نشانه‌های انتخاب شغل نامناسب

شناسه خبر: 122613 سرویس: اجتماعی جمعه ۲۲ دي ۱۳۹۶, ۴۸ : ۱۳ : ۰۰
نشانه‌های انتخاب شغل نامناسب
همه افراد شاغل، تقریبا یک سوم از زندگی خود را در محل کارشان سپری می کنند. بنابراین، بسیار مهم است که دست‌کم شغل مناسب و شرایط کاری خوبی داشته باشیم زیرا در غیر این صورت، شاهد تاثیرات منفی آن در سایر بخش های زندگی خود خواهیم بود.
۵۵آنلاین :

مترجم : مینا شهری

1. پس از ترک محل کار احساس خوبی ندارید

هنگامی که در جایگاه و شغل مناسب قرار دارید، صبح‌ها با انگیزه‌ی بیشتری از خواب بیدار می‌شود و پس از پایان روز کاری حتی اگر خسته باشید اما از روحیه‌ی خوبی برخوردار هستید. اگر مدام حین کار احساس کسالت دارید و در خود انگیزه و نشاطی مشاهده نمی‌کنید، احتمالا شغل نامناسبی را انتخاب نموده‌اید.

2. پیشرفت نمی‌کنید

در صورتی که مدیر شما از پیشرفتتان در کار رضایت چشمگیری ندارد، احتمالا روند کاری اشتباهی را پیش گرفته‌اید.

فردی که به شغل خود علاقه‌مند است، منتظر نمی‌ماند که به او بگویند چه کاری انجام دهد، بلکه خودش با انگیزه و خلاق بوده، مدام در حال پیشرفت است و تعهد کاری دارد.

3. از روی اجبار کار می‌کنید

درست است که داشتن شغل یکی از الزامات زندگی است، اما احساس رضایت شغلی نیز اهمیت بسیاری دارد.

اگر از روی اجبار به کاری اشتغال دارید، احتمالا شغل مورد علاقه‌ی خود را انتخاب نکرده‌اید.

4. به محیط کاری خود علاقه‌ای ندارید

محیط کار خوب و ارتباط مناسب با همکاران، از عواملی است که می‌تواند باعث ایجاد رضایت شغلی بشود. نیازی نیست که الزاما با همه‌ی همکاران رابطه‌ی صمیمی و دوستانه‌ای داشته باشید، اما همین‌قدر که از مراوده و کار در کنار هم رضایت داشته باشید، کافی است. عدم هم‌بستگی و فضای غیر دوستانه، باعث ایجاد تشنج در محیط شده و بر روند کار تاثیر منفی می‌گذارد.

5. تمام هفته را به امید تعطیلات کار می‌کنید

همه‌ی انسان‌ها از آخر هفته و تعطیلات لذت می‌برند و این امری بدیهی و طبیعی است. اما اگر در تمام طول هفته فقط به امید رسیدن تعطیلات کار می‌کنید و ذهنتان مدام درگیر شمارش روزهاست، بهتر است در کار خود تجدید نظر کنید.

6. مدام در حال شکایت از وضعیت کاری خود هستید

هر انسانی حق دارد که گاهی از شرایط خود شکایت کند، اما اگر از نظر دیگران شما مدام در حال غرولند درباره‌ی شرایط کاری خود هستید، احتمالا شغل نامناسبی را انتخاب نموده‌اید.

 


منبع : ۵۵ آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ۱۱:۲۸
مطلب خیلی خوبی بود
10 7 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

از هم پاشیدن برجام چه تاثیری بر اقتصاد ایران خواهد داشت؟

اگر بخواهم به صورت مختصر توضیح دهم، از هم پاشیدن برجام ضربه بزرگی بر اقتصاد ایران خواهد زد. برجام می‌توانست سرآغاز پیشرفت و شکوفایی اقتصاد ایران باشد.

برای رسیدن به موفقیت چه کنیم؟

افراد موفق سرشار از اعتماد به نفس هستند و به توانایی‌های خود و آنچه انجام می‌دهند کاملا اطمینان دارند. موفقیت‌ باعث اعتماد به نفس آنها نمی‌شود بلکه اعتماد به نفس به‌عنوان پیش‌نیاز اصلی پیروزی، آنها را به سمت موفقیت رهنمون می‌کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: فضای سبز بدون استفاده

این ویدیو،فضای سبز منطقه ی ۱۴ تهران رو نشون میده،بلوار پاسدار گمنام تقاطع خیابان برادران شهید واضحی فر من سه ساله ساکن این خونه هستم،و تو این سه سال حتی برای نیم ساعت هم ندیدم که در این مجموعه برای استفاده باز باشه همونطور که در فیلم میبینید،که همه وسایل مجموعه در اثر عدم رسیدگی دچار نقص شدن .نمیدونم اگه قرار به استفاده نبوده چرا باید ساخته بشه پولی که میتونسته تو جای درست استفاده شه،اینجا خرج شده

ویدیو: ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد

ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد دادستانی: بازداشت معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل «جریحه دار کردن عفت عمومی و عدم رعایت قوانین» / نماینده مشهد: می خواهند مشهد را تبدیل به شهری توریستی کنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان