدی درباره سوابق مالی ترامپ و سال‌ها روابط مشکوک او با روس‌ها هستند. مولر تلاش کرده گزارش خود را بدون سروصدا و ترتیب دادن یک کنفرانس مطبوعاتی تحویل دادگستری دهد و امید دارد تبدیل به چهره‌ای جنجالی نشود. اما نمایندگان به دنبال این هستند که او را به شهادت دادن در کنگره وادار کنند. سناتور جک رید اظهار کرد که من اصرار دارم بازرس مولر در کنگره درباره وسعت کار خود و مدارکی که به دست آورده شهادت بدهد. به نظر می‌رسد نبرد پیرامون گزارش مولر نه تنها پایان نیافته بلکه تازه در آغاز راه است.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر