نشانه‌های انتخاب شغل نامناسب

شناسه خبر: 122613 سرویس: اجتماعی جمعه ۲۲ دي ۱۳۹۶, ۴۸ : ۱۳ : ۰۰
نشانه‌های انتخاب شغل نامناسب
همه افراد شاغل، تقریبا یک سوم از زندگی خود را در محل کارشان سپری می کنند. بنابراین، بسیار مهم است که دست‌کم شغل مناسب و شرایط کاری خوبی داشته باشیم زیرا در غیر این صورت، شاهد تاثیرات منفی آن در سایر بخش های زندگی خود خواهیم بود.
۵۵آنلاین :

مترجم : مینا شهری

1. پس از ترک محل کار احساس خوبی ندارید

هنگامی که در جایگاه و شغل مناسب قرار دارید، صبح‌ها با انگیزه‌ی بیشتری از خواب بیدار می‌شود و پس از پایان روز کاری حتی اگر خسته باشید اما از روحیه‌ی خوبی برخوردار هستید. اگر مدام حین کار احساس کسالت دارید و در خود انگیزه و نشاطی مشاهده نمی‌کنید، احتمالا شغل نامناسبی را انتخاب نموده‌اید.

2. پیشرفت نمی‌کنید

در صورتی که مدیر شما از پیشرفتتان در کار رضایت چشمگیری ندارد، احتمالا روند کاری اشتباهی را پیش گرفته‌اید.

فردی که به شغل خود علاقه‌مند است، منتظر نمی‌ماند که به او بگویند چه کاری انجام دهد، بلکه خودش با انگیزه و خلاق بوده، مدام در حال پیشرفت است و تعهد کاری دارد.

3. از روی اجبار کار می‌کنید

درست است که داشتن شغل یکی از الزامات زندگی است، اما احساس رضایت شغلی نیز اهمیت بسیاری دارد.

اگر از روی اجبار به کاری اشتغال دارید، احتمالا شغل مورد علاقه‌ی خود را انتخاب نکرده‌اید.

4. به محیط کاری خود علاقه‌ای ندارید

محیط کار خوب و ارتباط مناسب با همکاران، از عواملی است که می‌تواند باعث ایجاد رضایت شغلی بشود. نیازی نیست که الزاما با همه‌ی همکاران رابطه‌ی صمیمی و دوستانه‌ای داشته باشید، اما همین‌قدر که از مراوده و کار در کنار هم رضایت داشته باشید، کافی است. عدم هم‌بستگی و فضای غیر دوستانه، باعث ایجاد تشنج در محیط شده و بر روند کار تاثیر منفی می‌گذارد.

5. تمام هفته را به امید تعطیلات کار می‌کنید

همه‌ی انسان‌ها از آخر هفته و تعطیلات لذت می‌برند و این امری بدیهی و طبیعی است. اما اگر در تمام طول هفته فقط به امید رسیدن تعطیلات کار می‌کنید و ذهنتان مدام درگیر شمارش روزهاست، بهتر است در کار خود تجدید نظر کنید.

6. مدام در حال شکایت از وضعیت کاری خود هستید

هر انسانی حق دارد که گاهی از شرایط خود شکایت کند، اما اگر از نظر دیگران شما مدام در حال غرولند درباره‌ی شرایط کاری خود هستید، احتمالا شغل نامناسبی را انتخاب نموده‌اید.

 


منبع : ۵۵ آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ۱۱:۲۸
مطلب خیلی خوبی بود
14 15 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

شغل دوم مردم دنیا!

، «میهمان‌نوازی» شاید توصیف چندان قابل‌باوری نباشد، اما این روزها در هر شهر و کشور اروپایی که قدم بگذارید، خواهید دید که مردم آنجا به هر کاری که مشغول باشند، شغل دومشان میزبانی از توریست‌هایی است که تقریبا همه‌جا پیدا می‌شوند و تمامی هم ندارند.

اين همه ماجرای مافیای خودرو نیست

داستان «مافياي واردات خودرو» يا آنچه اين روزها و در افواه عمومي با عنوان «واردات غيرقانوني يا قاچاق چندين هزار خودروی خارجي» برجسته شده است، پس از گذشت ماه‌ها از طرح آن و تحت فشار افکار عمومي و شايد با پيگيري نهادهاي نظارتي سرانجام و تا اينجاي کار به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت به رئيس‌جمهور محترم و دستورات رئيس قوه مجريه در هامش اين گزارش خطاب به برخي وزارتخانه‌ها و معاونان خود انجاميد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر